Mind Reader [C]

Teme koje se tiču programiranja

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 08 Apr 2010, 12:58


Naisao sam na simpaticnu igracku, koju "cita misli", code koji moze da se uzme iz ove stranice je JavaScript, posto trenutno ucim C, hteo sam da ga prepisem u C-u.
Sledi moje resenje

Code: Select all

#include <stdio.h>
#include <time.h>
#include <stdlib.h>

int main(void){
	char array[29] = {'a', 'n', 'b', 'd', 'f', 'h', '{', 'i', 'l', 'v', 'x', 'z', 'I', 'J', 'M', 'N', 'o', 'O', 'R', 'S', 'T', 'U', 'm', '6', '^', 'u', '_', '[', ']'};
	int j, i, ax, r, a;	

	printf("Program Mind Reader:\n");
	printf("Potrebno je da zamislite dvocifren broj i od njega oduzmete prvu i drugu cifru \n");
	printf("npr. 56, 56 - 5 - 6 = 45, zapamtite znak u listi pored tog broja i pritisnete enter.\n\n");

	srand((unsigned) time( NULL) );
		
	ax = rand() / ((double)RAND_MAX + 1) * 29;
	j = 1;
	for (i = 99; i >= 0; i--){
		if( i % 9 == 0 && i < 89){
			a = ax;
			printf("%02d %c\t", i, array[a]);
		}
		else{
			r = rand() / ((double)RAND_MAX + 1) * 29;
			printf("%02d %c\t", i, array[r]);
		}
				
		if ( j % 10 == 0){
			printf("\n");
		}
		j++;
	}
	getchar();
	if(a == array[23]){
		printf("\nBroj koji ste zamislili je %d\n", a);
	}
	else{
		printf("\nBroj koji ste zamislili je %c\n", array[a]);
	}
	return 0;
}
Da bi ste testiraili C verziju, potrebno ju je prvo prevesti

Code: Select all

$ gcc mind_reader.c -o mind_reader

Code: Select all

$ ./mind_reader
Last edited by branko on 08 Apr 2010, 13:00, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 08 Apr 2010, 14:05


Hehehe, znači konačno si završio :D
Svaka čast :)
Image



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Jul 2010, 23:30


A joj... Ovaj tvoj programčić budi uspomene, ali ne na C, već na BASIC i vreme ljutih mašina, ja sam imao Ei PECOM 64...
If you don't care where you are, then you ain't lost.



offline

Post Napisano: 10 Jul 2010, 23:54


Hehe lepo, ja se toga i ne secam  tj. ni ne znam sta je

A mind  reader je super, dok ne saznas kako radi malko se cudis  :rolleyes:, a prost je skroz
I ova verzija je prva, koja radi, ali nije savrsena, ko oce nek unapredjuje ako moze (tekst je tek strasan :D, vidi se da sam radio na brzinu)



offline

Post Napisano: 11 Jul 2010, 00:12


Ah nadjoh Ei PECOM 64
Iskreno nisam nikad video ovako nesto :(, ali verujem da je u to vreme bilo mnogo interesantnije raditi, tj. da bi nesto radio mroao si se "igrati" sa nekim programskim jezikom kao Basic, ili asemblerima :D, ocu reci nije bilo puno gotovih stvari, sto je bolje za korisnika, jer je "morao" nesto da nauci
Last edited by branko on 11 Jul 2010, 00:14, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 140
Joined: 11 Aug 2007, 13:07

Post Napisano: 11 Jul 2010, 16:58


jeste mi smo po tome kuckali , bio je BASIC
( i asembler za neki sasvim nepoznati CPU :( tako da niko nije u stvari znao asembler za njega)

nije bilo puno programa ,space invaders neka varijanta i ona zmijica :afro:

basic je imao i dobre komande ali je bio spor taj pecom

mogli su da se umreže puno njih u računarskoj učionici preko neke "central unit"
i onda se dopisujemo ;) kao ovo chatovanje danas :afro:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pecom_64
ima čak i u wikipediji stavka za njega :D

inače se u praksi koristio za programiranje neke svetleće reklame , proizvedene u Ei
(ona sa crvenim velikim trčećim LED diodama , bazirana na Z80)
mislim da su preko RS232 komunicirali ;)

nije bila grafika na prvim modelima
ali kasnije su uveli emulaciju za grafiku više rezolucije 320x200 redefinisabnjem karakter seta ,
šta reći , nišlije... :cool:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 11 Jul 2010, 17:03


U četvrtom osnovne sam imao priliku da prvi put vidim ovu "zver", jer smo u računarskoj učionici imali 20 takvih računarskih jedinica sa Ei NIš monitorima (ako me sećanje dobro služi mali monitori su prikazivali sivu pozadinu sa crnim slovima) + (kako @duke reče) centralnu jedinicu na kojoj je radio nastavnik informatike i na kojoj je mogao videti sve poruke koje smo tada slali jedni drugima (nek vrsta LAN chat-a)...eh, sa setom se sećam tog vremena...
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 140
Joined: 11 Aug 2007, 13:07

Post Napisano: 11 Jul 2010, 17:15


e da , to su bili obični video monitori ili češće televizori sa 31cm ekranom
i on se povezivao preko antenskog ulaza ;)

u to vreme su elektronski proizvodi morali da prođu neki takozvani ATEST da bi dobili
dozvolu da mogu da se koriste , a ovo danas je katastrofa ;)
(nekad je nešto značila hardverska elektronika, to je bio THE pojam, budućnost ... :( )



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Jul 2010, 21:14


Jeste to je ta zverka. I mi smo ga imali u školi, ja sam ga imao i kući jer je sestri trebao, a ćale je uspeo da ga nabavi krajem osamdesetih po nižoj ceni direktno iz Ei Niš preko škole u kojoj je radio kao profesor. Inače to nije bila jeftina mašina. Ja sam nešto mlađa generacija, pa sam se sa tom mašinom igrao tek sredinom devedesetih, kada je PC era već uveliko oterala te ljute mašine sa računarske scene. Inače BASIC je bio solidan, verzija 64 je imala čak i tekst editor koji je malo, ali veoma malo ličio na vi editor, a asembler je bio veoma jednostavan sa petnaestak mnemonika. U principu asembler je bio veoma ograničen, jer je EPROM bio jako loše organizovan. Sećam se da je adresni prostor počinjao sa sistemskim kodom, zatim je išla radna memorija, pa BASIC, pa stek i onda opet sistemski prostor koji je imao predefinisane funkcije za rad sa grafičkim izlazom i baš  taj poslednji segment je bio prava crna rupa jer su samo programeri iz Ei znali šta je sve tu napakovano.
Eh, baš sam izašao iz topic -a. Izvinjavam se svima, razumeću ako administrator reši da ove postove premesti na neko drugo mesto na forumu  :)
Last edited by ivanp84 on 11 Jul 2010, 21:23, edited 1 time in total.
If you don't care where you are, then you ain't lost.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests