Izveštaj sa BalCCona 2k13

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 07 Sep 2013, 02:54


Slackware Srbija zajednicu na ovom kongresu su predstavljali, Slackmuz, Siniša, Stereo i moja malenkost.

Za sada evo nekoliko fotografija, a za nešto više, biće ovih dana od ostalih učesnika.
Sve u svemu moja lična procena je da je prvi dan BalCCona bio dosta uspešan, pojavilo se negde oko 10-ak zajednica. Pod pojmom "zajednica" uračunavam i one učesnike koji su došli da predstave neka svoja (uglavnom hardverska) rešenja.

Mi kao zajednica smo podelili sve DVD sa instalom Slakvera 14.0, i jednom korisniku smo instalirali pored Ubuntua i Slakver 14.0.
Sve u svemu dobar dan, kako za nas, verujem tako i za sve ostale okupljene, a i za samog organizatora (mada o tome će oni, ovo je moje lično mišljenje).
IMG_0020.JPG
Svi na okupu, Stereo je iz nepoznatih razloga zatvorio oči :D
IMG_0023.JPG
pridružio nam se i Vladimir Cicović, nekima možda poznatiji kao c1az
IMG_0022.JPG
Slackmuz nedostaje
IMG_0018.JPG
Siniša i moja malenkost
IMG_0029.JPG
Predavanje
IMG_0024.JPG
Jedan og organizatora, Milobit, a pored njega sedi guru za Slakver iz USA
IMG_0002.JPG
Evo ga Slackmuz :)
IMG_0003.JPG
Radi se, hakuje, sređuje... ;)
IMG_0014.JPG
Kolege iz Ubuntu RS zajednice, Zpop i IvanBlago
IMG_0016.JPG
opet naš sto
IMG_0017.JPG
računari na sve strane...
IMG_0018.JPG
ekipa Hak Lab Beograd
Izvinjavam se na lošem kvalitetu fotografija. Za to je najviše krivo godiše mog fotoaparata.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 07 Sep 2013, 02:57


Obrađen je i prvi video prilog. Za ljubitelje računarske egzotike.




Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 07 Sep 2013, 03:03


Brok, ok su slike. A ostalima samo da kažem da nismo sve vreme sedeli u istim pozama kao što izgleda na prvim slikama :)

U toku dana (verovatno prepodneva) biće više informacija o dešavanju, učesnicima, druženju, zainteresovanosti...
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 07 Sep 2013, 03:04


Jasno, ovo je tek "prva tura", 04 je ujutru. ;)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 07 Sep 2013, 05:34


Stigao je još jedan video prilog, nešto lošiji od predhodnog jer nije obrađivan, već direktno portovan na jutjub.
Ovo je samo otvaranje BalCCona.




Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 07 Sep 2013, 08:36


Polako krećemo ka Novom Sadu. Videćemo kakav će biti današnji dan :)

Послато са куцаће машине користећи Тапаток 2 :)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 07 Sep 2013, 10:20


Brok otisao na predavnje Firewalling with OpenBSD's PF (packet filtering) for beginners workshop by z0ran ;) ocekujte jos snimaka.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 07 Sep 2013, 13:53


Ха, сад сам стигао кући и сео за комп, па да се јавим и ја.
Прво, дугујем јавно извињење Синиши. Знам да се нисам поздравио са њим кад сам кренуо, само не могу да се сетим да ли је био ту или није тог тренутка. Ако јесте, онда ме је још више срамота. На брзину сам одлучио да увече идем кући и све је некако брзо изведено, мислим на поздрављање са екипом и то.

Што се тиче догађаја, немам шта да додам. Момци су све рекли. Све у свему, било је одлично кад је у питању промоција Слаквера. Било је и старијих људи који нису могли да верују да Србија има Слаквер заједницу. То је њихов проблем. :)
Такође, људима се свидео модел омота које смо имали. Жељко Попивода ми је чак тражио шаблон празног омота, без слика и текста. Синиша, ако имаш, шаљи, па да дамо човеку.

Нисам остао другог дана јер сам једини боцкета схватио озбиљно кад је рекао пре недељу дана, отприлике, да је састанак отказан. :)
Такође, целокупан материјал смо поделили, ништа нам није остало за други дан.
Посећеност није била како се очекивало, и то је један од разлога био да не останем другог дана и потрошим још минимум 1600 дин. :)

Драго ми је што сам се упознао са екипом. Стереа знам од прошле године, са Дана Слободе Софтвера.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 07 Sep 2013, 13:54


Е да, Брок, шаљи све слике са твог апарата. Ја ћу касније овде да поставим слике које је Иван сликао.

UPDATE: Ево слика са Ивановог телефона - https://dl.dropboxusercontent.com/u/532 ... %20dan.zip
И Жељко Попивода има слике, па ћу и њих поставити овде кад их добијем.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 07 Sep 2013, 20:33


Слакмуз не се секирај ;) :beer:

Па овако да резимирам моје виђење и искуство. Као прво упознао заиста дивне и праве људе, што се не односи само на нашу екипу (а они су посебна прича, свако за себе, у најбољем могућем смислу).
Брок и ја смо остали до неких 18 сати и одрадили још једну инсталацију Слека. Пошто сам ја морао да причувам опрему док је Брок снимао, нисам имао прилике да погледам ни једно предавање (а искрено нисам се налазио у томе).
Заиста радује, а уједно и изненађује заинтересованост мађих за Слеком. Било је и старијих, као што слакмуз написа, који су били изненађени сазнањем да постоји Слек заједница на нашим просторима са опаском скоро свих да им је то била прва дистрибуција (што и не треба да нас чуди ;) ).
Све у свему било је једно одлично и поучно искуство, бар за мене и надам се још некој прилици да одем на сличне догађаје (наравно ако ми посао и финансије то дозволе).

EDIT: тemlpate за омот цд-а
https://www.dropbox.com/s/j1blc07ejs2e2xo/template.zip" onclick="window.open(this.href);return false;


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests