Lxqt (Lxde-qt) 0.7.0 alfa

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 15 May 2014, 07:22


1.png
lxqt 0.7a
Skoro smo ga pominjali (de si stereo? :)): Pre kojih nedelju-dve je izašlo novo izdanje Qt verzije Lxdea. Kao što sam i rekao bilo je pitanje dana kada će ga neko upakovati. Ponce je omašio za koji dan izgradivši pakete za git verziju s kraja aprila. Samo nedelju-dve kasnije pojavila se i alfa.

Neko ga jeste upakovao, ali to nije javno objavio. Nešto gvirio kod AlienBoba u repo i naiđem na pakete koji datiraju od pre nedelju dana: http://www.slackware.com/~alien/slackbuilds/lxqt/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Za više informacija o lxqt-u možete pogledati i novu zvaničnu stranu za Qt port: http://lxqt.org/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Naravno lxqt je još uvek u alfa statusu, ali za one koji vole da testiraju novotarije to ne bi trebalo da bude prepreka. Elem, obično postoji razlog zašto Alien ne objavi nešto, tako da je najbolje sačekati još malo ili testirati u virtuelnoj mašini.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 15 May 2014, 09:09


Hvala za info i sličicu, trebaće mi uskoro :) Nemam ništa protiv da uradiš i neki video da se vidi kako to izgleda i radi ;)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 15 May 2014, 15:41


Nisam ga probao. Slika je sa zvaničnog sajta. :)



Elitni član
Elitni član
offline
User avatar

Posts: 425
Joined: 25 Mar 2012, 20:01

Post Napisano: 15 May 2014, 22:21


Probao sam ga ja, iz Alienovog repoa, malo se poigrao i skinuo. :)

Nemam neki poseban utisak. Već sam napisao na MC forumu ili gde već.. Kao KDE za sirotinju ili LXDE sa nekom KDE temom. :) Nije mi bio preterano interesantan. Na istom laptopu mi je XFCE, nisam gledao zauzeće resursa ali mi se čini da je XFCE responzivniji.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests