Kraj Slackware Srbije - ili novi početak [ipak novi početak]

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Locked

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 10 Dec 2011, 21:04


bocke wrote: Mislim da je bitno sačuvati identitet Slackware Srbije.
Zbog ovoga sam rekao da nam treba ekipa koja je vec "odavde" :D
Svaka cast momci, i na brzini i na ulozenom trudu!



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 21:06


ivanp84 wrote: ali predstoji ozbiljan posao da se sajt oživi i reafirmiše. Imam par ideja u tom smislu
Andersen wrote:
bocke wrote: Mislim da je bitno sačuvati identitet Slackware Srbije.
Zbog ovoga sam rekao da nam treba ekipa koja je vec "odavde" :D
Pričaćemo o tome podrobnije. :) Samo da se obavi tehnički deo posla. ;)
ivanp84 wrote: Takođe bih predložio da Mladen ostane počasni administrator, iako kaže da trenutno ne koristi toliko slack, ali prethodno iskustvo i zalaganje za forum tokom više godina bi trebalo da novom administratoru budu dovoljan razlog da mu obezbedi počasno članstvo.
Ja sam za. ;)
Last edited by bocke on 10 Dec 2011, 21:09, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 21:12


SlackwareSrbija pokrenuo takvu inicijativu za DebianDay
I nakraju nisam otišao, uh kako sam bio besan, tih dana pre odlaska mi obiju stan. :-/
A predhodno se o svemu dogovrim sa ljudima a i devojkama iz ULKRS-a.
Takođe bih predložio da Mladen ostane počasni administrator, iako kaže da trenutno ne koristi toliko slack, ali prethodno iskustvo i zalaganje za forum tokom više godina bi trebalo da novom administratoru budu dovoljan razlog da mu obezbedi počasno članstvo
Naravno. Mislim da se to podrazumeva.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 21:49


Bocke, poslao sam ti bazu na mail.
Što se ključa tiče, to vam Dimitrije mora dati, on je vlasnik domena i hostinga, ja ga nemam. Daće vam čim bude online.
Pozz  ;)
Image



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 10 Dec 2011, 22:35


E, sada je već mnogo drugačije. Za razliku od poruke koja je stigla mail-om u kojoj se nagoveštava kraj foruma, ovo je nešto što mi je izmamilo veeeeliki osmeh na licu :). Svaka čast svima koji su pokazali interesovanje i volju da projekat nastavi da živi. Kao što sam već i na MC forumu rekao, tu sam da pomognem koliko mogu :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 11 Dec 2011, 02:24


drummer wrote: E, sada je već mnogo drugačije. Za razliku od poruke koja je stigla mail-om u kojoj se nagoveštava kraj foruma, ovo je nešto što mi je izmamilo veeeeliki osmeh na licu :). Svaka čast svima koji su pokazali interesovanje i volju da projekat nastavi da živi. Kao što sam već i na MC forumu rekao, tu sam da pomognem koliko mogu :)
++

Svaka čast, momci! :) Oduševljen sam što je ovo u rekordnom roku riješeno.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Dec 2011, 11:35


Na prikačenoj slici se vidi test importa baze na privremenom domenu. :)

Jedina razlika je u tome što nema nekoliko novijih postova u ovoj temi. Ovo je default tema za SMF 1.1.5 tako da je čitav posao trajao 5 minuta. :) Na slici se vidi da su ponegde zeznuta naša slova. Pretpostavljam da je to do importa u bazu. Sad treba videti kako će se ponašati pri updateu na novu verziju SMF-a i gde je nastao problem sa kodnim rasporedom.

Što se tiče portala, to mi Mladen još nije poslao.
Attachments
Slackware-Srbija - Index.png
Last edited by bocke on 11 Dec 2011, 11:37, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 11 Dec 2011, 11:55


Deluje OK! Jedino taj problem sa char-set --om, sumnjam da je problem u importu baze, budući da je u src -u stranice ovog foruma eksplicitno naznačeno da je encoding UTF-8 'var smf_charset = "UTF-8";' a sva naša slova su ispravno prikazana, dakle i u bazi je svaki record kao utf8...
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 11 Dec 2011, 18:15


I nas je zezalo to oko karaktera kad smo pravili nov portal i importovali staru bazu, do koje smo jedva bili došli, jer ranije nisu radili te bekape, pa smo nekako došli do stare baze jer su nam je ovi iz hostinga nekako dostavili. Tako da smo se mi prilično zezali oko encodinga, davno beše, nešto smo uspeli da sredimo, a neke tekstove koje nismo, ako se dobro sećam, išli smo na tekst editor pa find/replace i ponovo ih uploadovali na portal :)
Ja danas nisam bio kući ceo dan, zezao sam se oko neke mreže, evo sad sam svukao portal sa servera, zipovao i upravo ga poslao Bocketu na mail, 16-ak MB zipovano.
Oko toga da meni dodele admin starus, nemojte. Iskreno, meni nije bio problem održavati ovaj portal, s obzirom na broj poseta i aktivnost na forumu, ni najmanji problem. Međutim, kao što sam naveo u mailu koji sam svima poslao, ja već dugo nisam u linux vodama, imam neki Mint 11 na kompu, al se ne sećam kad sam zadnji put ušao u njega. Ne pratim više dešavanja oko linuxa, nemam više tog entuzijazma a ni vremena za to, linux nije ono što sam godinama dok sam se bavio njime, mislio da će biti, u nekom poslovnom okruženju ovde gde živim u Šapcu, nisam uspeo ništa da uradim sa njim, gde god sam pokušao, uvek je bila gomila problema oko gomile stvari, a probleme sam teško rešavao. Jeste napredovao, on je za home danas odličan OS, jednostavan, brz, pouzdan, za poslovnu primenu isto je odličan tamo gde može. Nov KDE mi se ne sviđa, ja ne volim taj widget sistem, Gnome nikad nešto nisam voleo, ali mi je Mint artwork bio prihvatljiv, a tek ovaj Gnom 3 mi je odvratan, ja njega nikad neću prihvatiti, niti se navići.
I da ne dužim, ne pratim ni vesti ni dešavanja, nisam u stanju više da pomognem drugima, niti da ih pravilno posavetujem, tako da sam zbog toga ovaj portal počeo doživljavati kao obavezu, što nije dobro, i odlučio da prestanem ja da ga vodim; broj poseta je mali, tema i postova već 2 meseca nema, a nemam ideju šta dalje. Eto sad sve ovo što imamo predajem u vaše ruke, pa vi uzmite i iskoristite od toga šta god vam volja, što se mene tiče, kad je već novi Slack početak, možda ne bi bilo loše da novi portal bude u novom ruhu, vi radite nadalje onako kako vi mislite da treba, kao što smi i mi kad smo preuzeli. Da li će ličiti na dosadašnji, nije bitno, bitno je da osmislite sadržaj, da bude druženja, tema, dešavanja, portal postoji zbog ljudi koji ga posećuju, sve drugo je u drugom planu.
Pa eto, srećno, drago mi je da ipak nije kraj, već novi početak, pa se vidimo na novom portalu, svakako ću svraćati s'vremena na vreme da vidim kako ste, šta radite, šta se događa :)
Image



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 11 Dec 2011, 19:34


Kao počasni administrator nemaš ama baš nikakve obaveze.
Ako svratiš dobro si došao, ako ne svratiš opet je dobro.


Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests