KDE3 za Slackware 13.0

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 699
Joined: 08 May 2007, 12:39
Location: Banja Luka

Post Napisano: 22 Sep 2009, 14:02


Pat je ipak odlucio napraviti zvanicne pakete KDE3-ice za zadnje izdanje Slackware-a. Paketi su dostupni za oba izdanja - 32-bitno i 64-bitno.

http://ftp.linux.cz/pub/linux/slackware ... slack13.0/

README sadrzi instrukcije za instalaciju. Kao sto mozete i sami vidjeti, ne postoji mogucnost koegzistencije KDE3 i KDE4.



offline

Post Napisano: 23 Sep 2009, 00:56


konacno.... i onako me smorio kde4



offline

Post Napisano: 23 Sep 2009, 08:01


Vrlo dobra stvar jer jos uvek je 3.5.10 kompletniji i stabilniji od 4.x.x, svaka cast za Pat-a i Slack team



offline

Post Napisano: 25 Sep 2009, 02:02


branko, otkad si presao na ubuntu ? :) hehe



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 13
Joined: 18 Oct 2010, 15:45

Post Napisano: 24 Oct 2010, 13:30


E vidim ode instrukcije za promjenu sa kde4 na kde3 za 13.0
Moram reci da ovaj novi kde4 je dosta zahtjevan,trosi dosta postoji li mogucnost prelaska sa kde4 na kde3 za novu verziju slackware 13.1



offline

Post Napisano: 24 Oct 2010, 14:41


Iskreno ja ne znam da postoji, ali ako imas problema sa KDE-om, mozda da pokusas neko lakse okruzenje?
XFCE na primer, sa jos malo dodatak sa SBo-a imas pravo okruzenje.
Osnovno XFCE okruzenje dolazi uz Slackware, i u full instalaciji je postavljeno.
pokusaj sa

Code: Select all

# xwmconfig
prebaci na XFCE4, ako ti se ne svidi vrati na KDE

KDE 3 serija se vise ne razvija od KDE tima, ali postoji fork, koji pokusava da izdaje zakrpe za KDE3.x  Trinity, paketi ne postoje, ali moglo bi se mozda uzeti source code, dodati stare build skripte za KDE3 seriju i malko ispraviti i imati kompletan i siguran KDE3 na slackware-u 13.1 (iskreno u ovo treba uloziti dosta truda i znanja, a i vremena za kompajliranje, ukoliko se kompajlira kompletan KDE)

Evo jos jedne dopune, sad pogledah postoje 3.5.12 paketi [Testing] za slack 12.2 i uputstvo, ovo bi se moglo i probati  :grin:
Last edited by branko on 24 Oct 2010, 14:49, edited 1 time in total.



Povremen korisnik
Povremen korisnik
offline

Posts: 13
Joined: 18 Oct 2010, 15:45

Post Napisano: 24 Oct 2010, 15:49


Bravo stavija sam XFCE i dobar je to mi je tribalo ,malo po malo pocinje licit ovo na nesto dobro!



offline

Post Napisano: 24 Oct 2010, 20:16


Pa ovako, ajd da jos nesto preporucim, ovo nije obavezno ali moze biti korisno, par dodataka za XFCE4 panel
xfce4-netload-plugin
xfce4-weather-plugin
xfce4-xkb-plugin

sledece nisu plug-ini za panel
xarchiver
thunar-archive-plugin

Npr. ja sam koristio samo XFCE jedno vreme na slack-u i jako dobro je to sve radilo, obrisao sam kompletan KDE i sve njegove programe, i dodao neke druge zamenske sa SBo (to ako ti se bas svidi, i malko dok udjes u stos kako sve funkcionise onda mozes da eksperimentises)

I sad da vise ne gusimo ovu temu, ako sta zapne ili zelis malko da ulepsas XFCE, otvori novu temu pa cemo se igrati :)


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests