Слаквер 14.1 бета1

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 21 Sep 2013, 13:50


imam i ja pitanja :)
jesu li skripte, napisane za Slackware 14, kompatibilne onima za 14.1? Da budem precizniji, kolega bocke mi je napravio slackbuild skriptu i paket za određeni driver pa me zanima hoće li stvar funkcionirati automatski ili ću morati malo izmijeniti skriptu?
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 21 Sep 2013, 13:55


Može biti ali ne mora. :) Žurim van pa ne stignem da ti odgovorim. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 21 Sep 2013, 14:33


Broker wrote:Stereo, može li info, da čemu si instalirao 14.1 Betu, na onom netbook-u (bez X-a :D ) ili na nekoj drugoj mašini.
Ako se sećaš mog netbooka, koji ima integrisanu grafičku u Intelovom CPU, mislim da ne bi trebalo da ima problema.

I još jedno pitanje. Da li si prešao sa 14.0 na current ili si išao na "čistu" instalaciju?

Imam još par pitanja za sve. Pošto su pređašnje verzije uglavnom imale oznake RC1, RC2, RC3, itd... tako će biti i sada, ako neko ima info.
Po logici, trebao bi da ide RC1, RC2, itd... sve dok Pat ne bude zadovoljan.

Kako se ponaša 14.1 Beta sa nVidia grafičkim kartama. Ne pitam za nVidia optimus, već za "čistu" nVidia kartu.

Btw, sada ću da ga probam na virtuelnoj mašini, ali ove informacije ne mogu da dobijem i pored instalacije 14.1 Beta na VM.
Idemo redom:
1. current je instaliran na računaru gde sam ostao bez dva hdd-a. desktop računar.
1a) netbook nema potrebe da diram, dosta toga je odrađeno za potrebe ssd-a.
2. intel 915 i intel atom koji imaš na netbook-u nisu u istop delu hardvera. svaki je poseban i nećeš imati problema ni sa jednim. Ja koristim intel vga drajvere iz currenta.
3. silom prilika rađena je čista instalacija. da mi se nije desilo to sa hard diskovima ne bih ni radio instalaciju.

Što se tiče RCx, tako je na svim distroima, ništa drugačije neće biti ni za Slack. Nema ni razloga. Osim toga navedeno je da će biti još nadogradnji sistema, tu i tamo.

Za Nvidia drajvere nemam nikakav info, možda da pregledaš LQ forum.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 21 Sep 2013, 23:49


Gosn. Volkerdi na temu LILO and GRUB 2:
LILO won't be going anywhere. GRUB was added purely because it's a nice option for UEFI (and LILO doesn't work there at all). So use it if you like (for UEFI or BIOS)... otherwise, don't.
„LILO ne ide nikuda, GRUB je dodat zbog boljih mogućnosti rada sa UEFI (gde LILO ne radi uopšte).“
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 22 Sep 2013, 10:50


Juče sam izrazio zadovoljstvo što će i GRUB 2 biti od sada ravnopravan sa LILO-om.

Stereo, hvala za info. :beer:

Shicy, uglavnom neće raditi, ali neke i hoće. Ja recimo sada koristim paket za 13.37 (dodatak za gimp) save to web, i radi bez problema, ali to je jedan slučaj u njih 20. Otprilike je tako i sa Slakverom 14.1 Beta i sadašnjim SlackBuilds-ima.

Glavni predznak da će 14.1 uskoro biti stabilan je upravo ne primanje SlackBuilds-a za tekuću verziju, odnosno za 14.0.

Moje mišljenje je da će 14.1 biti do sada najbolje Slakver koji je ikada izašao, mada vreme će pokazati, a i malo je rano o svemu sada pričati.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 22 Sep 2013, 11:03


vrijeme će pokazati, ali Slackware napreduje...polako ali sigurno ;)
kod Slackwarea najviše volim to što nema velikih iznenađenja :)
a ne kao onomad na Ubuntuu, 9.04 radio perfektno, 9.10 još bolje, 10.04 se nije htio niti bootati :\
živio nam naš Slack! :beer:
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 22 Sep 2013, 12:02


Tačno tako je i kod mene bilo, Ubuntu 9.10 Carmic Coala je zadnji Ubuntu da je valjao, koristio sam ga baš punih godinu i po dana koliko mu je trajala podrška, sve ovo kasnije je :P
E onda prelazim na Debian, i napokon stižem do onoga što sam večino priželjkivao ali nisam znao da postoji, a to je naravno Slakver 13.1.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 22 Sep 2013, 19:10


meni se Debian još uvijek drži kao glavni distro, i to u svojoj kombinaciji Testing/Sid (ovisno o mom raspoloženju :D )...ali Slackware je odličan ;)
stabilan, brz i konzistentan ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 22 Sep 2013, 21:00


Re: skripte.

Ja se ne bih složio sa kolegom brokom. Većina skripti za 14.0 bi trebalo da fino rade na 14.1. Samo treba paziti pošto su neke od njih zastarele (u smislu: zamenjene drugim paketima), a druge već uključene u Slak.

Ne bih se usudio da govorim o procentima bez direktnog testiranja, ali mislim da bi najveći deo skripti radio bez problema.

Što se tiče konkretno SiS drajvera, tu se već postavlja pitanje koji je X server uključen u 14.1. Mislim da je 1.14 u /testing. Tu bi možda bio potreban dodatni peč.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 22 Sep 2013, 21:10


Ako je bitno, iz changelog-a od 20.09.2013.

Code: Select all

x/xorg-server-1.14.3-i486-1.txz: Upgraded.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests