Kraj Slackware Srbije - ili novi početak [ipak novi početak]

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Locked

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 18:42


Evo ga Bocke kralj Slackwarea, Arča i uopšte UNIX-a i Linuxa.
E sada se lakše diše, kada je štih sa nama.Image



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 18:59


Mladen Isaković wrote: Ja nemam ništa protiv, sve sam već naveo, hosting i domen ističu 5. januara, ceo portal je 142 MB velik, mesečni badwidth mi ovde imamo 10 GB, ali se nikada više od 10% nije iskoristilo, koliko pamtim. Ako planirati da prebacite sve ovo na drugi hosting, ništa protiv nemam, samo recite šta biste da radite. Hoćete li da nekom od vas pošaljem SMF bazu, a vi tamo da instalirate joomlu i SMF od nule, pa da mergeujete ovu moju bazu, ili da kopirate tamo sve ovo (što ne bih preporučio, jer sam ja neke stvari koje su nas zezale i nisu radile menjao, pa da vas ne zeza tamo ako idete od nule). A bazu mogu da vam okačim i ovde na temi kao attachment, u njoj je sve što imamo na SMF forumu, oko megabajta je velika.
Mladene, ako ti nije problem pošalji mi na PP ili na e-mail broker824@gmail.com EPP ključ pa će Peca da portuje ceo sadržaj na svoj server sa FTP-a.
Takođe sve od podataka šta misliš da će biti potrebno prilikom migracije.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 19:19


Broker je trenutno glavni "kontakt". :)
Mladen Isaković wrote: Ako planirati da prebacite sve ovo na drugi hosting, ništa protiv nemam, samo recite šta biste da radite. Hoćete li da nekom od vas pošaljem SMF bazu, a vi tamo da instalirate joomlu i SMF od nule, pa da mergeujete ovu moju bazu, ili da kopirate tamo sve ovo (što ne bih preporučio, jer sam ja neke stvari koje su nas zezale i nisu radile menjao, pa da vas ne zeza tamo ako idete od nule). A bazu mogu da vam okačim i ovde na temi kao attachment, u njoj je sve što imamo na SMF forumu, oko megabajta je velika.
Sta bi ti preporucio?  ;)
Last edited by bocke on 10 Dec 2011, 19:21, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 19:51


Može kako god hoćete, da sam na vašem mestu, ja bih od početka, prvo joomla, pa smf, pa onda mergovao bazu. Jer prilikom instalacije i nadogradnji kojekakvih na portalu bilo je problema sa joomlom i još nekih drugih sitnijih problemčića, koje sam rešavao čeprkanjem po php-u, itd, recimo joomla neće default frontpage nakon što sam ubacivao skin i neki modul, ne sećam se već koji, izbacuje error page, pa sam to rešio prostom redirekcijom, itd, bilo je tu sitnih bagčića. Tako da bih vam preporučio "od nule" što se kaže, u principu joomlu i naslovnu stranu odradite kako vi hoćete, mislim da i neki naši baneri više ne vode nikuda, ubacite reklame, banere kakve hoćete, itd, a smf od nule pa dodajte bazu koju vam pošaljem na pp, ili mail, mada mogu i ovde, jer sadržaj portala koji je bitan za imati, je u toj bazi, kao i korisnici, itd.
A ako hoćete ipak da prekopirate sve, može i to.
Image



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 20:01


Da li ti nije problem da pošalješ i jedno i drugo? Najbolje na email da ne bi bile kompromitovane lozinke. Pošalji brokeru ili meni (bocke@mycity.rs).



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 20:04


Koja opcija? Najbolje bi bilo prebaciti bazu na čistu instalaciju, a zatim mic po mic sređivati kako bi portal dobio pređašnji izgled i opcije.
Last edited by bocke on 10 Dec 2011, 20:06, edited 1 time in total.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 20:31


Hosting nalog je otvoren. Veceras ce biti instalirani Joomla i SMF. Sad čekamo samo podatke. :)

Što se tiče transfera domena, pošalji info na mail. Biće produžen i prebačen na MyCity hosting servere. ;)

Btw, MyCity već hostuje veći broj sajtova i ima tradiciju od nekoliko godina u tome. Ali svoje usluge ne nudi komercijalno.
Last edited by bocke on 10 Dec 2011, 20:33, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 20:37


Dobro je, ma nije dobro nego je odlično.Image
Može slobodno da se preimenuje tema u "Novi početak" ili "Slackware Srbija opstaje". ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 20:48


Btw, neće biti puno izmena po pitanju izgleda i funkcionalnosti portala. Mislim da je bitno sačuvati identitet Slackware Srbije. Ne praviti nešto novo, već unaprediti ono što već postoji. ;)

Što se tiče banera, oni su ok. Treba samo pogledati šta od toga više ne radi.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 21:01


Svaka čast ljudi! Dakle slackware-srbija sada počinje novi život. Kao što rekoh negde na početku topic -a, nije da volim da citiram samog sebe :))), ali ispostavilo se da je tako, dakle svaki projekat ili prođe kroz „iglene uši“ ili propadne, SlackwareSrbija je jedinstvena pojava na exSFRJ prostorima jer kombinuje elemente vrhunskog linux -a i običnog desktopa i zaista bi bilo tužno da je propao... sada kada je evidentno da sajt opstaje, mnogo je lakše, ali predstoji ozbiljan posao da se sajt oživi i reafirmiše. Imam par ideja u tom smislu, pre svega u pravcu reafirmacije slackware -a kao hakerskog distroa, bez obzira na nivo poznavanja sistema krajnjih korisnika. Takav cyberpunk, da upotrebim taj SF žargonizam, pristup će svakako privući mlade snage, a takođe oslikavati i slackware zajednicu na pravi način. Takođe je bitno da budemo prisutni na linux manifestacijama bar ovim regionalnim, sećam se da je Broker negde proletos na Facebook stranici SlackwareSrbija pokrenuo takvu inicijativu za DebianDay, međutim bitno je da se na takvim događajima pojavljujemo kao udruženje kako to rade svuda u svetu. Takođe bih predložio da Mladen ostane počasni administrator, iako kaže da trenutno ne koristi toliko slack, ali prethodno iskustvo i zalaganje za forum tokom više godina bi trebalo da novom administratoru budu dovoljan razlog da mu obezbedi počasno članstvo.
Veliki pozdrav od radosnog slekveraša! :]
If you don't care where you are, then you ain't lost.


Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests