Predlozi

Predlozi, pohvale, kritike, prijave problema i sugestije idu ovde
Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 18 Feb 2013, 19:08


Pa kako je lokalna zajednica mint srbija napravila svoje udrženje gradjana sa statutom pečatima telefoniam i ostalim yeyancijama?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 18 Feb 2013, 20:10


Ми нисмо фенси, ми смо андерграунд \o/

Ово је мој став, да се не схвати погрешно ;)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 57
Joined: 14 Jan 2013, 12:15

Post Napisano: 19 Feb 2013, 09:25


OK... treba postaviti samo jedno pitanje.... Šta se očekuje od statusa udruženja građana? Znači marjane, čime bi potkrepio svoj predlog, da bi dao svima nama ostalima dobar materijal za razmatranje?
Ovo nije napad, da me ne shvati niko pogrešno, već zdravorazumsko pitanje utvrđivanja svrhe i smisla potezanja oko ujdurme sa državom, a za status udruženja građana.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 81
Joined: 03 Apr 2012, 19:18

Post Napisano: 19 Feb 2013, 15:48


Prvi razlog: Da imamo razloga da se okupljamo na jednom mestu i ako nije neko zvanično okupljanje zajednice
Drugi razlog: Da neko ko ne zna dovoljno ili ne zna uopšte slackware da ima mogućnost da pita sve što mu nije jasno pa neko ko zna da mu to razjasni
Treći razlog: Da se okupe svi programeri koji bi mogli da direkno rešavaju neke određene korisničke probleme. Primer ja imam skener i 4 dial-up modema ja to donesem u udruženje a udruženje za njih pronađu ili izrade drajvere
Četvrti razlo: da svako ko završi školu vezano za računare ima mogunost da u tom udruženju obavlja volonterski staž.
Peti razlog: Kao neprofitno udruženje građana lakšeće mo moći da dolazimo do finanskija kako bi mogli da na primer vršimo lokalizaciju sistema na srpski. Da nismo udruženje građana onda i ako bi tražili pare za projekte koje bi za slakver zajednicu značile firme organizacije fondovi pojedinci i njima slični bi nas u glavnom odbijali.
Šesti razlog: Kao udruženje građana mogli bi da lakše dođemo do televizije kako bi za nas što više ljudi čulo.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 19 Feb 2013, 16:18


marjan wrote:Prvi razlog: Da imamo razloga da se okupljamo na jednom mestu i ako nije neko zvanično okupljanje zajednice
Ko nas sprečava da se okupimo ako nismo udruženje? Nije nam zabranjeno... Ja sam se sa ljudima iz zajednice viđao i bez udruženja građana.
marjan wrote:Drugi razlog: Da neko ko ne zna dovoljno ili ne zna uopšte slackware da ima mogućnost da pita sve što mu nije jasno pa neko ko zna da mu to razjasni
Za to postoji forum, irc kanal i naši YT snimci. Znanje koje imaju određeni članovi je fantastično, svako ko prati forum može da vidi kakvo znanje poseduju članovi. Svako je dobrodošao da pita i pomaže drugima (uz poštovanje pravila foruma).
marjan wrote:Treći razlog: Da se okupe svi programeri koji bi mogli da direkno rešavaju neke određene korisničke probleme. Primer ja imam skener i 4 dial-up modema ja to donesem u udruženje a udruženje za njih pronađu ili izrade drajvere
Ne znam ni jednog programera koji je posebno želeo da svoj doprinos da udruženju građana. I to opet može preko foruma.
marjan wrote:Četvrti razlo: da svako ko završi školu vezano za računare ima mogunost da u tom udruženju obavlja
volonterski staž.
Nebitno ko koju školu ima, ako se prijavi za urednički tim i dobije poziciju, može u svom CV da upiše da je urednik na forumu. Zgodno, zar ne ;)

Opet škola nema veze sa tim.
marjan wrote:Peti razlog: Kao neprofitno udruženje građana lakšeće mo moći da dolazimo do finanskija kako bi mogli da na primer vršimo lokalizaciju sistema na srpski. Da nismo udruženje građana onda i ako bi tražili pare za projekte koje bi za slakver zajednicu značile firme organizacije fondovi pojedinci i njima slični bi nas u glavnom odbijali.
Kontradiktorno je neprofitno i lakše doći do para. Nama su više potrebni kvalitetni ljudi sa voljom da izdvoje svoje vreme za projekte i da na tome rade a ujedno i uče. Pare dođu i prođu....
marjan wrote:Šesti razlog: Kao udruženje građana mogli bi da lakše dođemo do televizije kako bi za nas što više ljudi čulo.
Ubuntu Srbija ima više koristi od reklamiranja u medijima pa ni njih nema na televiziji. Naš glas se svakako čuje, dva člana zajednice rade aktivno na LiBRE! projektu a koristimo i druge načine reklamiranja zajednice.

Sam Slackware sistem se reklamira sam, svojom stabilnošću, čistim kernelom, jednostavnošću, načinom administracije i količinom znanja kojem te nagradi.

Za sada nema razloga za pokretanjem bilo kakvog udruženja.

P.S. Većina od nas ne radi ili radi povremeno, odakle nama pare da mi održavamo kancelariju i plaćamo troškove koji su veći za pravna nego za fizička lica :beer:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 19 Feb 2013, 17:10


marjan wrote:Prvi razlog: Da imamo razloga da se okupljamo na jednom mestu i ako nije neko zvanično okupljanje zajednice
Drugi razlog: Da neko ko ne zna dovoljno ili ne zna uopšte slackware da ima mogućnost da pita sve što mu nije jasno pa neko ko zna da mu to razjasni
Treći razlog: Da se okupe svi programeri koji bi mogli da direkno rešavaju neke određene korisničke probleme. Primer ja imam skener i 4 dial-up modema ja to donesem u udruženje a udruženje za njih pronađu ili izrade drajvere
Ok, i ako bi sedište udruženja bilo u Nišu, Leskovcu, Kraljevu ili Valjevu ti bi dolazio do Niša sa dila-up modemima, skenerom ili da volontiraš (tu se pored prostorije podrazumeva još jedna prostrija za hak lab, više računara i net konekcija...).
Ne verujem da bi. Lepo je to Drummer objasnio
Drummer wrote:Osim ovoga što je brok naveo, prepreka za delovanje na način na koji predlažete je i fizička (geografska) udaljenost svih nas koji učestvujemo u radu ove zajednice.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 57
Joined: 14 Jan 2013, 12:15

Post Napisano: 20 Feb 2013, 10:23


stereo je već na sve ekstra odgovorio, moje je samo još par reči....
Kao koosnivač i sad već pasivni (ali ponosni) član Udruženja korisnika Linuxa Novi Sad - LugoNS, koje postoji i kao zvanično udruženje građana, tačno znam kako to izgleda.
Moram reći da sam učestvovao i delimično koordinirao projektom prevođenja/lokalizacije OOO paketa, ali od mnoštva zainteresovanih, čak ni ja nisam odradio prevođenje svih paketa koje sam preuzeo. Inicijalni polet postoji, ali se to brzo istopi kad stisnu obaveze i kad se želi slobodno vreme provesti po slobodnoj volji :)
Da ne kažem da nam je geografska lokacija na ruku... (svi novosađani) i da imamo odličan prostor i lokaciju... ali opet, više konkretno doprinosimo radom i saradnjom putem našeg portala, irc kanala itd... nego što sad sedimo i rešavamo nekom modeme... mada smo i to radili (LID).

Sve u svemu, ko ima vremena - nema para (ne radi), ko ima para - nema vremena .... i to ti je čarobni krug. Bilo bi super da svi imamo i para i vremena pa da se onda bavimo ovim iz ljubavi :) pomalo kao Patrik ;)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 20 Feb 2013, 11:27


Da Vi u LUGoNS-u imate i hak lab, mada kada smo bili u poseti prošle godine nešto Milobit, Meka i ostalo društvo nisu bili baš raspoloženi da nam ga pokažu :) (u stilu, nije baš sređen :grin: ), pa dobro, mi smo i dolazili zbog sasvim drugih stvari. ;)

Koliko vidim u spisku zadnji LID (Linux Install Day) je bio prošle godine u novembru mesecu gde si Marijane mogao da poneseš hardver i da ti ljudi iz LUGoNS-a instaliraju ili podese sistem.

Ako budem formirao LUG Kraljevo ili kako će se već zvati, onda ćeš ovde uvek biti dobrodošao.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 114
Joined: 14 Jan 2013, 09:52
Location: /dev/hda1, etc
Contact:

Post Napisano: 20 Feb 2013, 14:37


Udruzenje gradjana je besmisleno, jer na taj nacin se po novim zakonima snose i neke nove odgovornosti ... LMS je to uradio jer imaju ljude koji ih sponzorisu i to je dosta vestacka prica ...
Prica sa slekverom je pitanje kvaliteta i perfektnog rada OS-a, dok mintu i ubuntu-u treba propaganda, koja u ovom slucaju dolazi kvalitetom a ne kvantitetom :)

Ovo je moje misljenje ... :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 20 Feb 2013, 14:40


Ја бих рекао квантитетом, а не квалитетом :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests