Fedora 9 Instalacija

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik

Post Reply

offline

Post Napisano: 15 Nov 2008, 20:06


HOW-TO? neki tuto za instalciju ovog distroa.... ili e-book!



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 15 Nov 2008, 21:46


Izvoli ;) mislim da lepse nemoze ni biti  :cool:



offline

Post Napisano: 15 Nov 2008, 23:14


Cemu potreba za HOW-TO, ili Tutorial-om, kada instalacija nemoze da bude prostija, ni windows, nema prostiju instalaciji, Fedora, Ubuntu, .... i jos neki nemaju tesku instalaciju (neshvatljivu na prvi pogled).
Moze jedino da se desi neka nekompatibilnost, ali to sa install-om nema veze.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 15 Nov 2008, 23:22


branko ja se slazem s tobom, ali znas da uvek ima taj ali' , ima ljudi kome i to moze pravit problem. Znam iz iskustva, tako da.



offline

Post Napisano: 15 Nov 2008, 23:59


OK tux, shvatam ja covek oce da instalira Gentoo, i treba mu how-to, ali Ubuntu, Fedora,....
Mozemo mi smatrati to kako ocemo (mislim na te instalere, da ih smatramo da su za ljude koji su direktno sa windoze presli, ili nesto slicno, mozemo ih smatrati ne geek-ovskim), ali pazi ti instaleri su u 99.9% slucajeva odlicni, perfektni, i u njima nema sta da ne stima.

Iskreno imao sam i ja problema, npr. SuSE covek hteo da instalira (i u SuSE instaleru isto nema sta da pogresis osim ako to neces namerno,) ali covek pregazi particije od windoze, znam desava se, al to je totalna nepaznja!!!
To se slucajno ne desava.

Bl00daXe nemoj da se vredjas, ali mislim da u tom instaleru nema sta da ne stima, ako imas konkretan problem, izlozi ga, i ako budemo mogli da odgovorimo, odgovoricemo.
Ne verujem ako si instalirao Slackware, koji je za "dlaku" komplikovaniji (vise bih reci, da je manje interaktivan), ali ima odlican istaler, sa Fedorom nema sta da nestima. Mozda gresim, ali???

Ja se stvarno izvinjavam ako sam nekog uvredio nije bilo namerno, kritikujte me, i javno cu priznati ako sam pogresio i dati izvinjenje.



offline

Post Napisano: 27 Nov 2008, 14:54


ne treba meni tuto niti HOW-TO...vec za drugara jednog...ja imam slack i ne zanima me drugi distro :)



offline

Post Napisano: 28 Nov 2008, 09:45


Ma ok nevazno za koga treba, jednostavno je, nije nemoguce da se zakomplikuje, ali male su sanse.
Ako zna da instalira windoze, i fedoru bi moga bez problema, nista teze nije, jedino kasnije posle install-a malo da se snadje sa paket menadzerom, i sta vec mu treba.
Ostalo je sve napravljeno toliko prosto, i kvalitetno da ne sme da se gresi.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests