Kraj Slackware Srbije - ili novi početak [ipak novi početak]

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Locked

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Dec 2011, 09:17


Odlično! Čekamo Dimitrija  :)
Bilo bi zanimljivo da se svi zainteresovani drugari oglase na ovoj stani, makar i samo smajlijem :)
Andersen, ako možeš spucaj mi mejl na adresu koju ti šaljem na pp kako bih izbegao spamovanje, voleo bih da te imam u adresaru budući da mejl redovno proveravam i u laboratoriji, a forum samo kada uhvatim malo slobodnog vremena.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 09 Dec 2011, 12:28


Momci, na mene takođe možete računati. ;)

Linux ne koristim već duže vrijeme, prvenstveno zbog manjka vremena i drugih obaveza/interesovanja. Doduše, vrtim Gentoo u VirtualBox-u zbog nekih stvari koje mi nedostaju na host OS-u, ali i to su većinom konzolne stvari.

Forume u globalu, a pogotovo one koncetrisane na Linux sam odavno batalio. Eto, ni ovdje nisam dugo bio, ali ovaj e-mail me je poprilično pogodio. :cry:

Svjestan sam da se radi o maloj zajednici, ali ima ovdje finog materijala i bila bi šteta da propadne. Stoga sam voljan da se aktiviram i doprinesem svojim (ne)znanjem. Takođe, što se tiče zakupa domena i hostinga, možete računati na moj doprinos.
Last edited by qki on 09 Dec 2011, 12:29, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 09 Dec 2011, 15:57


Pozdrav ljudovi, izvinite sto kasnim jedno 18 sati sa odgovorom ali nisam video mail do malopre :( Do sada smo bili na soloymi hostingu ali sam pre nekoliko dana dobio obavestenje na mail da su se spojili sa nekom valjda bosanskom hosting kompanijom koja se sada zove Leftor. Tako da predpostavljam da bi trebali njih da kontaktiramo. Hosting smo placali 2472 dinara a domen 1030 dinara.

Iskreno kada smo dizali ovaj portal nisam imao blage veze oko hostinga pa predpostavljam da sada moze da se nadje mnogo jeftiniji hosting za potrebe ovog portala i da se to lepo prebaci. Iskreno toliko dugo nisam bio na ovom portalu niti sam posetio cpanel da sam se jedva setio passworda za account ali sto se hostinga tice trebalo bi su mi svi podaci sacuvani u mailu a i verovatno Mladen zna. U svakom slucaju i ako ne bude bilo nekoga ko ce preuzeti portal mi cemo sacuvati bazu i sve sto je uradjeno.

Ako vas jos nesto zanima samo pitajte bicu tu :D



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 09 Dec 2011, 17:03


Sinoc sam malo pretrazivao, i koliko sam video, izgleda da bi mogli da prodjemo sa oko 2500 din. ukupno, za hosting i domen. Gde god sam pogledao, registracija domena se kretala oko 1000 dinara, manje ili vise za neki dinar, a sto se hostinga tice, ne znam kakav je Verat, ali cini mi se da za 1500 din. nudi cak i vise od ovih sadasnjih.

Verat Web Hosting


Ovde je registracija domena 7$, samo bi mozda bilo problema za nacin placanja:

Go Daddy

Inace, to za Go Daddy sam video kao predlog na ovoj stranici:

Web hosting provajderi - kako pronaći dobar web hosting?
Registracija domena uz hosting

Moja preporuka je da ovo izbegavate. Definitivno je najbolje da domen registrujete kod namecheap.com ili godaddy.com ili neke druge kompanije koja se bavi registracijom domena. Tako imate punu kontrolu nad vašim sajtom preko kontrolnog panela kome možete pristupiti. Ako hoćete da promenite hosting, dovoljno je samo promeniti, tj. upisati nove name servere, koje ćete dobiti od novog hosting provajdera.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Dec 2011, 23:10


Odlično!
Nisam do sada zakupljivao domen ni hosting, par puta za malo. :) Znam kako funkcionišu stvari i mislim da je Andersen pronašao izuzetnu ponudu, jedino da proverimo koje CGI jezike podržava Verat, budući da to može biti zanimljiva opcija u nekoj budućnosti, posebno što forum ima i taj hakerski šmek pa bi možda demonstracija nekog koda na serveru bila zanimljiva, opet budući da Slackware pored desktop korisnika ima i dosta server administratora. Na Veratovom sajtu su veoma šturo naveli samo PHP5, mada je prema dodatnim modulima koje navode evidentno da podržavaju minimum još i Perl, a iskreno se nadam i Python. :)
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 10 Dec 2011, 11:51


ivanp84 wrote: veoma sam privržen ovom sistemu iako znam da nije ni najbolji ni najperspektivniji linux sistem,
molio bih Vas da mi obrazlozite ovo u kom domenu nije najbolji/najperspektivniji. Koji su to sistemi koji su bolji i zasto.

Pozdrav,
Peter

p.s. Sto se finansija tice, ja cekam uplatu i sam Bog zna da li cu dobiti sve, te jedino onda mogu da pomognem.
Voleo bih da buduci sajt i forum imaju manje detalja. nesto slicno kao slackware.com sto ima. naravno, ako se vecina slaze.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2167
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 15:30


Računajte i na mene.
Imam nešto iskustva u administraciji foruma.
Forum se bavi drugom temom Paluba.Info ali je isti timp foruma, SMF.

Što se tiče zakupa domena i hostinga, imam konkretno dva predloga.
Prvi je Peca sa MC-a (admionistrator i vlasnik MC foruma) ili druga varijanta je Prodhosting gde je glavni i odgovrni Nemanja.
Sa obojicom, Nemanjom i Pecom, sam sarađivao, zapravo sa Pecom još uvek sarađujem.

Treba mi info koliko do sada zauzima forum i portal ukupno mesta kao i koliki je mesečni ukupan protok (sa sve botovima i gostima) da bi odredili koji host paket zakupiti.
Zašto bi zakuplčjivali nešto što neće biti iskorišćeno, a ako bude povećana posećenost onda je lako uzeti "jači" hosting paket.
Sada je najbitnije zakupiti tj. produžiti postojeći domen, a domen na .org je 950 dinara. Kada tačno ističe domen?

Sve u svemu ne verujem da će trebati posle nešto "jak" hosting.

Postavio sam takođe i temu na MC-u (tamo mi je korisničko Taxista) gde ima korisnika Slackwarea, pa moguće je da nam se još neko pridruži.
Takođe savetujem ako već niste da objavite na socijalnim mrežama Fejsbuk, Tviter i Gugl + pismo koje ste poslali svim članovima Slackware Srbija foruma.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 10 Dec 2011, 16:43


Vec nas ima petorica, mislim da je to sasvim dovoljan broj ljudi, da sa jedne strane troskovi koje podelimo ne budu veliki, a sa druge da se lakse mozemo dogovarati. Ako nas bude vise, nece biti mnogo jeftinije, a bice manje funkcionalno, tako da bih predlozio da se ogranicimo na ljude koji su od ranije korisnici ovog foruma, da ne kazem "proveren materijal". :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 16:52


p wrote:
ivanp84 wrote: veoma sam privržen ovom sistemu iako znam da nije ni najbolji ni najperspektivniji linux sistem,
molio bih Vas da mi obrazlozite ovo u kom domenu nije najbolji/najperspektivniji. Koji su to sistemi koji su bolji i zasto.

Pozdrav,
Peter

p.s. Sto se finansija tice, ja cekam uplatu i sam Bog zna da li cu dobiti sve, te jedino onda mogu da pomognem.
Voleo bih da buduci sajt i forum imaju manje detalja. nesto slicno kao slackware.com sto ima. naravno, ako se vecina slaze.

Peter, slackware ima ogroman nedostatak što ne podržava Gnome u zvaničnoj distribuciji. Iako Gnome na mojoj mašini uspešno zamenjuje Xfce, ipak sve je izvesnije da je Gtk3 preuzeo toliko Gnome logike da će za godinu ili dve svaki Gtk3 program zahtevati Gnome framework. Razlog je što Pat nema dovoljno resursa da prati brzi razvoj Gnome -a i KDE-a, pa je ako me sećanje ne vara od 11.0 nadalje Gnome postao prošlost na Slack -u. Drugi nedostatak je kompajliranje programa za multilib, budući da se multilib upgrade, ukoliko nemaš slobodnu nedelju da sve sam setuješ, obično zasniva na preuzimanju AlianBOB -ovih paketa, što neminovno povlači i upgrade glibc -a, budući da AB koristi bleeding-edge glibc, a ko god se igrao sa menjanjem glibc -a na postojećem sistemu zna da ni instalacija ni deinstalacija nisu nimalo trivijalna stvar. Mogu da se pohvalim da sam prošlog leta bio dovoljno zaludan da prekompajliram dobar deo sistema kako bih obezbedio pravi multilib u smislu da mogu da kompajliram svaki program na mojoj mašini kao 32 ili 64. (Da napomenem da prosto dovlačenje multilib-a i pokretanje 32bit programa na S64 sistemu nije problem, već pričam samo o kompajliranju istih od source -a). Taj problem je elegantno rešen u nekim drugim distribucijama, npr. Fedora -i i Open SUSE -u. Trenutno koristim S64 i multilib je prošlost za mene, ali kontam da postoje mnogi koji i dalje koriste Skype, itd.
Ovaj post je daleko otišao u off-topic, ali nalazim da je bitno da odgovorim.
Da dodam još i to ako nisam do sada naglasio da mi je Slackware64 glavni sistem na računaru, da 99% vremena njega koristim i kao desktop i kao platformu za programiranje i testiranje.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 10 Dec 2011, 17:04


Andersen wrote: tako da bih predlozio da se ogranicimo na ljude koji su od ranije korisnici ovog foruma, da ne kazem "proveren materijal".
ne svidja mi se tvoj stav i da dodam, ljudi nisu "materijal".

Ako hoces nekome da pomognes ne moras nuzno da mu budes blizak,
te isto tako, kada ti bude trebala pomoc, dobices je od nekoga nepoznatog, neocekivano.
Ja ne znam, ni jednog od Vas - clanova ovog foruma.
Poznat mi je samo entuzijazam koji mi pruza ova linux distribucija.

Pozdrav,
Peter


Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest