Ideja za novi projekat?

Projekti Slackware Srbija zajednice ili vezani za Slackware Srbija zajednicu
Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 11 Nov 2014, 22:30


Ljudi, `oćemo li da radimo nešto? :) Uželeo sam se da opet nešto radim, kuckam neki članak, prevodim, eksperimentišem.. :) Prevođenje mi je bilo interesantno a i naučio sam dosta tako.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 207
Joined: 24 Jan 2013, 21:33
Location: Srbija

Post Napisano: 12 Nov 2014, 01:03


Libre časopis traži ljude koji su raspoloženi ra takvu vrstu rada. @rapha, ako si raspoložen jedva će dočekati da se prijaviš.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Nov 2014, 01:14


Bacni pogled ovde: viewtopic.php?f=6&t=1977&p=23709" onclick="window.open(this.href);return false; ;)

U pitanju je projekat internacionalizacije Slakvera. Uključuje lokalizovani instaler kao i podešavanje i instalaciju lokalizacija i lokalizovane dokumentacije i slično. Prvo bi se radio ćirlićni prevod, a zatim bi bio transliterovan u latinicu.

Sama lokalizacija uključje lokalizaciju samog instalera, pkgtools, slackpkg i man strana za ove alate. Postaviću kasnije i neki screenshot.

Ili ako ti se radi nešto tehničkije, možemo da popričamo. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Nov 2014, 01:40


Dopunio sam topic o Slintu slikama:
viewtopic.php?f=6&t=1977&p=23720#p23720" onclick="window.open(this.href);return false;

Nisam još odradio probnu instalaciju na nekom od podržanih jezika tako da ne znam šta se konkretno podešava pri instalaciji.
sasa_ wrote:Libre časopis traži ljude koji su raspoloženi ra takvu vrstu rada. @rapha, ako si raspoložen jedva će dočekati da se prijaviš.
Verujem da je Rapha već upoznat sa Libre projektom. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 12 Nov 2014, 02:09


@sasa

Upoznat sam sa Libre projektom, rado čitam kada nađem vremena ali nisam baš mislio na taj fazon. Svaka čast Libre projektu, možda jednog dana ako budem imao više vremena, mislio sam na nešto što je Slackware i Slackware Srbija specific. ;)

@bocke

Eto, preskočio sam tu temu, nisam je ni video uopšte. :) Zainteresovan sam naravno i za tehničke stvari, jedino što ne znam koliko imam znanja za to. Ako misliš da mogu nešto da uradim, slobodno javi. Ili ako se radi u timu sa nekim ko je malo iskusniji, slobodno me računajte. ;)

Što se tiče internacionalizacije, svakako sam zainteresovan ali odgovoriću tamo u temi da ne spamujem ovde. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 Nov 2014, 21:22


Za sada je aktuelno prevođenje. Ali razmišljam i o drugim stvarima koje nisu preterano tehnički zahtevne, koje bi možda meni predstavljale veću pomoć, a koje imaju potencijal da budu zanimljive. Nemam još uvek konkretnu ideju. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 12 Nov 2014, 21:55


Ako treba - tu sam. Kada smisliš, znaš gde sam. ;)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests