[REŠENO] kde-gtk-config

Ukoliko imate problema sa instalacijom ili korišćenjem nekog programa, ovo je pravo mesto za vaše pitanje.

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 25 Mar 2012, 22:59


Zdravo, drugari :)
Palo mi je na pamet da poboljšam izgled aplikacija u kde-u. Sve izgledaju kao kad otvoriš gtk aplikacije u kde-u (oštre ivice i slično). Hteo sam da iskoristim kde modul - https://projects.kde.org/projects/playg ... repository.
Nedavno sam pisao o njemu na mom blogu. Veoma lepo se pokazao u Kubuntu-u, ali za Kubuntu sam imao gotove .deb pakete.
Ovde sam morao da preuzmem izvor i ručno kompajliram. Tražilo je neke zavisnosti i našao samm ih. Iskompajlirao ih i kad pokrenem komandu cmake, stalno mi javlja grešku da nemam te zavisnosti.
Da li neko može da mi pomogne i da li uopšte ima rešenja za ovo?
Hvala...
poZz



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 26 Mar 2012, 16:02


Na koji način si instalirao zavisnosti? Da li si koristio SlackBuildove iz SlackBuilds.org ili ručno "./configure && make && make install"?
Koje su uopšte zavisnosti za kde-gtk-config?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 178
Joined: 29 Jan 2012, 18:39
Location: Novi Sad (Beočin)

Post Napisano: 26 Mar 2012, 16:14


probaj lxappearance, ja preko njega sredim gtk aplikacije u kdeu :)
Open your source open your mind



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 26 Mar 2012, 21:52


bocke wrote:Na koji način si instalirao zavisnosti? Da li si koristio SlackBuildove iz SlackBuilds.org ili ručno "./configure && make && make install"?
Koje su uopšte zavisnosti za kde-gtk-config?
Ručno je išlo kompajliranje... Zahteva GTK 3, a on dalje zahteva:
- glib-2.0 >= 2.29.14
- atk >= 2.1.5
- pango >= 1.29.0
- gdk-pixbuf-2.0 >= 2.23.5

Sve sam ih kompajlirao i kad probam da kompajliram kde-gtk-config, opet mi kaže da fali GTK 3...

@Beretta021, ovo ću da probam na kraju, ako ne upali ovo što sam hteo ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 26 Mar 2012, 23:33


Khm... Mnogo je bolje da si išao preko SlackBuildova. :) Doduše za Glib, ATK, Pango i Gdk-pixbuf ne postoje paketi na SBo. Za ovo bi morao da ideš na Gnome SlackBuild.

A ovo što je instalirano je možda u /usr/local... Baci pogled.

Što se tiče cmake... Ako jeste instalirano u /usr/local onda cmake kupi Gtk+ koji je već instaliran u /usr, ne taj custom. Morao bi da mu specifikuješ lokaciju novog Gtk+. Nisam siguran kako to ide sa cmake.

Moja preporuka je da potražiš te pakete u Gnome SlackBuild repozitorijumima. Napr:
http://ftp.osuosl.org/pub/gsb/gsb-3.2_slackware-13.37/" onclick="window.open(this.href);return false; (32-bit)
ili
http://ftp.osuosl.org/pub/gsb/gsb64-3.2 ... e64-13.37/" onclick="window.open(this.href);return false; (64-bit)

Pakete instaliraj sa upgradepkg, ne sa installpkg.

Takođe postoji mogućnost da je moguće specifikovati da cmake koristi Gtk+2, a ne Gtk+3. Takve stvari bi trebalo da pišu u INSTALL ili README ako postoje. Mada, nije generalno pravilo.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 26 Mar 2012, 23:34


Beretin predlog nije loš. Samo zahteva korišćenje SBo, a stekao sam utisak da nisi baš na "ti" sa tim. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 27 Mar 2012, 00:22


Pa ne znam, ja dosta paketa instaliram pomoću sbopkg... Samo kad ih nema tamo, ja onda posežem za izvorom. Neki od ovih paketa su bili dostupni kroz sbopkg, ali ne i potrebne verzije.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 27 Mar 2012, 00:36


A ok. Jasno mi je da nisu tamo. SBo ne prihvata pakete koji se već nalaze u Slacku. Bile novije ili ne. ;) Za novije Gtk+/Gnome pakete moraš da baciš pogled na GSB. Za Gtk+3 se još uvek ne zna kad će ući u neku zvaničnu Slack verziju. Pitao sam Robby-ja Workmana na LQ pre jedno dva meseca. Rekao je da se ne zna i biće kad bude. Nisam pratio current, ali mislim da još uvek nije u planu.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 27 Mar 2012, 00:53


Pa ništa onda, neka ga... Pronašao sam adekvatnu temu pomoću lxappearance i sad je super.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 15 Oct 2012, 20:43


Тема јесте мало старија, али само да јавим - сад је све прошло без проблема...
Ја сад не могу да се сетим где сам ја видео све оне зависности које помињем у првој поруци, а које су неопходне за компиловање. Данас ништа нисам додавао, само сам преузео git и компиловао без проблема.
Све је прошло у најбољем реду.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests