Jel probao neko Serbian linux...

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 30 Jul 2015, 19:41


jedan razlog je taj, sto je nas :) pa da, jeste da je sve open i free i da je svacije ali opet, serbian, cirilica, osim toga ne lici na debian, mozda samo malo.. dosta je sve nastelovano i lepo radi u live rezimu. Proradila kod mene patriotska krv sta ces...lokalizacija pa da. osim toga ima mesta za dalji rad, korisno, prijemcivo, svaki patriota ce instalirati ovaj sistem. ako cela stvar dobro se pokaze, mozda recimo linux pocne da se koristi i po drzavnim firmama, opstinama, administracija, i to bas serbian. samo ako uspem da nabacim na dvd non-free drivere :)
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 30 Jul 2015, 19:50


Imao sam ćirilicu nameštenu i bez X-a, pre 5 godina sam gledao ćirilicu u terminalu, imam video na YT Slack i xfce na čirilici. Zabavno je :) ali tu se cela priča završava.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 362
Joined: 15 Jul 2007, 03:58
Location: Beograd

Post Napisano: 30 Jul 2015, 20:27


stereo wrote:Imao sam ćirilicu nameštenu i bez X-a, pre 5 godina sam gledao ćirilicu u terminalu, imam video na YT Slack i xfce na čirilici. Zabavno je :) ali tu se cela priča završava.
To je i moj zaključak
Ako mislis pobjediti, ne smijes izgubiti!



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 30 Jul 2015, 20:35


bad63r wrote:E ako niko nema nista protiv ja imam. Javno cu da kazem i trpicu posledice od admina ovog foruma ali daj serbian linux je *******
a zašto takav stav prema nečijem trudu i uloženom vremenu? Ako znaš bolje uradi bolje.
Samo nemoj da kažeš da ima puno bugova jer smo utvrdili da kod tebe i bug ima bug :evil:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 31 Jul 2015, 08:42


Evo nocas sam probao da ga instaliram sa usb ali nesto nece moram da kupim dvd... problem je sto nema programcic za njega a komanda dd mi ne dozvoljava da naknadno ubacim firmware jer posle nje usb je nevidljiv i za windows i za linux a hoce boot ?
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 31 Jul 2015, 18:17


evo, uspeo sam da podesim сербиан2015.2КДЕ i odusevljen sam. Samo imao sam problem jer moja wireless kartica koristi wl modul, pa sam morao njega da ucitam. Inace narezao sam .iso sliku serbiana, pa sam pokusao pre rezanja da ubacim u folder firmware non-free drajvere, ali nisam uspeo, posle nece da digne sistem sliku kao bootabilnu, ali otvoricu novu temu za to. Tako da sam firmware stavio na flash pa prilikom instalacije automatski sam instalirao sve, i sistem sa iso i drajvere sa flasha. Sad ne mogu da se pohvalim kako sam kompetno open mined :) ali bar sve radi.

Nadam se da se i dalje druzimo, bez obzira sto sam serbianac :D
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests