Autologin KDE kao user - [sređeno]

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 362
Joined: 15 Jul 2007, 03:58
Location: Beograd

Post Napisano: 08 Oct 2008, 18:17


Pozdrav!
Konacno sam sredio internet na Slacku, ali mi je rizicno konektovati se kao administrator (root).
Pitanje: moze li se nekako srediti autologin pri startup-u kao user, vec sam napravio korisnika "dokman", ali ne mogu nikako da se logujem u KDE. Kad porece KDE izbaci da samo root postoji kao jedini korisnik sistema, sto nije tacno!
Tazio sam po internetu i nisam nasao, ne verujem da sam jedini sa tim problemom!
Hvala unapred!
Last edited by Anonymous on 10 Oct 2008, 14:20, edited 1 time in total.
Ako mislis pobjediti, ne smijes izgubiti!



offline

Post Napisano: 08 Oct 2008, 23:14


problem je u tome sto mozda nisi stavio password, i user ti je disable-ovan, tj. nije aktivan, pokusaj npr.

Code: Select all

passwd dokman
i ukucas pass i onda vidi dal moze, ili kde > kmenu > e sad ne znam tacno gde >trazis ???KUser??? i tamo nadjes sebe i otvoris i stavis pass i vise nisi disable-ovan
Tj. ovim resavas samo user login, a autologin nikad me nije interesova, tako da ne znam pa cak ni da nesto lupim, mada mozda imas  u KDE ControlCenter-u, pa tamo negde u sekciji za logovanje, il tako nesto, prckaj malo.
Last edited by branko on 08 Oct 2008, 23:18, edited 1 time in total.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 362
Joined: 15 Jul 2007, 03:58
Location: Beograd

Post Napisano: 09 Oct 2008, 11:16


Stavio sam password u kuser-u, i opet nista. Na startup screen-u opet postoji samo root, upisem dokman i lozinku izbaci poruku da ne moze pokrenuti ksatrtupconfig i check your instalation. Cackao sam i po Control Center-u, moze se podesiti autologin, ali nema user-a!
Ako mislis pobjediti, ne smijes izgubiti!



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 09 Oct 2008, 14:30


Probaj napraviti novog usera, pa vidi dal' se isto dešava i tada.
Image



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 09 Oct 2008, 16:45


@Dokman
da nisi zaboravio da tom novom korisniku dodelis okruzenje?
Udji u "kuser" i cekiraj na primer  /bin/bash



offline

Post Napisano: 09 Oct 2008, 20:54


Andersen wrote: da nisi zaboravio da tom novom korisniku dodelis okruzenje?
Udji u "kuser" i cekiraj na primer  /bin/bash
Andersen svaka cast, ovo je isto jako vazna stavka, a ja sam zaboravio.  :embarrassed:



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 362
Joined: 15 Jul 2007, 03:58
Location: Beograd

Post Napisano: 09 Oct 2008, 21:08


Probacu novog user-a, a postojeci vec ima /bin/bash i password!
Ako mislis pobjediti, ne smijes izgubiti!



offline

Post Napisano: 10 Oct 2008, 07:52


Ok, nego sad sam malo bolje pogledao,
Na startup screen-u opet postoji samo root, upisem dokman i lozinku izbaci poruku da ne moze pokrenuti ksatrtupconfig i check your instalation.
Moguce je stvarno da je problem u instaliranim paketima, nego dal je tokom instalacije, prijavljivao neke greske, jer kod mene obicno install prodje ok, al npr. ako je malo losiji CD/DVD drive onda nekad se desi da izbaci koju greskicu, tj. uopste ne instalira paket, posto verovatno ne moze da ga procita, pa ako ti nije problem pokusaj sve pakete za KDE, da reinstaliras.

Mada sad se setih ako normalno startuje root-a u graficko okruzenje, zasto onda ne bi i obicnog korisnika. :huh:
Nista za sad pokusaj novog user-a da kreiras pa ako ne uspe onda cemo dalje...



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 362
Joined: 15 Jul 2007, 03:58
Location: Beograd

Post Napisano: 10 Oct 2008, 13:35


Evo me iz Linux-a FINALY!
Obrisao sam u Kuser-u postojeci dokman nalog i napravio novi, i fercera k'o poblesavio, i net radi po default-u bez ikakvih cackanja! jedino sam imao zezu, nije bilo zvuka, pa sam dodao jos ovlascenja za sound system i isto sljaka!
Odusevljava me!
Sama instalacija je prosla OK, jedino je ovo bio problem, a i njega vise nema! :afro:
Hvala vam veliko na savetima i pomoci!
Ako mislis pobjediti, ne smijes izgubiti!


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests