Wiki

Projekti Slackware Srbija zajednice ili vezani za Slackware Srbija zajednicu

Administrator
Administrator

Post Napisano: 25 Feb 2012, 00:15

qki wrote:Ja bih wiki ostavio za sam kraj. Malo nas je, a moramo se tome posvetiti maksimalno ako već želimo da ozbiljno izgleda. Mislim da u ovom trenutku, nažalost, nismo u mogućnosti da vodimo više projekata paralelno. Nedostaje nam ljudi, a i slobodnog vremena. Najbolje da odredimo prioritete, pa da prionemo redom.
Slažem se. :)
Upravo sam pokušao, ali mi sve izbacuje kao read-only. :-/
Pogledaću dozvole. :) Skoro smo ih resetovali pa je moguće da neke stvari nisu upisive.

Što se tiče ostalih, pridružujem se pozivu za izjašnjavanje. :)

Administrator
Administrator

Post Napisano: 25 Feb 2012, 11:21

Slažem se. Mislim da nam je trenutno wordpress prioritet.

Elitni član
Elitni član

Post Napisano: 26 Feb 2012, 14:47

qki wrote: Ja bih samo volio da se ljudi izjasne na temu rada na wiki-u. Ivanp84 se zainteresovao, ali od njega ni traga ni glasa. Abraxas? Andersen? p? Ostali (bocke i drummer se podrazumijevaju :D)? Mislim da bi bilo puno lakše kad bi znali koliko nas je spremno raditi na člancima.
Od mene za sada ništa... :(

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Post Napisano: 13 Mar 2012, 19:51

Što se tiče Wikija on je za one koji slabo barataju html-om dosta problematičan, ali jednom kada se uđe u štos ide ko od šale formatiranje teksta i sva što ide uz to.

Ja sam u početku bio protiv wikija (na mint zajednici) upravo iz razloga zbog nedostatka kadra koji je sposoban da piše i uređuje Wiki, srećom našlo se 5-6 ljudi koji su to uradili vrhunski...

Poenta mog posta je u sledećem, da već sada u nekim trenutcima Wiki ima extra dobru posetu i lepo se kotira na pretraživačima, tako da nije loše poraditi malo na Wikiju i srediti ga jer baš dosta ljudi prvo pogleda tamo da li ima pa onda navrati na forum (ovo znam iz razloga što preko analize sajta ividim koji je ulazni a koji izlazni link, i ilzalni ka ulaznom je uvek sa wikija ka forumu)

Administrator
Administrator

Post Napisano: 13 Mar 2012, 20:59

Nisam detaljnije gledao statistiku 2 nedelje (tek sad sam se malo vratio u mašinu), ali do sada nam wiki nije bila ulazna tačka. :) Za sada ovo stoji zato što radimo na jednom internom projektu, a odaziv članova nije bio dovoljan da bar deo posla prebacimo na neke od njih. Neko moje razmišljanje je da to mic po mic završavamo. Prvo ta jedna ideja o kojoj trenutno ne mogu da pričam (sve u svoje vreme :)), a onda ćemo morati da se pozabavimo i sa wikijem.

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma

Post Napisano: 15 Mar 2012, 20:00

Vojna tajna, vidim ja da vas neko ovde sa palube naučio kako treba da se posluje hihihihihih :D

Samo polako, ja sam napisao moje iskustvo što ne znači da je ispravno ;)

Administrator
Administrator

Post Napisano: 15 Mar 2012, 21:04

Nije to. :P Samo nismo hteli da nešto poluzavršeno ili nezavršeno postavljamo na forum. :)

Administrator
Administrator

Post Napisano: 25 Mar 2012, 21:59

Wiki je očišćen od poluzavršenih članaka. Autori članaka koji su bili aktivni na forumu u poslednja dva meseca će dobiti tekst svojih poluzavršenih ili započetih članaka.

Pričali smo skoro o wikiju i odlučili smo da donesemo novo pravilo:
Članke pišite na svojim korisničkim stranama. Tek kada su završeni ih postavite na glavni wiki.

Primer:
http://slackware-srbija.org/wiki/doku.p ... user:bocke" onclick="window.open(this.href);return false;

Zamolio bih vas da se strpite do sutra pre ažuriranja wikija. Moram da proverim još nekoliko stvari.

Administrator
Administrator

Post Napisano: 25 Mar 2012, 23:04

Mislim da je sada sve ok. Ako primetite neku grešku, prijavite u ovoj temi:
viewtopic.php?f=2&t=1283" onclick="window.open(this.href);return false;

Btw, wiki zahteva registraciju. Nakon registracije ćete imati puno pravo uređivanja.

Post Reply