Otvaranje podforuma za ostale FOSS *nix sisteme

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 22 Jan 2012, 14:51


bocke wrote: Samo smireno i bez nervoze. :) Nemojte da se pobijete dok me nema.  :grin:
Ma kakvi to, ovo je samo konstruktivna diskusija u kojoj je cilj da sukobljavanjem mišljenja i stavova dođemo do zajedničkog rešenja i unapredimo forum na kome se nalazimo :).
@soxx: generalno nisam protiv otvaranja foruma za druge *nix operativne sisteme. Samo trenutno ne  postoji dovoljan broj tema. Otvarati prazan forum po meni nema smisla. ;)
Mislim da je kolega @soxx sagledao krupniju sliku kompletne Linux zajednice kod nas. Ako je tako, ja delim njegovo mišljenje (nažalost, i razlog za trenutno stanje kod nas), ali se nadam da će se u budućnosti nešto na tom planu promeniti. A do tada bi forumi posvećeni pojedinačnim distribucijama trebali da se specijalizuju, osnaže i ojačaju kvalitetom ljudi koji ih posećuju i kvalitetnim materijalom koji se na njima može naći. Posle će proces "ukrupnjavanja" scene proći mnogo lakše i bezbolnije :)

:beer:
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 22 Jan 2012, 15:11


Broker wrote: Zašto 10 podforuma, dovoljan je jedan forum ili podforum, a u njemu bu išlo 10-ak tema i to je to.
slazem se, takav izgled je prihvatljiv.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 22 Jan 2012, 15:13


Broker wrote: Sve napisamo Drummer stoji, ali onda treba ukloniti distribucije tipa Ubuntu, Mandriva, Fedora, Mint, Ping... jel BSD distroi imaju više veze sa Slackom nego pomenuti.
To je moje mišljenje.
i ja bih uklonio. sacuvati prvo korisne informacije.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 22 Jan 2012, 15:25


Slazem se i sa Drummer huge-post-om. Slupao bih svaku cinelu i razvalio bas-bubanj dok ovo ne dobije izlged slackware foruma!

shalim se malo.
u svakoj shali ima i istine.
:)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 22 Jan 2012, 16:22


bocke wrote: Samo smireno i bez nervoze. :) Nemojte da se pobijete dok me nema.  :grin:
Ma jok nikakve nervoze nema, samo diskutujemo. :)
Ali budi ti što pre na zajednici, šta ga znaš. :grin:



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 99
Joined: 20 Feb 2011, 23:29

Post Napisano: 22 Jan 2012, 20:32


Bilo bi interesantno imati i taj deo foruma. Nesto tipa kao ostali-->bsd,solaris. Smatram da to moze samo da pomogne ovom forumu jer sto se vise korisnih informacija i iskusnih clanova iz razlicitih oblasti nadje na ovom forumu on postaje kvalitetniji. Evo ja bi imao odmah naslov za jednu temu u vezi openindiana sistema "PPPoE veza i openindiana". Ja spadam u kategoriju ljudi koji sve probaju iako veze nemam sta radim :D ali sam zato voljan da naucim. Smatram da bsd i solaris sistemi zasluzuju vecu paznju i pogotovo vecu dokumentaciju na srpskom jeziku.
Image



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 100
Joined: 04 Jun 2010, 06:28

Post Napisano: 22 Jan 2012, 21:15


test



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 38
Joined: 25 Dec 2011, 01:58

Post Napisano: 22 Jan 2012, 21:27


s0xxx wrote: Ako ste vec otvorili Slack-specific forum neka tako i ostane. Jedan kutak, npr. "svi ostali, ukljucujuci Unix-like", gde bi se moglo diskutovati o svima ostalima, pa cak i *BSD. Samo moje misljenje... ;)
U potpunosti podržavam, Slack (i eventualno slack-based) na jednom mestu, a ostali - u ćoše  :)

Naravno, "nema lošo"  :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Jan 2012, 10:28


Ne znam što je ovo bilo postavljeno sticky. Nije bila namera. ;)

Odlažem glasanje i odluku o ovom pitanju do sledeće nedelje. U planu je prelazak na PhpBB za vikend. Kad se to završi, nastavićemo priču.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 204
Joined: 07 Mar 2007, 13:34

Post Napisano: 23 Jan 2012, 17:10


bocke wrote: U planu je prelazak na PhpBB za vikend.
Odkud odluka za phpBB?
Hard work may not kill you, but why take the chance?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests