Recent posts

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 53
Joined: 26 Jul 2015, 19:15

Post Napisano: 30 Jul 2015, 09:07


Jeste da sam novajlija na forumu ali predlazem da stavite veci broj recent postova... jer to korisnici prvo gledaju i prakticno je. Recimo deset :) i jos jedan predlog, ako mozete promenite font naslova slackware u Courier... lepse ce da izgleda i kako ja mislim to je default font za logo...
дођох, видех, победих, па сад линукс јашем...



offline

Posts: 1
Joined: 21 Jun 2016, 08:54

Post Napisano: 21 Jun 2016, 08:56


ja bih se slozio sa sjakerom
ja volim da budem sa vama



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 21 Jun 2016, 09:27


U vezi čega? :) Dosta stara tema.

Što se tiče novih postova, ako se misli na deo koji je prikazan na vrhu strane, mislim da bi više od 5 bilo pretrpano.

A drugim nepročitanim postovima se može pristupiti tekstualnim linkovima ispod tog dela (doduše to je vidljivo samo ulogovanim korisnicima):
Screenshot_2016-06-21_10-17-01.png
Neulogovani korisnici mogu koristiti RSS feed. Neki od programa koj imaju mogućnost praćenja RSS feedova koji su dostupni u osnovnoj instalaciji Slackware-a: Akregator, Thunderbird, Seamonkey Mail. Neki od dodatnih programa dostupnih na SlackBuilds.org: Liferea, RSSOwl i, recimo, Claws Mail sa RSSyl dodatkom.

Dostupni RSS feedovi:



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 36
Joined: 01 Jun 2016, 18:07

Post Napisano: 21 Jun 2016, 11:34


I ja mislim da je dovoljno pet, da, nekada je slackware srbija bio jako posecen forum, pa je tada trebalo deset, recimo, ali danas, sasvim je dovoljno pet. Sto ne znaci da ce za vjek i vjekov tako da ostane :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Jul 2016, 20:11


Može biti da je tehnička fatamorgana. PhpBB i SimpleMachines forumi imaju drugačiji način beleženja poseta. Veća poseta je bila samo u jednom periodu 2011. Ali to nije toliko čudno. Reaktiviranje zajednice je objavljeno na velikom broju sajtova, a i učestvovali smo u skupu organizovanom u SC i možda nekoliko LUGoNS događaja.

Sada smo upali u neke mirnije vode, ali i generalno, u Srbiji se na Linuks sceni se ne dešava ništa interesantno. Jedino su BALCCON i LUGoNS Barcamp-ovi nešto što je granično interesantno onim čime se ovde bavimo. A i oni su više orijentisani na neke druge stvari. Slackware ili Linuks bi im mogli biti interesantni samo u nekom primenjenom smislu. Opšta Linuks predavanja lično ne vidim kao nešto zanimljivo.

Iako sam imao par ideja o čemu bi moglo da se priča. A i Meka se ne slaže puno sa mnom. :D Dakle nije u potpunosti isključeno



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 36
Joined: 01 Jun 2016, 18:07

Post Napisano: 13 Jul 2016, 21:09


Kolko ja vidim bocke, samo sam ja "aklon" ovde konzument slackware, a vi ostali ste na funkcijama. To mu dodje isto ko u drzavi :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 13 Jul 2016, 21:54


Stvarno ne znam na šta se konkretno odnosi primedba/primedbe. :) Ko se seća starog sajta zna da gotovo nije bilo nikakve aktivnosti u nekoliko poslednjih godina pre 2011. godine. Ako hoćeš da kažeš da smo "veštački" podigli aktivnost, ne bih se složio. Svi mi koristimo Slackware i ove stvari nas stvarno interesuju. A broj članova uprave je čak i smanjen u prethodnih par godina.



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 36
Joined: 01 Jun 2016, 18:07

Post Napisano: 13 Jul 2016, 22:20


Ma opusteno, nije primedba, nego patnja sto nema jos nekog novajlije zagrejanog za slakisu. Ja volim da pomazem tim picopevcima savetima, to me opusta :beer:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 13 Jul 2016, 23:08


ako nema aktivnosti znači da svima sve funkcionira :)
moje dvije instalacije (desktop -current i laptop - 14.2) rade odlično. malo na desktopu seksucka firefox, ali to me ne smeta naročito pa se i ne žalim :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 14 Jul 2016, 15:35


aklon wrote:Kolko ja vidim bocke, samo sam ja "aklon" ovde konzument slackware, a vi ostali ste na funkcijama. To mu dodje isto ko u drzavi :)
Samo da se nadovezem, ima dosta Slackware korisnika koji nemaju potrebu da dodju na forum. Ja ih znam bar 30 :) Svi oni kojima sam instalirao Slack ili kojima pomazem oko instalacije i koriscenja Slackware-a :cool: :evil:

Neki korisnici jos uvek vise vole komunikaciju na IRC-u nego na forumu (irc link u mom potpisu).

BTW, moji matorci imaju Slack 14.0. To su dve osobe, na dva laptopa, koji sigurno nece doci na forum :grin: :grin:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests