Naš Slak puni 20 godina!

Novosti u vezi Slackware Linuxa

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 21 Jul 2013, 11:57


uros wrote:Komšije srećan rođiš! Da nam budete zdravi, debeli i veseli još 100 kernela, i, među nama, da vam ne padaju Junitiji na pamet...
Hvala kolega! Živeli! :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 22 Jul 2013, 21:53


Hoće li uskoro neka objava na ovu temu? Ipak je Slackware Srbija jedini službeni Slackware portal/forum na ovim prostorima ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 22 Jul 2013, 22:17


Mala ispravka. Slackware Srbija nije službeni Slackware portal/forum na ovim prostorima...jer takva hijerarhijska podela u Slackware zajednici ne postoji. Za razliku od projekata kakvi su Debian, Ubuntu, Mint, RH, Suse i slični, Slackware projekat ima samo osnovu koju čine nekoliko ljudi okupljenih oko Pat-a i to je sve. Ni jedna zajednica se ne smatra zvaničnom i nije ni na koji način podržana i deklarisana kao jedini pravi (zvaničan) izvor informacija za određeno područje. Takve hijerarhijske podele nema u Slackware ekosistemu i to je činjenica. Slackware Srbija je nastala kao potpuno dobrovioljni projekat nekolicine ljubitelja ove distribucije (LIBRE je objavio članak o nastanku zajednice na ovim prostorima) i za njeno kreiranje niko od članova "core" tima nije morao dati "zeleno svetlo". Lično mislim da oni i nisu upoznati sa našim radom i zalaganjem (osim preko delovanja članova naše zajednice koji su aktivni na LQ i društvenim mrežama). Dakle, mi smo nešto najpribližnije pomenutom modelu (modelu zvanične zajednice) ali celokupan naš rad i zalaganje se zasniva isključivo na našim sredstvima, podršci koju mi dobijemo od kolega iz lokalnih zajednica i našoj finansijskoj moći. To je jedan od razloga zašto je proslava (u jednom trenutku je bila u planu) u pravom smislu reči, izostala. Svi smo isuviše geografski dislocirani da bi se mogli skupiti i proslaviti, svi se "borimo da opstanemo" u svojim sredinama i celokupan projekat nam predstavlja samo zadovoljstvo, moralnu satisfakciju i hobi. S druge strane, proslava na "najvišem nivou" je održana veoma tiho (Pat-ova objava na LQ i blog unosi pojedinih članova Slak tima) i mi smo se pridružili toj jednostavnoj filozofiji - KISS do kraja :). Nadam se da ćemo uskoro imati neku vrstu objave - ali ne zvanične, jer na to nemamo pravo, već u formi teksta kojim MI obeležavamo ovaj datum i događaj...
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 22 Jul 2013, 22:24


drummer, kužim što želiš reći ;)
ja sam se malo nespretno izrazio, nisam mislio "službena" u smislu "Slackware podržava zajednicu Slackware Srbija" niti "Slackware je priznao Slackware Srbija kao službenu zajednicu u Srbiji", nego jednostavno smo jedina aktivna Slackware zajednica na ovim prostorima, ako se ne varam.
U tom smislu sam mislio "službena" i iz tog razloga sam očekivao/očekujem nekakvu detaljniju objavu koju bi i ja onda dalje linkao na fan stranicu udruge SOK. Mislim da je Slackware zaslužio lijepu objavu ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests