Thunar i problem sa samba share-ovima

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 57
Joined: 14 Jan 2013, 12:15

Post Napisano: 07 Nov 2013, 13:34


Veoma zanimljivo dešavanje na samo jednom računaru... Neće da kopira fajlove sa samba šera... ukoliko koristim Thunar.
Ako fajl kopiram sa Delfinom direktno na desktop (otvorim mrežni resurs u Delfinu i hoću da prevučem na Desktop) dobijam poruku "The specified location is not mounted".
Ali ako otvorim split pregled u Delfinu i u njemu otvorim /home/user/Desktop, onda lepo prebaci.
Šta god da koristim, ne daje mi Paste na desni klik... Thunar, Delfin,... obeležim udaljeni fajl, desni klik Copy, pređem na Desktop, desni klik NE DAJE Paste (zasivljen).
Pre promene osnovnog fajl menadžera na Delfin (sa Thunar-a) je izbacivao još neku grešku koje sad nema, a parafraziram: ne može da nađe/očita neki deo fajla (koji ne postoji u imenu i opisu) i da nešto nije registrovano u nekom servisu... ali sam stvarno zaboravio šta tačno kaže.

Ako ima neko nešto pametno da doda... :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 07 Nov 2013, 15:33


Ako ima neko nešto pametno da doda... :)
Ima: to nema mnogo veze sa podešavanjem Xfcea. :P

Šalim se. Trebao si da dodaš cifs share u /etc/fstab. Kad je tako montiran onda možeš da mu radiš šta hoćeš. Bacni pogled:
http://www.cyberciti.biz/faq/linux-moun ... ows-share/" onclick="window.open(this.href);return false;



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 57
Joined: 14 Jan 2013, 12:15

Post Napisano: 08 Nov 2013, 08:19


Lično mislim da ipak ima neke veze :)
Samo na jednom od trenutno 5 računara sa Slackware 14.0 & XFce se javlja ovaj problem. Svi su jednako instalirani, sva osnovna podešavanja su ista....
Evo ja na mom računaru nemam taj problem, mogu opušteno iz Thunar-a da odradim to što kod koleginice ne može.
Ono što me buni jeste da ni sa Delfinom ne mogu da prevučem fajl sa Samba šera na Desktop, iako ga uredno vidim i mogu da ga otvorim sa udaljene lokacije.... Štaviše, mogu da ga vidim i otvorim i sa Thunar-om!
E sad, sa Delfinom mogu da iskopiram fajl na desktop, kao što sam gore objasnio, otvorim split view, na drugom tabu odem na Desktop i prevučem ili Copy Paste.
Tako da očigledno mogu da pristupim udaljenoj lokaciji, mogu da čitam, nisam probao da napravim novi fajl, ali mislim da i to može. Problem nastaje kod prebacivanja tih fajlova na lokalnu mašinu.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Nov 2013, 08:53


Ako je već instaliran Delfin, pretpostavljam da imaš ceo KDE? Probaj radi li u njemu.

Čak i da je vezano za Thunar/Xfce, to je ipak materija za novu temu, ne za "savete i trikove". ;)

Edit:
Izdvojeno u novu temu.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 08 Nov 2013, 09:30


Hajde pogledaj to molim te. Ako radi u Delphinu, možda radi u KDEu. Ako radi u KDEu, to znači da je problem zaista do Thunara.

Druga stvar koju možeš probati je prebacivanje iz thunara sa otvorenim samba shareom u thunar sa otvorenim lokalnim direktorijumom. Da li to radi?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests