Koje graficko okruzenje?

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik


offline

Post Napisano: 29 Mar 2006, 02:15


mulaz wrote: jedini dodatak koji sam ubacio u fb je xbindkeys, pa mogu sa WinKey+F1 da pokrenem xterm, Winkey+[F19-F12] su mi za muziku (play, stop...)... :)
Ne treba ti xbindkeys za to. Možeš to uraditi u samom Fluxu. Otvori ~/.fluxbox/keys i dodaj sledeći red:

Code: Select all

Mod4 F1 :xterm -ls
I dobićeš xterma na W+F1.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 147
Joined: 31 Mar 2006, 21:36
Location: Loznica

Post Napisano: 18 Sep 2008, 00:53


KDE je moj izbor jos otkako sam koristio Mandrake 10  ;)
Gnome je sada takodje prilicno dobro okruzenje i od verzije 2.14 je konacno pocelo da zapravo bude-upotrebljivo  :P
Mada nedostatak nekih native gtk aplikacija,glupi metacity koji ne pamti raspored prozora kao bi trebalo i jos neke stvari me ipak upucuju da se drzim starog,dobrog KDE-a-koliko god Gnome bio sada dobar nije kako se kaze-my cup of tea  :)



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 19 Dec 2008, 16:15


Slack je cudo, cak sam zavoleo preko njega kde 3.5  :grin:

Inace do sada sam terao gnome i sad vec mogu reci da sam preso na kde i usput tu tamo malo experimentisem s laksim prozorima npr poput fluxbox.



offline

Post Napisano: 28 Feb 2009, 07:19


[quote="tux"]
Slack je cudo, cak sam zavoleo preko njega kde 3.5  :grin:

Inace do sada sam terao gnome i sad vec mogu reci da sam preso na kde i usput tu tamo malo experimentisem s laksim prozorima npr poput fluxbox.
[/q



me 2

mada na nekim mashinama i dalje gajim Gnoma ... x2x mi lepse radi... ma KDE Rulzz

poz svima
Last edited by AleXanda(R) on 28 Feb 2009, 07:20, edited 1 time in total.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 97
Joined: 26 Sep 2008, 01:15

Post Napisano: 28 Feb 2009, 10:34


Dobrodosao AleXanda(R)  :cheesy:



offline

Post Napisano: 23 Mar 2009, 20:33


KDE po defaultu, ali i kod njega najvishe yakuake i firefox, skoro da ne koristim nista sto mi nema status daemona u systemskoj kaseti, ironicno ali to je mesto koje u bilo kom m$winu ocistim od svega shto se tamo moze naci.

A ko voli dry konzolu i "X", ion3 ili dwm !

Inace E16 koji sam probao, oborio me snogu koliko je konfigurabilan, a opet zasticen od brljanja.

ede za sve masine ispod 32MB video memorije

FLUXBOX je nesto stvarno minimalisticko, a totalno funkcionalno

GNOME
da ga nisam susretao na UBUNTU-u, mozda bih ga i zavoleo, ovako mi je nekako ne gostoljubiv, mada je upravo najvise to "gostoljubiv" ;)



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 38
Joined: 25 Dec 2011, 01:58

Post Napisano: 28 Dec 2011, 21:11


Pozdrav ljudi (bolje vas našao), izvinte što oživljavam malo bajatu temu ali me zanima ima li ko iskustva sa TDE (KDE3/Trinity Desktop Environment) na Slack-u?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 28 Dec 2011, 22:07


GNOME 2 i 3, XFCE 4.8.
KDE mi ne leži, naručito od verzije 4 pa na dalje.



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 252
Joined: 09 Feb 2007, 17:11

Post Napisano: 28 Dec 2011, 23:30


saleo wrote: Pozdrav ljudi (bolje vas našao), izvinte što oživljavam malo bajatu temu ali me zanima ima li ko iskustva sa TDE (KDE3/Trinity Desktop Environment) na Slack-u?
Nisam probao, ali ako vec nisi video, ovde imas neke novije informacije o tyome:

KDE 3.5.x for Slackware (Updated November 2011)



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 38
Joined: 25 Dec 2011, 01:58

Post Napisano: 29 Dec 2011, 01:55


@Andersen
Hvala za info, poznato mi je to (zato i postavih pitanje) ali ga ni ja nisam isprobavao, a pošto je KDE uvek u nečemu bagovit (stvarno ne pamtim da je uvek u njemu sve valjano radilo, mada ga u slacku inače ubacuju "sirovog") zainteresovah se da li možda ima iskustva iz prve ruke.
Sticajem okolnosti ima nekih aplikacija koje se rađene samo za KDE, a nisam baš u situaciji da experimentišem (provrteo bih ga makar u v-boxu ali sam i pomalo prezauzet)...

@Broker
Gnome je u svim varijantama i kod mene ostavljao najpozitivniji utisak (ali ga ne ubacujem u Slack dok na Zenwalk-u leti).
XFCE se ponekad "uz*ebe", ali mi stvarno prija da iz desnog klika izaberem šta mi treba i uz to je vrlo brz i čini mi se najperspektivnijim (vrlo funkcionalan pri čemu štedi pare koje bi možda otišle za kakav novi hardver).


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests