AUSTRUMI

Ovde možete predstaviti ili diskutovati o distribucijama baziranim na Slackware-u (Salix, Zenwalk, Porteus, itd)

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 04 Jun 2012, 04:16


austrumi.png
austrumi.png (4.58 KiB) Viewed 6741 times
AUSTRUMI

AUSTRUMI je live Linux distro zasnovan na Slekveru.
Ceo sistem se po butanju smesta u RAM memoriju tako da se CD ili USB moze ukloniti (nalik Slacko Puppy Linuxu).
Paket meneadzer mu je Gslapt, iskreno se nadam da mi radi i installpkg ili upgradepkg --install-new kao kod tate Slekvera. :)
Nisam ga probao jos uvek, ali kazu da je izuzetno brz sistem. Za poneti u dzep, USB stick, dobra stvar.
AUSTRUMI (Austrum Latvijas Linukss) is a bootable live Linux distribution based on Slackware Linux. It requires limited system resources and can run on any Intel-compatible system with a CD-ROM installed. The entire operating system and all of the applications run from RAM, making AUSTRUMI a fast system and allowing the boot medium to be removed after the operating system starts.
Aktuelna, stabilna, verzija AUSTRUMI-a je 1.5.0.

Screenshot:
austrumi.png
Video:



Home Page:
http://cyti.latgola.lv/ruuni/" onclick="window.open(this.href);return false;

Download:
http://downloads.sourceforge.net/austru ... -1.5.0.iso" onclick="window.open(this.href);return false;

verzija 2.4.8 (nije mi poznat status ovog izdanja)
ftp://austrumi.ru.lv/austrumi-2.4.8.iso" onclick="window.open(this.href);return false;

Doload Mirrors:
ftp://austrumi.ru.lv/" onclick="window.open(this.href);return false;



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 321
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 05 Jun 2012, 17:59


nije funkcionalan na 512mb ram-a....
cak sta vise, blokira odmah nakon podizanja sistema....



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 07 Jun 2012, 06:12


Probao sam ga u VirtualBoxu i fino radi. A i izgleda prilično fensi. Novije verzije Fvwm-a mogu samo tako da se skockaju. :) Jedini je problem što je interfejs na Litvanskom.

Koliko sam video Austrumi ima nekoliko opcija za boot. Da li si probao opciju bez učitavanja u RAM?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 11 Jun 2012, 08:36


Radi odlicno, duduse "nabio" sam dosta i nepotrebnih resursa u Vmasini.
Jedino sto mi na prvu smeta je jezik, ipak sam se nekako snalazim.
Selection_001.jpg
AUSTRUMI
Cim uhvatim vremena probacu ga u live modu.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 321
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 12 Jun 2012, 18:41


bocke wrote:Probao sam ga u VirtualBoxu i fino radi. A i izgleda prilično fensi. Novije verzije Fvwm-a mogu samo tako da se skockaju. :) Jedini je problem što je interfejs na Litvanskom.

Koliko sam video Austrumi ima nekoliko opcija za boot. Da li si probao opciju bez učitavanja u RAM?
da, jesam, opet isti problem....samo se zakuca posle boot-a...



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Jun 2012, 02:33


Da li ti prikaže ovakvu grešku?
austrumi-upozorenje.png
Ako da, procesor nema podršku za PAE. PAE je, prostim rečnikom, tehnologija koja omogućava korišćenje više od 4 Gb na 32-bitnim mašinama.

Ako se ne prikazuje nikakva greška, probaj opciju "Open source video drivers". Pošto kažeš da si probao opciju "Do not eject CD" (tj. opcija koja ne učitava ceo Austrumi u memoriju).



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Jun 2012, 02:48


Inače, Austrumi dolazi sa sledećim temama:
austrumi1.png
austrumi5.png
austrumi3.png
austrumi2.png
austrumi4.png
Ovo je sve Fvwm 2.6. Windows i Cairo Dock teme koriste PCManFM (legacy) i (verovatno) lxpanel odnosno CairoDock.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 13 Jun 2012, 12:25


Bocke, ako ti nije problem, nije ništa hitno, kada stigneš, samo kako se menja jezik na engleski, ako si se uopšte bavio sa tim. :)
Inače nepravedno zanemaren distro, barem po onom sto sam malo radio u njemu na Vmašini.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 13 Jun 2012, 12:54


heh, ne bih htio biti partibrejker, ali osobno sam protiv forkova...pogotovo onih koji samo promijene wallpaper, temu i fontove -.-
pravi primjer forka našeg Slackwarea je openSUSE ;) samo takve forkove priznajem ;)
a sve ove neke distribucije koje koristi samo razvojni tim i njihove žene (jer jadne moraju), po mom mišljenju, nisu vrijedne spomena...
ovim mi postom nikako nije namjera ikoga uvrijediti niti išta slično ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Jun 2012, 14:47


Pa nije baš samo wallpaper. ;) Recimo, lxpanel i pcmanfm nisu u Slackware repozitorijumima. Kao i jedan deo aplikacija. Znači to je trebalo prethodno upakovati (uz pomoć skripta sa slackbuilds.org ili na neki drugi način). :) Pcmanfm u ovoj legacy varijanti nije dostupan sa SlackBuilds.org, što znači da je najverovatnije u pitanju prilagođeni skript.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests