Ozivimo forum

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde

Zelim aktivno da ucestvujem

DA
12
100%
NE
0
No votes
 
Total votes: 12


Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 30 Oct 2011, 00:46


Poslednji post na forumu pre 4 meseca .  :(
Aktivnost je bas nesto zamrla, da li je zbog toga sto sa Slackom problema gotovo da i nema, ili je "facebook, ubica foruma" u pitanju?
Ima li nekih novosti, planova, u vezi sa forumom, sta se desava?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 30 Oct 2011, 01:35


Znaš kako, da ima zainteresovanosti za forum - on bi živeo. U principu, ekipa se polako razišla svako na svoju stranu, jedino sam ja tu, svratim da vidim ima li šta novo, ali ni sam ne vidim svrhu svega ovoga, budući da ne koristim slackware (pa ni linux uopšte) već duže vreme, tako da, pokušaću da nađem Dimitrija, koji je vlasnik domena i hostinga, da pitam planira li šta, ali verovatno ništa od toga, tako da, kad 5. januara isteknu domen i hosting, to će verovatno biti kraj portala, osim ako se ne javi neko ko je zainteresovan da nastavi sa ovim. Ja lično nemam više ni vremena ni mogućnosti da se bavim slackom, ali bih voleo da neko ko ima više entuzijazma i vremena nastavi. Ako uspem naći gazdu, videću sa njim šta i kako, ako ne, šta da se radi.
Image



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 01 Nov 2011, 13:49


Izgleda da je trend takav, vidim da se dosta smanjuju aktivnosti i na nekim forumima sa znatno vecom korisnickom bazom. Nadam se da ces uspeti da nadjes nekoga ko ima dovoljno vremena i motiva da se bavi ovim, steta bi bilo da se ugasi.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 124
Joined: 28 Aug 2008, 15:58
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 03 Nov 2011, 00:49


Jbg.... ja aktivno koristim Slackware64 sve vreme, imao sam izlete u svet Ubuntu -a, pre toga OpenSuSE-a zbog nekih projekata na poslu, a od oktobra nakon nekih 5-6 godina bez Win -a imam i Win7 na jednoj particiji, opet zbog projekta u novom labu... Ja bih aktivno učestvovao na forumu, ali izgleda da je Slackware zajednica trenutno veoma mala u Srbiji, a u regionu gotovo da ne postoji. Ljudi generalno sve manje koriste Linux, a da apsurd bude veći, kao zbog ekonomske krize, itd. ovde u BGu je Mac sve popularniji među mladim ljudima (19 - 25 godina) koji su ranije činili najveći deo GNU/Linux zajednice u Srbiji. (I sam počeo kao ludi entuzijasta da kodiram pod GNU/Linux -om krajem devedesetih, nasuprot svemu ispostaviće se da su te pozne devedesete i rane dvehiljadite bile zlatna vremena linux -a na ovim prostorima.) Neka apatija na linux sceni je prisutna globalno, kao da nije došlo do smene generacija i više ne postoji ta "kritična masa" mladih entuzijasta koja je gurala sistem napred.
Iskreno bih voleo da forum opstane, jer pored toga što planiram da koristim Slack još dugo dugo, mislim da bi sistem uz malo entuzijazma i dodatnog angažmana nas Slackware korisnika mogao da doživi reafirmaciju i ponovo postane značajna linux distribucija u Srbiji.
If you don't care where you are, then you ain't lost.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 18:05


I ja sam samo entuzijasta koji nema veliko znanja, i odmah da napomenem da momentalno ne koristim Slackware.
Imam 10 operativnih sistema na 2 desktop računara, na jednom matorom laptopu i jednom netbooku.
Od tih 10 sistema 2 su Windows 7, starter i Enterprise 64bit, i dva XP-a. ostalo su Ubuntu 10.04.3 64bit, Ubuntu 11.10 32bit, Ubuntu 10.10 32bit, Mint 12 64bit, Ping-Eee OS 32bit i Mint 9 32bit. Znači 4 MW  i 6 Linux distribucija.
Do nedavno sam imao Debian Squezee 64bit.

Samo ako uspem da dovedem Bocketa to bi bio preporod za Slackware Srbija zajednicu.
Em je čovek u najbukvalnijem smislu veliki ekspert za Linux/UNIX, em barata sa Slackom kao malo ko na našim prostorima.
Takođe jei veliki UNIX/Linux entuzijasta.

Od njega i Drummera sam puno toga naučio, a želja mi je da baš sa ove zajednice instaliram i Slackware, i ne samo to već da mi on postane main distro.

Pošto Slackware ima dosta zajedničkih tačaka sa UNIX-om videću i nekoliko BSD-ovaca da dovedem, mada i na forumu BSD situacija nije nimalo sjajna.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 10 Dec 2011, 18:39


@Taxista: tu sam vec godinama. :) Samo sam neaktivan. Imao sam nick i na starijoj verziji foruma.

Btw, fala na komplimentu.

Inace Slackovac od 2005. :) Tu i tamo pravio izlete, ali uvek zavrsavao na Slacku. ;)
Last edited by bocke on 10 Dec 2011, 18:40, edited 1 time in total.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 320
Joined: 23 Dec 2011, 14:23
Location: Kraljevo

Post Napisano: 23 Dec 2011, 20:26


glasao :)
svaki linux forum treba živeti i živeće dok je nama nas, linuksaša :)



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 47
Joined: 23 Dec 2011, 00:25

Post Napisano: 27 Dec 2011, 06:24


ovo je dobar znak: 1118 Views !



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 27 Dec 2011, 07:14


klaz wrote: ovo je dobar znak: 1118 Views !
Jeste dobar je znak ali ovu cifru ne treba gledati baš bukvalno.
Prvo ova tema je započeta pre nekih godinu i po dana. Drugo, ima tu i pregleda od strane botova, spamera i gostiju, i to se računa.
Kereće na bolje ali nije konačan rezultat.



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 47
Joined: 23 Dec 2011, 00:25

Post Napisano: 27 Dec 2011, 07:18


:P
Imamo li u planu neke projekte ? :D Male , da nas ne zadrzavaju.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests