Koje graficko okruzenje?

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 02 Mar 2006, 17:03


Znaci izaberite ono najkvalitetnije. Uzmite u obzir sve odlike odredjenog okruzenja i ocenite ga od 1 do 10!
Last edited by Dimitrije S. on 04 Mar 2006, 11:34, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 02 Mar 2006, 23:30


Ja sam oduvek bio KDE-ovac. Gnome mi nikada nije bio dovoljno funkcionalan.
Last edited by Anonymous on 19 Sep 2008, 01:56, edited 1 time in total.
Image



offline

Post Napisano: 03 Mar 2006, 16:43


Ja licno imam sredjen i KDE i Fluxbox mada iskreno najvise vremena u KDEu provodim :) nikad nisam mogao da zamislim rad u gnomeu mada to je stvar licnog ukusa tako da postujem svaciju odluku o izboru okruzenja :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 04 Mar 2006, 11:39


Cudno je ali imam osecaj da je KDE postao sinonim za graficko okruzenje! I ja takodje koristim KDE i nikada do sad nisam imao problema u radu a sve sto mi je bilo potrebno i sto mi je palo na pamet bilo je moguce konfigurisati na najlaksi i najbrzi nacin. Gnome nije los ali je manje konfigurabilan od KDE-a. Sto se tice brzine, ja ne vidim nikakvu veliku razliku a i KDE specijalni i ostali efekti se mogu ponistiti tako da nude cak i brzi od Gnome.

KDE 10/10 (Nista nije savrseno tako da cu zanemariti neke sitne mane!)
Last edited by Dimitrije S. on 04 Mar 2006, 11:40, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 120
Joined: 25 Feb 2006, 13:16
Location: /home/neo

Post Napisano: 04 Mar 2006, 14:24


I ja koristim KDE, i ponekad XFCE :)



offline

Post Napisano: 12 Mar 2006, 22:12


KDE наравно. Само сам га подесио да ради екстра брзо без оних анимација и свега осталог. Fluxbox могу да користим кад се играм програмирања или тако нешто, али није баш за класично радно окружење. XFCE ми се рецимо уопште не свиђа иако га многи хвале (много ме заинтересовао после једног текста у gnuzill-и). Јесте да је брз, али је ни на небу ни на земљи. Нити је "лак" као fluxbox нити је комплетан као KDE.



offline

Post Napisano: 19 Mar 2006, 19:14


KDE uvek i svaki put :D :D



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 19 Mar 2006, 20:46


Eh, da nas vide samozvani experti koji kažu da "pravi majstori Linuxa obavezno koriste Gnome", ostali su deca :)
Image



offline

Post Napisano: 19 Mar 2006, 20:52


Ма прави мајстори linux-a можда користе Gnome јер су навикли на њега. И ја сам почео са њим али се касније појавило боље окружење на које сам прешао ;)
Потпуно оправдавам избацивање Gnome-а из основног инсталационог пакета, али ми са друге стране није јасан правац развоја кад најнабуџенија и нашминканија дистрибуција (SuSE) уместо општеприхваћеног KDE почиње да форсира Gnome па у неким lite пакетима почиње да нуди само Gnome. Вероватно је опет одговор на моје питање да се све врти око пара и  да је то очајнички Gnome-ов покушај да остане "у седлу".



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 21 Mar 2006, 11:38


Pa ne znam bas, mogli su da izbace neko manje poznato okruzenje a da ostave gnome. Bas kad sam hteo da isprobam gnome u nadi da cu osetiti jedno novo iskustu oni su ga izbacili :( ...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests