Podešavanje lokalizacije na en_DK.UTF-8

Uputstva, saveti i trikovi

Moderator: Urednik

Post Reply

Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 12
Joined: 25 Mar 2015, 11:38

Post Napisano: 13 Feb 2017, 15:48


Prilikom podešavanja Slackware-a, uvek sam u /etc/profile.d/lang.sh za lokalizaciju postavljao en_US.UTF-8. Mada je sistem radio kako treba, smetali su mi neki detalji kao na primer: prvi dan u kalendaru je bila nedelja, veličina papira je bila letter, u decimalnom broju je bila tačka umesto zareza i sl. Istražio sam lokalizacije i otkrio da mi najviše odgovara en_DK.UTF-8. Ova lokalizacija je rešila sve navedene probleme. Prvi dan u kalendaru je ponedeljak, valuta je evro, metar je jedinica za dužinu, datum je u formatu: dan-mesec-godina.
Na sledećem sajtu možete da nađene informacije o navedenoj lokalizaciji: http://lh.2xlibre.net/locale/en_DK/" onclick="window.open(this.href);return false;



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Dec 2020, 12:03


Problem sa ovim je da će aplikacije koristiti danski jezik. Ako znaš danski, samo napred. :)



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline
User avatar

Posts: 12
Joined: 25 Mar 2015, 11:38

Post Napisano: 15 Dec 2020, 22:12


Razmišljao sam o tome ali u praksi mi je sve na engleskom jeziku.
Nisam istraživao zašto je tako ali prefiks en verovatno ima uticaja. Čini mi se da postoji i da_DK lokalizacija.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 16 Dec 2020, 12:36


Aha, "en_DK". Da, onda je to locale sa engleskim jezikom. Izvinjavam se na dezinformaciji. :)

Doduše, i dalje se može desiti da postoje neki problemi sa pojedinačnim locale podešavanjima. Ali postoji mogućnost da ćeš na to vrlo retko nailaziti pa možda i nije važan faktor.

Ali i te pojedinačne vrednosti se mogu postaviti na neku novu vrednost promenljivama okruženja. Nažalost, nisam našao nijedno jednostavno uputstvo. Ali, opise promenljivih imaš u "man 7 locale". Iako je ta man strana namenjena programerima pa ima dosta tehničkih podataka. Tako da ćeš morati da guglaš za primere upotrebe.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests