Edubuntu - wireless enkripcija [rešeno]

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 28 Dec 2009, 00:19


     Molim vas za pomoc oko enkripcije moje mreze. Imam laptop sa operativni sistem EDUBUNTU. Kada putem wireless hocu da se logiram i ubacim enkripciju moje mreze EDUBUNTU nikako nece da je prihvati i vraca me pocetnu poziciju, trazi enkripciju i nikako nece da se logira. Na ostalim kompjuterima i mobilni telefon koji ima operativni sistem Windows nemam te probleme i normalno se logiram. Nisam iskusan sa EDUBUNTU i molim vas za pomoc. Hvala !!!
     PS. Kad je wireless mreza slobodna, bez enkripcije nemam nikakvih problema oko konekcije
Last edited by Mafo on 03 Jan 2010, 18:38, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 28 Dec 2009, 01:13


Iskreno ne koristim ubuntu trenutno sa wifi-em, al evo koristan jedan video tutorial :( http://www.youtube.com/watch?v=1SNUseZE ... re=related
Last edited by branko on 28 Dec 2009, 15:56, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 28 Dec 2009, 07:43


      Hvala!
Ovaj postupak (http://www.youtube.com/watch?v=1SNUseZE ... re=related) sam uradio ali kada ubacim enkripciju umesto konekcije vraca me na pocetan skrin i trazi opet enkripciju kao da je ne prepoznaje, ili ne moze da je ucita.



offline

Post Napisano: 28 Dec 2009, 09:31


Mozda je u pitanju neka gresaka (moras dobro paziti i pri kucanju da ne napravis koju), ili BUG. Mozda nisi odabrao isti tip zastite?
Pokusaj da skines zastitu sa router-a i da odradis update system-a, pa kasnije vrati zastitu i probaj.
Imam jedan ubuntu 9.10 i probao sam meni radi bez problema WPA2-PSK. Na isti nacin kreiranja konekcije :(



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 28 Dec 2009, 15:47


Tema premeštena u Ubuntu sekciju
Image



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 140
Joined: 11 Aug 2007, 13:07

Post Napisano: 30 Dec 2009, 01:04


Resio sam problem, promenio sam enkripciju sa novom VPA2 enkripcijom i sada radi.
Hvala
Last edited by Anonymous on 03 Jan 2010, 17:59, edited 1 time in total.



offline

Post Napisano: 03 Jan 2010, 17:59


Resio sam problem, promenio sam enkripciju sa novom VPA2 enkripcijom i sada radi.
Hvala



offline

Post Napisano: 03 Jan 2010, 22:19


De pojasni(te) sta se ovde desava?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests