Ozivimo forum

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Post Reply

Zelim aktivno da ucestvujem

DA
12
100%
NE
0
No votes
 
Total votes: 12


offline

Post Napisano: 29 Mar 2010, 02:31


Evo da vidimo koliko nas ima aktivnih i zeljnih da ozivimo malo ovaj nas fourm. Slobodno ostavite komentare vezane za ovu temu.
Ako zelite pomoci, pisite kako to mislite uciniti, ili kako mi zajedno mozemo da to ucinimo.
Neki predlog sta bi mogli da ucinimo da bi ovaj forum bio zanimljiviji i poseceniji?

Pod "ozivljavanjem" podrazumevam, pisanje HOWTO-a, rasprave na bilo koju temu od vec postojecih kategorija na forumu, resavanje problema .... bilo koja aktivnost  :grin:
Last edited by branko on 20 Apr 2010, 20:15, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 02 Jul 2010, 16:00


Malo se kasno javljam. Glasanje je zakljucano, ali bih ipak napisao par reci.

Za ozivljavanje foruma su potrebni ne samo strucnjaci vec i ljudi dobre volje. A mislim da Linux distribucija poput Slackwarea ne treba pod pitanjem "mozda" da ima zajedinicu u Srbiji vec mora da ima zajednicu. Slackware je jedna od prvih Linux distribucija i sramota bi bila da zajednica ne postoji i u Srbiji.

Zasto napominjem da su potrebni ljudi dobre volje a ne samo strucnjaci. Treba prvo promovisati ovu vise nego odlicnu distribuciju. Nije lako znam, ali nije ni nemoguce.

Da ne duzim, predlozio bih da se napravi jedan virtuelan sastanak ljudi koji vode sve Linux zajednice u Srbiji i okolini. Samo zajednickim snagama i radom moze da se ozivi kako ova zajednica tako i mnoge druge Linux zajednice, a nazalost ima i onih koje su pred zatvaranjem ili su sto je najgore vise i ne postoje.
Pa zar i sam Linux OS nije nastao saradnjom entuzijasta na Interenetu, sto nam moze posluziti kao primer.
Mislim da Mint nema zajednicu, njima je istekao domen i sada ih nema. PCLOS zajednica onako, taljiga. Ubuntu je do skora (prekljuce) imao problema sa hostingom i sada radi.
Ima isto dosta ljudi i dosta jako dobrih strucnjaka na forumu http://www.mycity.rs/, u Linux sekciji http://www.mycity.rs/Linux/
Da nije bilo njih ne bih ni instalirao ovu vise nego dobru distribusiju.

Sto se mene licno tice, znanja nemam, ali zato za pomoc u svakom drugom vidu sam tu.



offline

Post Napisano: 02 Jul 2010, 20:19


Ma ovo je jedna promasena tema, koju sam pokrenuo u trenutku kada mi je postalo zao da ovaj forum propada, ali kasnije nisam hteo da koristim svoje priviliegije da je obrisem, jer tema je vec vidjena a i ja sam kasno "progledao" (shvatio da od toga nema nista) :(.
Inace nigde ni nisam naglasio da se traze eksperti, mislio sam na bilo kakvu aktivnost koja je u skladu sa pravilima.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 02 Jul 2010, 21:03


Glasanje je otključano  :police:
Image



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 02 Jul 2010, 21:15


E, ako je otkljucano, onda  ja da se pridruzim :)

P.S. nemoj da vas zbuni sto trenutno pisem sa XP-a...zaglavio na poslu :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 02 Jul 2010, 21:16


Htedoh glasati, ali kod mene se prikazuje da je glasnje zakljucano :(  :afro:
Last edited by drummer on 02 Jul 2010, 21:17, edited 1 time in total.
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



offline

Post Napisano: 02 Jul 2010, 21:49


Evo proverio sam, sad bi trebalo da moze da se glasa. Inace samo glasanje nista ne znaci, opet ponavljam to su bile moje misli pre nego sto sam se osvestio :D
Ali ono ako zelite, sto da ne, ja sam i dalje pri zelji da doprinosim ovoj zajednici, ako neko zeli, slobodno neka se prikljuci ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 02 Jul 2010, 22:11


Naravno, shvatam sta kazes. Nadam se da cemo uspeti zajedno da malo ozivimo ovaj forum za pocetak...ako u tome uspemo, super...onda cemo uspeti da malo "trznemo" i kompletnu Linux zajednicu kod nas.

Veliki pozdrav svima :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 02 Jul 2010, 22:57


Slažem se Drummer.
Ja sam tu, ali ne samo za glasanje. ;)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 05 Jul 2010, 14:15


Pozdrav!

Ja sam neko vreme bio odsutan sa foruma, dobrih godinu dana i više. Nešto sam bio u bedaku, pa sam digao ruke od svih socijalnih aktivnosti na i~netu. Forum je super, pokušaću da budem aktivniji i time doprinesem popularizaciji foruma.
If you don't care where you are, then you ain't lost.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests