Mint Gloria i dialup

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 08 Jul 2009, 02:20


"Turih" ovaj Mint Gloria na komp sa dialupom (externi modem), i cvrc - nema nikakvog GUI dialup alata.
Probao sam sa sudo pppconfig sve lepo uradio, prvo odredio tonsko biranje, i neće, modem se startuje, i ono tu-tuuu, tonsko se čuje, ali ne zove. Izmenim u pulsno - isto se dešava. Šta god probam, isto, neće.
Kontam da ima 2 opcije - srediti ručno konf. fajlove, al' ja ne znam šta da uradim, tj šta da upišem.
Druga opcija da mi neko kaže, ako bih svukao iz windowsa kppp sa nekog Mint gloria repoa, (na koji sam navikao kad je dialup u pitanju) šta bi mi trebalo od zavisnosti, znači - šta sve skinuti?
Hvala na pomoći.
Image



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 08 Jul 2009, 10:01


Evo nasao sam ovu temu, pa pogledaj 4-5 odgovor po redu da nisi nesto preskocio.

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=90&t=26554

Mint nisam nikad u zivotu koristio, al kako je zasnovan na Ubuntu-u, a ovaj na Debian-u mozda ti ova stranica bude od pomoci:

http://packages.debian.org/lenny/kppp

Mislim da ako vec imas instaliran KDE, sem kppp-a nista ti vise nece trebati. Eventualno da instaliras kompletan kdenetwork paket ako postoji (za svaki slucaj).

Srecno!
Last edited by qki on 08 Jul 2009, 10:02, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 08 Jul 2009, 14:12


Znam, došao sam i ja do svega ovoga još jutros, ali pppconfig i pon/poff neće da rade, tj. vidi modem, al' neće da zove.
Malopre sam instalirao wvdial i gnome-ppp, i zove, konektujem se, ali nema protoka, i pukne veza nakon 10-ak sekundi.
Inače, ovo je Mint Gloria, Gnome edicija, da svlačim kppp treba mi gomila kde-libova, da te glava zaboli, tako da o tome nema ni govora, pogotovu sa dialupa. Googlaću još malo, ako ne uspe, znači da Mint gloria nije za komp sa dialupom :D
Image



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 08 Jul 2009, 16:34


Rešio sam problem....
Elem - ono još u podne što sam uradio, bilo je dovoljno, znači, skinuti wvdial, i gnome-ppp, ima još 3-4 liba, da bi to radilo. I lepo ja vama kažem da dobijem vezu, ali protoka nema. Uključim taj blesavi stupid mod, nakačim se, ne puca veza, a protoka nema.
Štos je u tome da Firefox, kao jedini browser, je po defaultu (??!) bio podešen "work offline", i ja to tek sad videh!!!!  :grin: 
I kad to isključih, evo me na netu  :D
Znači - ne verujem kako sam mogao ispasti toliko glup!! :D
Image



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 08 Jul 2009, 20:03


Heh... veselo. :) Meni se nesto slicno desilo prije jedno godinu dana kada sam stimao isdn modem kod sestre na OpenSuSE. Nece pa nece, pa procesljaj konf. datoteke i na kraju skontam da glupavi NetworkManager ne vidi ppp0 interfejs (kad se "rucno" konektujem) i da zbog toga FF misli da je offline. Nisam ni znao da postoji taj offline mode do tada. :grin:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 140
Joined: 11 Aug 2007, 13:07

Post Napisano: 12 Jul 2009, 10:18


Sumnjao sam tako nešto za network manager ;)
Jer mislim da je napravljen tako  da drugi procesi komuniciraju preko dbus-a
a on im javi ako je prisutna konekcija :D


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests