Kraj Slackware Srbije - ili novi početak [ipak novi početak]

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Locked

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 08 Jan 2012, 20:27


Broker wrote: Imaš li sada instaliran Slack?
Ako nemaš 'ajde instaliraj to časkom (10 gb možeš da odvojiš) jel imam mali milion pitanja.
Vidi ga kako me vrbuje  :P

Imam Slack i dalje, nikad to neće biti obrisano. Mislim da mi 12.1 il 12.2 čuči na hardu.
Pitaj ti slobodno, al kažem ispao sam iz fazona, ali ako ja ne znam znaće već neko.


@ivanp84

Sećam se kako je moj nastavnik tehničkog u osnovnoj školi (mator čovek pred penziju koji nikad nije video računar) objašnjavao da je hardver gvožđurija. E sad ne sećam da li je to tako pisalo u knjizi tad ili je bio njegov izraz. Mi smo pirpisivali taj izraz njemu, al sada kada sam video knjigu za 5. razred sumnjam da je njegov iz prostog razloga što tamo sada piše da je hardver gvožđurija, a softver duša računara  :grin:  Pa ti vidi.


@Andersen

Poz za još jednog old schoolera! Nikad ja ovo nisam batalio 100%, povremeno sam se logovao i čituckao forum pa zato je bukmark još uvek živ, ali od kako sam napustio Linux nisam imao razloga da postujem..


Ako ništa drugo biću tu da postujem zajebancije sa jutjuba i sl, time me i onako zasipaju drugovi preko chata svakodnevno  :)
Hard work may not kill you, but why take the chance?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Jan 2012, 20:51


Abraxas wrote: Još jednom svaka čast za ovo spašavanje foruma, ali mogu vam odmah reći da neko preterano oživljavanje foruma, na žalost, mislim da nećete postići. Pre svega zbog specifičnosti samog Linuxa, a onda zbog specifičnosti Slackwarea. Pre svega zato što ljudi na našem područiju i nisu baš nešto informatički obrazovani (jedina stvar zbog kojih današnji klinci koriste komp je zbog fejsbuka).
Neko moje razmišljanje je privući tehnički obrazovanu publiku i druge Linuksaše. :) Naravno akcenat je na Slackwareu (i uvek će biti). Ali ta priča može uključivati i neke korisne stvari koje će koristiti i drugima. Neki hakovi, neki mali projekti, neke korisne informacije do kojih bi jako teško inače doći ili nikako (a pogotovo ne na srpskom jeziku) i slično. I inače volim da se bavim takvim stvarima kada imam vremena (kao napr u ovom trenutku). :)

Naravno, drugi se neće interesovati za neko preterano učešće u zajednici, ali možda za saradnju hoće. I to je možda neka prilika da se nešto uradi. Bar da imamo pravo glasa u posrnuloj domaćoj Linuks sceni (a možda i šire). Lično bih voleo kada bismo uspostavili bar neku vezu sa upstream Slackware zajednicom, ali za to nam trebaju neki "rezultati".

Skoro je bilo jedno pitanje na Linux Questions Slackware forumu. Pitanje je glasilo otprilike ovako: koja je osnovna svrha Slackwarea Najveći broj odgovora je zvučao ovako: 1) za početnike učenje, 2) za iskusne korisnike šta god požele. Neko je izneo mišljenje da Slackware pruža stabilnu i proverenu bazu koju korisnik kasnije prilagođava svojim potrebama. Tako nekako i ja vidim Slack. ;)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 08 Jan 2012, 21:16


Abraxas wrote:
Broker wrote: Imaš li sada instaliran Slack?
Ako nemaš 'ajde instaliraj to časkom (10 gb možeš da odvojiš) jel imam mali milion pitanja.
Vidi ga kako me vrbuje  :P
Kao ja tebe da vrbujem kada je danas prvi kišni dan od kada imam Slackware na glavnom računaru.Image



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 17 Jan 2012, 19:18


Vreme je da polako zatvorimo ovu temu. :) Shvatam da možda ima i nezadovoljnih trenutnom situacijom nakon ponovnog pokretanja foruma, ali biće otvorena nova tema u kojoj ćete moći iskazati predloge, zadovoljstvo urađenim ili kritiku i nezadovoljstvo (neurađenim ili urađenim). Zahvaljujem se svima koji su još uvek s nama i onima koji su nam se u međuvremenu pridružili. ;)


Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests