Slackware Srbija IRC kanal

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 02 Sep 2012, 00:18


Dobrodošao! Ova ekipa ti je odlična ;) Sve moguće probleme na koje naletiš, oni će ti pomoć riješit ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 02 Sep 2012, 01:48


@bocke

nije problem u ručnom upisivanju soba i daljih podešavanja već nakon instalacije programa i njegovog pokretanja traži da se konektujem na neki njegov server. Kad se to uradi onda može podešavanje irc servera i kanala. E ta podešavanja za quassel server nisam nigde našao. Ako pokrenem samo quassel client, opet ista stvar. Na drugom distrou je bilo pokrenem klijenta i onda može odma podešavanje irc servera i soba. To je problem. Mislim da sam probao i preko SlackBuilda i da ručno kompajliram.

E sad, ako se ne varam, quassel je predviđen za KDE okruženje pa samim tim i traži gomilu KDE zavisnosti. To mi baš ne treba na sistemu. Sad sam se navikao na xchat. Eto dva razloga zašto mi quassel više nije bitan ali znam da pod slekom i xfce teško radi.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 02 Sep 2012, 10:16


instaliraj si xchat ;) on je fenomenalan ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 02 Sep 2012, 15:29


@stereo: Pazi, i ja sam ga izgradio bez KDE-a. Možda je baš u tome i problem. Po dokumentaciji bi trebalo da radi, ali u praksi zeza.

Mislim da nije u pitanju njihov server, već default server koji si postavio u podešavanjima. Ali nisam 100% siguran.

Nego, možemo odvojiti naše postove o Quasselu u posebnu temu, pa da zamolimo nekog KDE-ovca da proba SlackBuild. Možda u tom grmu leži patka.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 02 Sep 2012, 16:11


Iskreno mislim da nema potrebe da se odvaja posebna tema. Ja sam samo hteo da javim da quassel sa xfce ne radi kako se očekuje pa da ljudi ne skidaju džaba i kidaju živce. Šljaka xchat i za sada je dovoljan. Čak i kvirc traži dosta kde zavisnosti. Neka me ispravi neko ako grešim. Za one koji furaju xfce ili još lakša okruženja xchat radi pouzdano.

P.S. hoće li biti neka žurka na kanalu :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 02 Sep 2012, 16:13


Pošto je kanal malo zamro, razmišljam da opet uvedemo okupljanja. Ili bar jedan "stalan" termin. Tipa jednom nedeljno. Mišljenja? Predlozi?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 02 Sep 2012, 16:31


Ja sam mislio nešto neobavezno, spontano. Možda kad prođe dan slobodnog softvera (ima dovoljno vremena da se raširi vest) jer dotle postoji i mogućnost da se vidimo uživo ako dođem do Beograda ovih dana. Pa još ako i drummera nađemo eto žurke :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 02 Sep 2012, 18:32


Ad hoc možemo uvek da se okupimo (na ircu). To bar ne bi trebao da bude problem. :)

Za okupljanje uživo ćemo još pričati. :) To je malo offtopic u ovoj temi. Pa bi bilo bolje PP/Skype/Irc... Osim ako se ne dogovori neko masovnije okupljanje. ;)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests