Linux From Scratch

Odeljak za diskusije o ostalim Linuks distribucijama i drugim *NIX-like operativnim sistemima

Moderator: Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 03 Jun 2014, 18:16


Iskreno, slažem se da baš možda i nema svrhe (osim učenja) praviti LFS pored npr. Gentoo-a jer uzima previše vremena a na kraju se dobije nešto slično poput njega, a ne zahteva neko preveliko znanje do malo naprednijeg poznavanja engleskog radi praćenja uputstva...
Knjigu odlično ocenjuju svi koji su je probali... Poželjno je samo i da se sve navedene opcione zavisnosti shvate kao obavezne i dobije se ono što se htelo - kada je u pitanju BLFS.
Komšija iz Bugarske je rebildovao ceo Slack i postavio korake na LQ-u, pa možda ako neko ima vremena i isproba - da se detaljnije pozabavimo time i razmenimo utiske... :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 03 Jun 2014, 18:47


Titty Twister wrote:Knjigu odlično ocenjuju svi koji su je probali... Poželjno je samo i da se sve navedene opcione zavisnosti shvate kao obavezne i dobije se ono što se htelo - kada je u pitanju BLFS.
LFS je super za početnike. Ali za one iskusnije je BLFS prava stvar. :) Moja najveća zamerka na račun LFS je što je bukvalno resavska škola. Svi skriptovi se dobijaju na gotovs. Kod BLFS se rade malo praktičnije stvari. Ali zavisi i od nivoa znanja i zašto neko odluči da proba LFS.
Titty Twister wrote:Komšija iz Bugarske je rebildovao ceo Slack i postavio korake na LQ-u, pa možda ako neko ima vremena i isproba - da se detaljnije pozabavimo time i razmenimo utiske... :)
Baš na taj topic sam mislio. Bravo na linku. :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 09 Jun 2014, 15:12


Evo nečeg možda još interesantnijeg kada je konkretno Slackware u pitanju - CUSS (Cooking Up Some Slack)

Ovo bi trebalo da omogući prilagođavanje Slackware-a, dodavanje novih paketa (npr. sbotools i sl.) u instalacioni disk - zapravo novi distro baziran na njemu...

Ovo ću sigurno isprobati čim nabudžim malo više vremena, a u međuvremenu - izvol`te - napravite svoj distro baziran na Sleku! :)

Možda nije baš za ovu temu...



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 153
Joined: 15 Aug 2012, 23:51

Post Napisano: 09 Jun 2014, 22:24


Ja ga napravi - delimično uz pomoć prethodnog uputstva, a delimično i pomoću uputstva za tzv. Tagfile instalaciju...
Sada imam svoj na Slack-u baziran distro... :D
Skratio sam iso za ceo "extra", "testing", izbacio skoro sve iz "kde" sekcije i ceo "kdei", potpuno uklonio "Y" - igrice, zamenio kernel pakete najnovijim, dodao operu, sbotools i jdk - bildovane pakete, ostavio samo Xfce - i instalirao se i radi regularno u VirtualBox-u...
Editovao sam install iso pomoću Iso Mastera i geany-a, usnimio novostvoreni iso koji je za 1 GB kraći itd.
Svako može ovo da napravi - ništa komplikovano...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests