Razresavanje dependency-ja na slackbuilds.org

Uputstva, saveti i trikovi

Moderator: Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 23 Feb 2014, 12:24


Ima potrebe za izvinjenjem, i nadam se da ćeš prihvatiti izvinjenje, jer ne želim da budem kočničar nečega dobrog što se dešava, a naročiti ne u FLOSS svetu.
To kada se ko registrovao, ko ima kakavo korisničko ime (samo je bitno da nije uvredljivo za drugoga), su sve nebitne stvari. Šta tek da kažemo za korisničko Broker (ili Brok), tako me svi znaju na srpskoj Linuks sceni, a ne znači berzanski mešetar :grin: , već je akronim.
Dela su najbitnija.
Sve u svemu, ja sam, bez uvida šta si pisao, odregovao baš bezveze, jer sam posmislio nešto sasvim drugo. A i nisam smeo da išta pišem dok nisam pogledao članak.

Videćemo sa Firefoxom šta mu je (do sada samo sam ovde našao problem), jer ovo nije Firefox-esr verzija koja dolazi sa Slekverom već je pomoću slackbuilda kompajlirana iz izvornog koda. Imaš ovde temu pa baci pogled viewtopic.php?f=76&t=2002" onclick="window.open(this.href);return false;
Imam pored Firefoxa sigurno još 4-5 web preglednika, tako da nije problem.
Kod mene je sve to jako bogato sa softverom. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 23 Feb 2014, 12:31


Broker wrote: To kada se ko registrovao, ko ima kakavo korisničko ime (samo je bitno da nije uvredljivo za drugoga), su sve nebitne stvari
Nemoj tako, ja sam se registrovao prvog aprila i evo sad sam glavni zajebant :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



offline

Posts: 5
Joined: 21 Feb 2014, 17:17

Post Napisano: 24 Feb 2014, 16:56


Brokeru, zar jos nisi shvatio? Prihvaceno izvinjenje odavno. Oprosteno i zaboravljeno. :grlj:

Drugarski pozdrav,
michko



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 24 Feb 2014, 16:58


Dobrodošao Milane i hvala na doprinosu. :) Slažem se sa kolegom stereom da bi sadržaj upustva bilo bolje objaviti u potpunosti kao temu na forumu. A PDF bi se mogao postaviti kao dodatak. Imamo forum dokumentacija gde postavljamo takvu vrstu uputstva.

Što se tiče tehnički sadržaja uputstva, sadržaj je korektan. Ja bih samo napomenuo da sqg ne dodaje opcionalne zavisnosti, te je tako generisane "redove" (queues) često potrebno proveriti pre izgradnje. Naravno ovo razrešavanje zavisnosti se odnosi na izgradnju paketa iz SBo. U pitanju su zavisnosti pri izgradnji (build-time).



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 24 Feb 2014, 17:16


Pomenuo si dodatne tutorijale. Na to niko nije odgovorio. Što da ne. Tutorijali su uvek dorbodošli. :) Ali je najbolje da budu u obliku teme na forumu, ne posebnog pdf fajla za download. ;)

Samo bih dodao da autori tutorijala moraju biti spremni i na kritiku. Imali smo ranije slučaj da se čovek naljuti kad mu se ukaže na grešku u tutorijalu. :| Mada, ako je tutorijal tehnički proveren, ispravan i ljudima koristi u praksi, obično će dobiti pohvale. Dakle, treba biti spreman i na jedno i na drugo. :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests