Desktop Screenshots!

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 23 Jul 2016, 22:46


aj nekad nabacite par rečenica o Mati, čisto da vidim hoću li možda imat volje to instalirat pokraj xfce-a :D
zasad mi je xfce mila majka, sve ima. izgleda donekle pristojno, ima sve šta mi treba, nije proždrljiv...dakle, napišite koju pametnu o Mati ;)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 24 Jul 2016, 12:03


Mate... šta reći :) Uglavnom, meni su Mate i KDE/Plasma najkompletniji što se tiče out-of-box spremnosti za rad. Primera radi, moji matorci imaju Slackware + Mate na računarima, samo iz razloga što uz ta okruženja ne moram da instaliram skoro ništa od dodatnih programa da bi sve bilo funkcionalno za svakodnevnu upotrebu. Oni neće sigurno nešto dodatno instalirati, zezati se po instalaciji i slično. Mate troši malo više resursa od Xfce-a ali ima malo brži odziv i lepši je u default izdanju od Xfce-a :D

Obzirom da je Mate fork Gnome 2 okruženja verovatno već znaš šta bi te moglo čekati. Uz njega stižu programi za pregled slika, pdf dokumenata i slične stvari koje bi na Xfce morao da instaliraš sa SBo ili da koristiš one programe koji, za te namene, dolaze uz Slack.

Meni je Mate bio najbrži na Gentoo, bio je brži od Fluxboxa... Na Slacku mi je uvek bio nešto trom ALI to je bilo samo na mom laptopu kad sam sam gradio pakete za Mate. Još nisam probao Willy-jeve gotove pakete na ovom laptopu ali i to će se rešiti danas.

Sve u svemu Mate i KDE/Plasma preporučujem za sisteme gde se korisnik neće mnogo zanimati oko toga "kako stvari funkcionišu", dakle za one koji hoće da im stvari rade i da ja, nakon instalacije sistema, ne moram da se zadržim dugo da sredim izgled i ubacujem programe.
Mate je dobar i za starije kompove, single core računare i ostale slabašne mašine. Naravno i ostali programi bi trebalo da budu nešto stariji kako im sve te novotarije ne bi usporavale rad i opterećivali ram (primer je firefox).

Moj stari eeepc sa celeron M na 900mhz i 1gb ram-a radi jako lepo sa Slack 14 i Mate, pogotovo kad se isključi compositing. Sa uključenim compositing ima jedva nešto vizuelnih efekata i omogućava transparenciju (primetno kad se u terminatoru uključi transaprent background). Ok nije samo to, dobijaju se i neke druge stvari...

Mislim da Mate ne može da se podešava do najsitnijih detalja kao što može na Xfce.

Eto, "kraći" prikaz gde je meni Mate odgovarajući i uopšte moje viđenje ovog okruženja. I ovde se nisam osvrnuo na korisnike kojima fali Gnome 2.

Ma, ima tu da se priča i priča... Kao i za svako okruženje, ako ćeš ga probati daj mu bar mesec/dva šansu, svakodnevni rad, kao da je jedino okruženje, pa onda na osnovu toga vidi koliko ti odgovara i kome bi ga preporučio.

Koliki post a skoro ništa rečeno... bar ne pametno...

:beer:
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 1680
Joined: 07 Jun 2012, 18:01
Location: Najlipši grad na svitu :)

Post Napisano: 24 Jul 2016, 14:04


e svaka ti čast. nakon ovakve recenzije moram probati matu :)
Udruga SOK - službena stranica
Spreman sam umrijeti časno, ali ako nečasno, onda ništa



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 34
Joined: 01 Dec 2014, 13:36

Post Napisano: 25 Jul 2016, 15:12


[Untitled].jpg
Slackware 14.2, KDE 4.14.21



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 25 Jul 2016, 23:15


It's nice :)

A i prijatno za oko.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 235
Joined: 18 Jan 2012, 03:15

Post Napisano: 06 Aug 2016, 23:34


Screenshot from 2016-08-06 18-30-52.png
Snaga čopora je vuk, a snaga vuka je čopor.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 07 Aug 2016, 15:06


screenFetch-2016-08-07_16-01-06.png
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 09 Aug 2016, 17:03


U pozadini se kompajlira webkit2gtk, pošto mi je neophodan za neke testing pakete za Mate GUI, traži dvojku i ako je webkit 3 kao i webkitgtk instaliran.
Screenshot_2016-08-09_17-54-59.jpg
Pored sitnica, ostao mi je da instaliram vlasničke drajvere za (prokletu :angry: ) nVidiu Optimus.
Potom se nadam i video prilogu.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 14 Aug 2016, 06:58


Screenshot at 2016-08-14 07-51-57.png
Screenshot at 2016-08-14 07-52-44.png
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 176
Joined: 07 Sep 2013, 18:13
Location: Novi Sad

Post Napisano: 16 Aug 2016, 22:32


Lep desktop, samo moram da priznam kako mate izgleda out dated u odnosu na plasma 5 i gnome tricu :D
The quieter you become the more you are able to hear.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests