Slackware Linuks instalacija

Uputstva, saveti i trikovi

Moderator: Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 12 May 2015, 12:01


Pakujući Slackware current na novi USB 3.0 od 16 gb preko Unetbootin-ga, iz Windowsa 7, jedostavno USB se zaključao, i nijedna metoda nije pomogla da USB dobije piši/briši ovlašćenja, a probao sam svašta i iz Windowsa (preko prompta sa par DOS komandi, diskpart...) do Linuksa kako preko terminala tako i preko nekih alatki za particionisanje, uvek sam dobijao ovaj rezultat
USB 12.05.2015.jpeg
Sreća da na USB imam 5 godina garancije, te su mi dali drugi, novi, ali više ne pakujem Slekver sa Unetbootin alatom.
Čak ni Proteus nisam uspeo da napakujem na USB sa Unetbootin-gom. Neće da ga buta.

Uspevalo mi je ranije da ga spakujem Slakver ISO datoteku ali iz Slekvera, iz Windowsa neće pa neće, ili se na kraju desi ovo što sam opisao gore, da znaju oni koji nemaju garanciju.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 May 2015, 16:18


Možda je potrebno ISO sliku napraviti hibridnom pre upisivanja.

Code: Select all

isohybrid slackware-14.1-install-dvd.iso
Klasični CD/DVD mediji i USB memorije imaju drugačiji način podizanja. Isohybrid čini ISO sliku kompatibilnom i sa jednima i sa drugima.

Čitam sad na netu da se to zaključavanje dešava sa pojedinim markama/modelima USB memorija. Neko je predložio sledeće rešenje:

Code: Select all

su -c "hdparm -r0 /dev/sdx"



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 12 May 2015, 16:34


Probao sam i tu varujantu sa hdparm komandom, ali bez uspeha. Na sve što sam naišao to sam i probao, ali nažalost bez uspeha.
Dobro je da su u servisu jako brzo došli do zaključka da ne vredi ništa raditi, pitali su me da li mi treba sadržaj USB, i poslali nov neraspakovan.
Inače marka je Apacer.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 12 May 2015, 19:03


To je baš bedak. Do danas nisam znao ni da to tako može. Doduše, ni ne koristim nešto mnogo USB stikove. Kad nešto instaliram ili sačuvam to obično stoji bar nekoliko meseci pre prepisivanja.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests