Testiranje GCC - CPU

Teme koje se tiču programiranja

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Dec 2011, 04:09


Nisam probao GCC4, ali kompajlirao sam GCC3 (za starije verzije qemu-a, recimo) i GCC2  iz sorsa.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Dec 2011, 04:22


Bacih pogled i na ovo. :)  To i ovo su neke vrlo zanimljive stvari na koje ću baciti pogled nekom prilikom. :)



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 47
Joined: 23 Dec 2011, 00:25

Post Napisano: 28 Dec 2011, 04:53


bocke wrote: Inače, i mene zanima jedna stvar što se tiče optimizacije. :) Da li se nešto dobija na brzini kompajliranja ako je GCC optimizovan?
Da. Primjera radi:
Optimizovan driver za hard disk moze da radi i do 10% vise.
Dalje, mislim da je svaki iskompajliran program na sopstvenoj masini bolje prilagodjen radu i brzini.
Npr neki programi ce uzeti da smjestaju podatke u swap fajl - po defultu , ali prilikom kompajliranja mogu da takvu funkciju ugase i da direktno koriste iz RAM memorije.
Naravno , opet to je sve do programera - ja sam samo primjetio da ne korisim corei7-avr optimizaciju koja sigurno moze da poboljsa rad kompajliranog programa.



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 47
Joined: 23 Dec 2011, 00:25

Post Napisano: 28 Dec 2011, 04:55


bocke wrote:
Bacih pogled i na ovo. :)  To i ovo su neke vrlo zanimljive stvari na koje ću baciti pogled nekom prilikom. :)
Mozda je bolje da pregledas ovo : http://www.linuxfromscratch.org/lfs/view/stable/

Ja trenutno trazim nacin da iskompajliram GCC iz soursa , verzija 4.7 , pa cu da vidim sta jos treba da dodam za taj gcc.


PS - evo kompajliram vec 2h GCC lol. pod Vboxom , ali sa sva 4 treada , i 64 bit naravno :D



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 47
Joined: 23 Dec 2011, 00:25

Post Napisano: 28 Dec 2011, 05:33


Ovo je idealno rijsenje

Radi kros kompajliranje

http://build-cc.rkeene.org/fossil/wiki?name=Build+CC



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Dec 2011, 05:46


LFS me nikad nije privlačio. :) To je previše sažvakano za mene. A i LFS ne sadrži optimizaciju, nabacuju ti već gotove startup skripte bez ikakvih uputstava za njihovo prilagođavanje (ili pisanje ispočetka), već gotove konfiguracione fajlove bez objašnjenja i vrši se instalacija direktno na fajl sistem (što je pakao za deinstalaciju/upravljanje instaliranim softverom). Ja bih radije da imam malo veću kontrolu  nad "uradi sam" sistemom. Ne kažem da LFS nije koristan, pogotovo kad je u pitanju hvatanje redosleda i zavisnosti. A nađe se verovatno i još poneka korisna informacija.

Zato mi se i sviđa onaj prvi link koji je postavio qki. Ima baš dosta referenci na ono što mene zanima. :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 28 Dec 2011, 08:15


bocke wrote: Inače, i mene zanima jedna stvar što se tiče optimizacije. :) Da li se nešto dobija na brzini kompajliranja ako je GCC optimizovan?
Da. Prvi full update (znači i GCC) na Gentoo-u doveo je do marginalnog povećanja brzine kompajliranja. Opet ponavljam, ja se nikad nisam pretjerano zanimao samom optimizacijom, već prvenstveno "čistim" sistemom. Moguće da sam malo više obratio pažnju na samu optimizaciju, vjerovatno bi postigao i značajnije rezultate.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 28 Dec 2011, 11:37


Ne bih se ni ja zanimao za ovo da imam neku normalnu mašinu "pri ruci". :)

Samo gledam da iscedim ovo čudo dok ne opravim svoju mašinicu. ;)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 28 Dec 2011, 21:34


Možda da baciš pogled na build skripte za VectorLinux, pogotovo po onim user folderima na nekom od mirror-a, zna tu biti dosta zanimljivih stvari (provjereno). Kad je u pitanju optimizacijia softvera za starije/slabije mašine, ti ljudi su eksperti. Ako kojim slučajem naletim na nešto, staviću ovdje.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 29 Dec 2011, 06:08


Pogledaću, hvala na savetu. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests