Plasma 5 - novosti, iskustva

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 34
Joined: 01 Dec 2014, 13:36

Post Napisano: 20 Oct 2015, 11:44


Bilo bi dobro da postoji ovakva tema za Plasmu DE, i da se u njoj pišu vijesti o novim verzijama, iskustvu, nekim trikovima, ili o kojem problemu. Isto tako bi bilo dobro spojiti ovu viewtopic.php?f=11&t=2205" onclick="window.open(this.href);return false; temu, ili joj promijeniti naslov jer KDE 5 ne postoji.

Plasma 5.4.2 je dostupna za Slackware Current Link

Koristim je stalno, lijepo radi, ikonice su se vratile u system tray.
[Untitled4].jpg
stereo wrote:Inače pre par dana sam instalirao najsvežiji kde5, već mesecima koristim kde5 i nisam primetio usporavanja, možda problem nije u kde5...?
Od prijave u SDDM do full desktopa čekam ~ 25 sek. I kod prethodne verzije je bilo isto, samo tamo nije radio progress bar, kako je Eric opisao.



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 34
Joined: 01 Dec 2014, 13:36

Post Napisano: 16 Nov 2015, 12:26


Plasma 5.4.3 je vani.
http://alien.slackbook.org/blog/kde-5_1 ... rovements/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nove ikonice, ali mi se ne sviđa što su izmijenili breeze desktop temu. Morat ću je mijenjati, odnosno vratiti nešto iz stare. Od problema jedino se sat nije htio prikazivati u system tray, pa sam ga uklonio i dodao ponovo. Vrijeme je da rješavam zašto treba toliko vremena da se plasma učita. :angry:



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 16 Nov 2015, 20:14


Znam da je izašla sveža verzija ali nemam vremena da radim nadogradnju. Čekam prvo multilib da bude spreman pa onda. A još me čekaju neke obaveze ovih dana nakon posla, pa onda koncert Whitesnake-a... Tek naredne nedelje ću raditi nadogradnju.

Inače, nemam ništa posebno duže učitavanje nego i ranije što sam imao. Možda sam navikao... Ništa mi brže nije bilo ni na KDE 4.
Priznajem da nisam baš ispratio najbolje uputstvo za nadogradnju, ne znam ni jesam li izbacio šta je pisalo u README :)
Jednostavno sam uradio nadogradnju i to radi :)

P.S. Nisam imao KDE4 paket instaliran kad sam radio instalaciju već odma instalirao plasmu5.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 20 Nov 2015, 07:21


Dok sam kuvao gulaš juče, nekako sam stigao da odradim i update sistema, multiliba i plasme. Meni je ovo odlično, nemam ni najsitnijih zamerki. Lepo napreduje razvoj...
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 34
Joined: 01 Dec 2014, 13:36

Post Napisano: 21 Nov 2015, 08:43


U zadnji čas si uhvatio da ti Plasma radi bez problema, jer nakon novog (većeg) upgrade-a ne radi ni Plasma ni KDE aplikacije zbog novog paketa icu4c.Ima rješenja (zato koristim Slackware), ili čekati novu verziju.

Ne bi ni trčao za ovu nadogradnju, već sam radio reinstalaciju i imalo me što dočekati.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 21 Nov 2015, 10:38


Aha, jos me neki dzavo terao da uradim update jutros i ostanem i ja bez Plasme :) Moram pod hitno da je vratim, imam neke fotke da obradim i posaljem danas...

P.S. a lepo sam hteo da sacekam sledecu nedelju za update :D
Mada mi je Fluxbox tu uvek kao bekap okruzenje ;)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 34
Joined: 01 Dec 2014, 13:36

Post Napisano: 21 Nov 2015, 13:05


Opet bi morao reinstalirati Plasmu. Ajde ako nađeš kakvo bolje rješenje, javi. ;)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 21 Nov 2015, 17:11


Nisam nista uspeo, morao sam nesto drugo da radim. Tek u ponedeljak uvece cu opet biti kraj racunara pa cu tad videti sta se mzoe odraditi.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 22 Nov 2015, 18:15


@Vision



Ako imaš ktown repo podešen u slackpkg+ uradi update :)



http://alien.slackbook.org/blog/cleanup ... e-fallout/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja ne mogu da probam, u putu sam :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Stalni član
Stalni član
offline
User avatar

Posts: 34
Joined: 01 Dec 2014, 13:36

Post Napisano: 23 Nov 2015, 00:39


Malo prije sam instalirao, radi Plasma osim što ne mogu podesiti system tray ikonice, ali to mi i nije najbitnije.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests