Linux Mint

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik


Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 321
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 02 Jun 2012, 09:51


rapha wrote:Poenta i jeste u tome da sve radi, uz razumnu količinu "zabave". :)
i zato mi se i svidja ;)



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 17
Joined: 12 Aug 2012, 13:17

Post Napisano: 12 Aug 2012, 17:29


Nije losa distribucija, ali sta je to sto ona nudi osim novog korisnickog interfejsa, a da ne nudi Ubuntu? Ne zamerite na pitanju.
nije znanje znanje znati već je znanje znanje dati!



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 12 Aug 2012, 18:39


Pa kao "ispeglaniji" je nego Ubuntu. Imali su dugo svoj gnome artwork, Cinnamon verzija je, mora se priznati, manje bagovita u odnosu na Cinnamon na Ubuntu, što se KDE verzije tiče, meni je nekako - šta znam, ja trenutno koristim Kubuntu, nisam nešto oduševljen Mint KDE 13 verzijom.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 17
Joined: 12 Aug 2012, 13:17

Post Napisano: 12 Aug 2012, 18:49


To me i najvise zbunjuje, zar ne bi u skladu sa GPL licencom sav ispeglani ves trebali da proslede nazad i tatku? Ako je tako onda je osnovna razlika graficko okruzenje, i wallpaperi. Nije da potcenjujem njihov trud i rad ovo je cisto opservacija moje malenkosti.
nije znanje znanje znati već je znanje znanje dati!



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 12 Aug 2012, 18:51


Ne pomenu MATE. :)
Koristim ga na Slekveru i glavno mi je okruženje u zadnje vreme.
Imam i Mint Mate, ali nisam toliko zadovoljan, doduše ruku na srce i ne koristim ga toliko premda je Mint Mate na netbook-u.
Pored Mint Mate-a na netbook-u imam i Ubuntu 10.04.4 sa starim Gnome(tom :grin: ) 2, e tu je već druga priča.
Ali Slekver je Slekver. :grlj: Main distro na dva računara. :beer:



offline
User avatar

Posts: 6
Joined: 12 Aug 2012, 18:27

Post Napisano: 12 Aug 2012, 19:19


Broker wrote:Ne mogu nikako da nadjem u dokumentaciji, koje jezgro je u pitanju u Mintu 13?
Jeli te ovo interesuje..

Image



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 12 Aug 2012, 19:28


acikabig wrote:
Broker wrote:Ne mogu nikako da nadjem u dokumentaciji, koje jezgro je u pitanju u Mintu 13?
Jeli te ovo interesuje..

Image
Ne više. :azn: Možda primećuješ u postu iznad gde kažem da ga imam instaliranog. ;)
Usput, na toj sličici se ne vidi ništa.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 12 Aug 2012, 19:30


Slavunko Špiljić wrote:Nije losa distribucija, ali sta je to sto ona nudi osim novog korisnickog interfejsa, a da ne nudi Ubuntu? Ne zamerite na pitanju.
Ovakvo pitanje se može postaviti za skoro svaku aktuelnu distribuciju. Naime sve su one izvedene od nekoliko "osnovnih" - konkretno, i Mint i Ubuntu imaju zajedničkog pretka...Debian.
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



offline
User avatar

Posts: 6
Joined: 12 Aug 2012, 18:27

Post Napisano: 12 Aug 2012, 20:25


Broker wrote:
acikabig wrote:
Broker wrote:Ne mogu nikako da nadjem u dokumentaciji, koje jezgro je u pitanju u Mintu 13?
Jeli te ovo interesuje..

Image
Ne više. :azn: Možda primećuješ u postu iznad gde kažem da ga imam instaliranog. ;)
Usput, na toj sličici se ne vidi ništa.

Moja greska sory..



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 321
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 12 Aug 2012, 20:42


drummer wrote:
Slavunko Špiljić wrote:Nije losa distribucija, ali sta je to sto ona nudi osim novog korisnickog interfejsa, a da ne nudi Ubuntu? Ne zamerite na pitanju.
Ovakvo pitanje se može postaviti za skoro svaku aktuelnu distribuciju. Naime sve su one izvedene od nekoliko "osnovnih" - konkretno, i Mint i Ubuntu imaju zajedničkog pretka...Debian.
dva druga se posvađaju oko logo-a, imena, wallpaper-a i GUI-a, odvoje se i nastane nova distribucija :grin:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests