rtorrent (BitTorrent klijent)

Prikazi softvera i linkovi za preuzimanje

Moderators: Slackmuz, Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 10 Jan 2012, 17:13


rtorrent - konzolni BitTorrent klijent

Code: Select all

rtorrent is a BitTorrent client for ncurses, using the libtorrent library. The client and 
library is written in C++ with emphasis on speed and efficiency, while delivering equivalent 
features to those found in GUI based clients in an ncurses client. 

Inače moj favorit jer je lagan, brz i minimalan. Ima mogućnost podešavanaj download/upload brzine, broja maximalnih upload-ova, porta na kom osluškuje, podešavanje direktorijuma za torrente koji se skidaju i one koji su gotovi, automatsko brisanje iz liste gotovih torrenata (za one koje ne vole da seed-uju), praćenje direktorijuma iz koga se automatski učitavaju novoubačeni torrenti, kick/ban peer-ova, itd. Konfigurisanje se vrši preko rtorrent.rc fajla, a ceo manual imate ovde. Najbolje ga je koristiti sa screen-om.

Ipak ima i nekih mana: ne postoji mogućnost podešavanja upload/download brzine za pojedinačne torrente (samo globalno podešavanje koje važi za sve učitane torrente) i ne postoji queue manager, tj. svi torrenti koji su učitani ili se skidaju ili su (ručno) pauzirani/stopirani. Npr. ako imate učitanih 5 torrenata ne postoji mogućnost da 3 rade pa kada se jedan od njih završi on da ubaci 4, a posle toga i 5i. Ovo je rešeno sa skriptom koja se nalazi ovde. Skripta iz queue direktorijuma (dir u koji ubacujemo torrente za koje želimo da se učitaju kada neki od aktivnih torrenata bude završen) prebacuje torrente u watch direktorijum (dir koji prati rtorrent za novim torrentima), a broj torrenata koji želimo da bude stalno aktivan (tj. broj torrenata koji se nalaze u watch dir-u) određuje skripta. Da napomenem da ja ovu skriptu nisam probao tako da ne znam kako radi u praksi, ko bude želeo da se poigra sa tim nek javi ovde kako je prošlo i jel ima nekih problema.

Odličan guide imate ovde.


Image


Korisni linkovi:

* Manual
* rtorrent.rc
* Guide: How to use rtorrent like a pro


Download:

* Official download page

Download Source Stable:

* libtorrent-0.12.9.tar.gz
* rtorrent-0.8.9.tar.gz
Last edited by Abraxas on 16 Jan 2012, 15:51, edited 1 time in total.
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Jan 2012, 19:45


Za rtorrent sam čuo i ranije. Dosta je popularan u Slack i Arch zajednicama. :) Ali nisam imao prilike da ga probam. Hvala na recenziji i savetima. :) Super što si dodao i koju iz iskustva. ;)
Last edited by bocke on 10 Jan 2012, 19:51, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 10 Jan 2012, 21:10


Odlično parče softvera i odličan tekst, Abraxas. :beer:

Jedno vrijeme sam ga koristio, što "lokalno", što preko SSH-a. Nažalost, najveća mana mu je upravo to što si napisao - nedostatak pristojnog queue management-a. Međutim, memorijski nije zahtjevan, strašno konfigurabilan - pa ko voli, nek' izvoli. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 10 Jan 2012, 21:53


Hvala momci. Imam i želju da uradim how-to za rtorrent, da skrpim nešto od ovog guide-a i manul-a pa da se to postavi na dokumentaciju i na wiki, ali problem je što nemam volju, tako da nemoj te me uopšte držati za reč da ću to i uraditi  :grin:  Kad se budem nakanio ja ću to krenuti pomalo da prevodim, pa kad bude bude, ako uopšte i bude  :P

A međuvremenu ću dati prikaze još nekih programa koji su meni bili omiljeni...


EDIT:
Zaboravih ovo..
Nedostatak queue managera jeste smor, ali nikad nisam imao nešto preterano aktivnih torrenata (5-6 max), bitno mi je bilo da gotovo torrente može da skine sa liste da veliki broj leechera ne opterećuje protok. Veći problem mi je bila nemogućnost da podesim brzine pojedinačnih torrenata, pa da oni idu malo brže u odnosu na one koji su mi manje "hitniji". Mada postoji torrent priority ali to mi nije nešto šljakalo tad, a ne znam ni da li taj prioritet uopšte treba da utiče na brzinu (a ako ne utiče na nju, a meni nije uticao, na šta onda utiče  :huh:) Tako da prioritete nisam proučio, na kraju sam ostavio da vozi kako vozi  :)
Last edited by Abraxas on 10 Jan 2012, 22:05, edited 1 time in total.
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Jan 2012, 22:00


Abraxas wrote: Hvala momci. Imam i želju da uradim how-to za rtorrent, da skrpim nešto od ovog guide-a i manul-a pa da se to postavi na dokumentaciju i na wiki, ali problem je što nemam volju, tako da nemoj te me uopšte držati za reč da ću to i uraditi  :grin:  Kad se budem nakanio ja ću to krenuti pomalo da prevodim, pa kad bude bude, ako uopšte i bude  :P
Samo opušteno. :) Ako budeš imao volje i vremena, bilo bi super. ;)
Abraxas wrote: A međuvremenu ću dati prikaze još nekih programa koji su meni bili omiljeni...
Odlično. :beer: Ako ti bude bila potrebna bilo kakva pomoć, slobodno se obrati bilo kome iz uprave. ;)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 10 Jan 2012, 22:07


bocke wrote: Ako ti bude bila potrebna bilo kakva pomoć, slobodno se obrati bilo kome iz uprave. ;)
kk bro  :cool:
Hard work may not kill you, but why take the chance?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 19 guests