LibreOffice 4.x

Prikazi softvera i linkovi za preuzimanje

Moderators: Slackmuz, Urednik


Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 07 Oct 2013, 17:14


LibreOffcice 4.1.2.3
libo412.png
Преузимања:
14.0 (32-bit) - http://connie.slackware.com/~alien/slac ... /pkg/14.0/
14.0 (64-bit) - http://connie.slackware.com/~alien/slac ... kg64/14.0/



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 22 Oct 2013, 11:55


Titty Twister wrote:Upravo sam isprobao rad LibreOffice 4.1.1 sa konvertovanim paketima pomoću rpm2tgz - neuporedivo bolje radi nego pri instalaciji jednog izgrađenog paketa pomoću slackbuild skripte.
Funkcionalan je i otvara sve, nema naknadnih i nepotrebnih, višestrukih učitavanja dokumenta tokom rada, samo je osetno sporiji u odnosu na Apache OpenOffice 4.0.0.
Vezano za AOO 4.x, malopre sam nabasao na sledeću temu na LinuxQuestions. Elem, ako nisi u mogućnosti da baciš malo detaljniji pogled, paket je dostupan odavde. Ali i on prepakuje originalne RPM datoteke, tako da nema neke velike razlike između ručno konvertovanih paketa.

Ako još neko pokaže interes za AOO mogli bismo otvoriti temu i za njega. Ali mislim da većina ljudi ovde koristi Libreoffice. Prednost je i postojanje nativnih paketa.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 02 Nov 2013, 00:58


LibreOffice 4.1.3 paketi za Slackware su spremni za preuzimanje —> http://alien.slackbook.org/blog/libreof ... d-current/" onclick="window.open(this.href);return false;
libreoffice.png
Slackware 14.0 i 14.1 RCx —> download 32bit
Slackware 14.0 i 14.1 RCx —> download 64bit
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 03 Feb 2014, 02:19


Iako je pre nekoliko dana izašao LibreOffice, Erik Hameliers je javio da se sa gotovim paketima za Slackware 14.0 i 14.1 kasni. Razlog je velika količina (neočekivanih) grešaka u izgradnji paketa. Biće uskoro kaže Erik, samo da nađe vremena :)

Izvor
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 05 Feb 2014, 16:12


Willy je javio da je LibreOffice 4.2 za Slackware spreman. AlienBOB se još nije oglasio, valjda nije stigao od gužve. Ne samo da je stigao da uradi LO 4.2 već i KDE 4.12.2 :)

LibreOffice preuzimanje: http://taper.alienbase.nl/mirrors/peopl ... breoffice/" onclick="window.open(this.href);return false;
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 05 Feb 2014, 17:07


stereo wrote:AlienBOB se još nije oglasio, valjda nije stigao od gužve.
Oglasio se. :) Ali u komentarima na originalni post, nije napisao novi. Verovatno zato što su paketi dostupni samo za 14.1. 14.0 će odraditi kad bude imao više vremena.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 05 Feb 2014, 17:57


Sad videh i ja ali nisam hteo da editujem post :)

U vreme kad sam čitao šta je Willy napisao, proverio sam i paketi su bili na uobičajenom mestu. Video sam isti link od ranije ali nisam odmah obratio pažnju na komentare.

Dešava se i najboljima...
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 05 Feb 2014, 18:30


stereo wrote:Dešava se i najboljima...
Jes' dobar, ali nisam baš siguran da li si najbolji. :P :D



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 06 Feb 2014, 14:38


Evo i dopune:
I already posted about my gripes with building the new LibreOffice 4.2.0. Well, I finally managed to make it work, and the resulting packages (for Slackware 14.1 and -current) are available. A significant bug was rapidly discovered in Calc when using a non-english language pack. It seems that other people suffered from this in earlier releases even, and not just on Slackware. Still, this is a release with many improvements. Read more about the new features and fixes on the announcement page. Interesting tidbit: LibreOffice 4.2 offers a new Start screen, with a cleaner layout that makes better use of the available space – even on small screens – and shows a preview of the last documents you opened.

Focus for the 4.2 cycle is performance and interoperability (yeah, when is it not) with MS Office.

Note that I ship my LibreOffice 4.1 and 4.2 packages with additional “libreoffice-dict-<language>” packages, containing dictionary and spellchecker support! If you are still running Slackware 13.37 there’s LibreOffice 3.6.7 for which I also have packages, and users of Slackware 14.0 are served well with LibreOffice 4.1.4.
http://alien.slackbook.org/blog/the-week-in-review" onclick="window.open(this.href);return false;

Ne stignem da prevedem pa ovako ukratko... Izgleda da alien neće više ažurirati pakete za Slack 14.0, već samo za 14.1 i current. Inače, otkriven je bug sa Calcom. Nije izneo više detalja, ali je pomenuo da se dešava ukoliko se koristi lokalizovana verzija. Nije pomenuo da li je ispravljen i da li novi paket rešava i taj problem. Naglasak 4.2 izdanja je, "kao i uvek", na performansama i kompatibilnosti sa MS Officeom.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 04 Mar 2014, 21:14


Odakle da skinem neki standardni libreoffice sa zavisnostima a da mi ne zahteva tj. primorava me da mi ff vise ne bude standardni browser kao sto je slucaj kada pokusam sa slackbuilds.org?
U pitanju je slackware 14.1 32-bit kde
The quieter you become the more you are able to hear.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests