Slackware 13.1 stable

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik


offline

Post Napisano: 10 Jul 2010, 02:15


Ja sam jedno 100x se vracao na KDE, jer mi se iskreno svidja, ali isto toliko puta me je iznervirao, prvi dan radi solidno, kasnije pocne da brlja :(
Tako da sam opet ga ostavio sastrane do sledece prilike  :grin:
Pokusao sam malko da ga sredim po svom ukusu i onda je panel poceo da brlja nije bio vidljiv na svim virtuelnim desktopima .... sve postalo sporo .... grrrr

tako da se sad oporavljam uz wmaker ;)

Ostatak slack-a je super, za sad nijednog problema. Nadam se da ce Pat izbaciti ovo cudo od KDE-a  :grin:
Last edited by branko on 10 Jul 2010, 02:16, edited 1 time in total.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 10 Jul 2010, 12:23


branko wrote: Nadam se da ce Pat izbaciti ovo cudo od KDE-a  :grin:
Ne verujem da ce se to desiti, bar dok je Alien Bob tu.  :) Posle 11-ice su bas krenuli da sredjuju Slack tako da bude sto bolji za desktop upotrebu, da ima novije pakete, preko gcc, pa dalje. Verovatno su morali tako nesto da urade, Arch je vec pokupio dosta ljudi koji su bili na Slack-u, bas zbog toga sto je nudio slicnu jednostavnost i pakete koji su bili sveziji nego oni u slackware current-u. I danas ima ljudi koji se bave linux-om, a kad im pomenes Slackware pitaju: "zasto to koristis, pa to je mnogo zastarelo", ne znaju da je Pat sa ekipicom okrenuo "novi list" pre par godina.
KDE inace nije los, lepo izgleda, brzo napreduje, ali kod mene ne moze da radi onako kako bih ja zeleo, posto je meni bitnija brzina od nabudzenog izgleda.
BTW, juce je Alien Bob objavio pakete za KDE 4.5 RC2, pa kome je do testiranja, moze da proba:
This is the second Release Candidate of KDE 4.5 for Slackware 13.1 / -current.
The version 4.4.92 is equivalent to 4.5-RC2.
The stable release of KDE 4.5 is expected in august 2010, and this second
release candidate is meant to let you find and report the last of the bugs
while there is still time.

http://alien.slackbook.org/ktown/4.4.92/
Last edited by Andersen on 10 Jul 2010, 12:25, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 10 Jul 2010, 12:48


Ma znam da nece, to su samo moje fantazije  :grin:
A to novi paketi ili ne, pa ne znam meni su sasvim svezi, ne treba nista extra, ipak ako se zeli postici neki ozbiljan sistem koji moze i na serveru da se vrti, po meni to nisu rolling release distro-i

sto se tice KDE-a, iamamo temu o tome ;), u kojoj se trudim da osvezavam sadrzaj redovno


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests