Slackware 14.1

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Dec 2013, 09:32


Nakon nekoliko pokušaja da koristim ETF mirror (u virtualnoj mašini), pogledao sam sadržaj direktorijuma i video da je mirror za 14.1 prazan. Sadrži samo strukturu direktorijuma, ali nijednu datoteku. Moja preporuka je da trenutno ne koristite ETF.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 21 Dec 2013, 17:18


I eto, prošlo je oko mesec dana kako koristim 14.1 verziju pa se može podvući neka crta...
Slackware 14.1 sa Xfce okruženjem, nekim servisima koje inače mnogi i ne koriste (npr. clamav i sl.) - troši manje od 200 mb ram-a "u leru" itd.
Nouveau drajver - još me ne ljuti :) a slackbuilds.org pruža najčešće najnovije verzije.
Tek toliko da zagolicam znatiželju :D



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 22 Dec 2013, 00:11


Imam 6gb ddr3 ram-a pa i ne obraćam pažnju na zauzeće memorije. Svašta nešto mi je pokrenuto a i mašinu retko gasim (danas sam je ugasio posle skoro mesec dana). Redovno mi je zauzeto od 1~1.5 gb ram-a :)

Koristim Xfce i amd vlasnički drajver 13.11 beta. Xfce mi nije default, neke pakete sam nadograđivao još dok je sistem bio -current verzija i radi i dalje bez ikakvih problema.

Ne znam šta bih posebno istakao, radi i mariadb i postgresql i nginx i steam i jednostavno sve što imam od paketa i servisa, sve radi brzo, pouzdano i stabilno. Već mi je dosadilo da ponavljam zadnji deo prethodne rečenice.

99,3% paketa ide iz slackpkg+ i sbopkg a onaj malečki deo su moje nadogradnje ponekih paketa i opet sa skriptama sa SBo koje sam jedva malo prepravio. Od skoro radim i sa sbotools samo što mi je već instalirano sve što mi je trebalo.

Sve u svemu, radiće dokle bude radio i hard disk. To je to, ništa manje ništa više.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 22 Dec 2013, 11:41


Ај да се јавим и ја. Код мене је дошло до непланиране промене у смислу доступног времена за коришћење рачунара. Не користим га често као раније, па сам одлучио да ову верзију испратим на следећи начин.
Нећу чак ни КДЕ надограђивати Ериковим пакетима. Користићу Слаквер онакав какав јесте до краја. Форсираћу SBo пакете и пратићу њихов спорији развој. Дакле, нећу, као што Стерео рече, ручно мењати скрипте и надограђивати верзије.
Разлог је мањак времена (само да кажем да још нисам ни све пакете које користим компиловао; још ме чека потпуно сређивање система), а и чињеница да је КДЕ 4.11.x серија осетно и видно нестабилнија од КДЕ 4.10.5 који долази са Слаквером. Овде мислим најпре на комбинацију енвидијиних власничких графичких драјвера и ОпенГЛ компоновања.
Исти проблем сам имао на претходној верзији Слаквера јер сам ручно надограђивао КДЕ, а исти проблем имам тренутно и на Арчу.

Дакле, држаћу се, по први пут откад користим Слаквер, онога што Патрик нуди. Веома мали број пакета ћу узети са SBo сајта. За сада сам презадовољан. Убедљиво најбољи ОС икада.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 23 Dec 2013, 11:06


Po prvi put kako se pojavio KDE u verziji 4.i.t.d. - mogu da kažem da nemam zamerki...
Sasvim lepo radi sa svim džidža-bidžama...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests