MATE 1.6

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik


Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline

Posts: 99
Joined: 12 Jan 2012, 10:22
Location: Novi Sad

Post Napisano: 30 Sep 2013, 07:11


Dconf i itstool su dodati u current još ranije i potrebno ih je ukloniti iz SlackBuild skripte, kao što je to opisano ovde.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 30 Sep 2013, 09:11


zero wrote:Dconf i itstool su dodati u current još ranije i potrebno ih je ukloniti iz SlackBuild skripte, kao što je to opisano ovde.
Sve sam to video, dconf i jeste uklonjen (nema ga nigde) ali mi daje grešku, traži upravo dconf u /deps diru.

Dodatak
Moja greška, izvinjavam se.
Znači ne treba brisati paket dconf (tako sam ja razumeo), njega kako sam napisao i nema, nego treba u mate-build-base.sh obrisati liniju deps/dconf \.
Izvinio sam se i Viliši zbog lažne uzbune.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 30 Sep 2013, 15:03


Sada, tačnije od pre neki dan, za Slackware 14.1 Beta MATE je u verziji 1.7.0.
Screenshot.png
Potvrđujem bug sa suound applet-om.
Prelezano rešenje bi moglo biti ubacivanje komande xfce4-mixer u custom launcheru, što sam ja recimo uradio.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 30 Sep 2013, 15:10


Imaš u SBo gvolwheel ili volumeicon. Smeštaju se u tray. Ovaj prvi imaš i na svim moj screenovima. :)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 30 Sep 2013, 15:23


Ja sam preuzeo pre par sati zip fajl i raspakovao i sve nanovo kompajlirao i nadogradio i meni i dalje stoji 1.6.1. Imam problem i sa volume control appletom - nemam ga među opcijama (na Slacku 14 radi bez problema). Problem postoji i sa mate-settings-daemon.

Ne dajem veliki značaj svemu ovome ali me zanima što kod mene nije 1.7?

Preuzeto sa https://github.com/mateslackbuilds/msb/ ... t-mate-1.6" onclick="window.open(this.href);return false; - odatle uzmem zip i raspakujem. Tu su samo skripte koje skidaju izvorne kodove sa odgovarajućih mesta i automatski radi upgradepkg --reinstall. Restartovao sam i mašinu ali i dalje stoji starija verzija.

Nije mi mnogo bitno, samo kažem šta se dešava. Možda grešim u nekom koraku jer ovo radim „usput“...
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 30 Sep 2013, 15:50


Ja ne vidim da je nešto posebno menjano u github-u. Mogu da čačkam skriptu pa da dobijem noviju verziju ali neću to da radim.

To što nema volume control panela je Vili objasnio zbog čega je
Mate-media is now buildable, but it will not allow you to add volume control applet from their desktop. This is caused by newer glib in Slackware 14.1 which deprecates the gst_mixer
Dakle problem je u novijem paketu na 14.1.

Sve to na stranu ne vidim nigde info o 1.7.
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 30 Sep 2013, 23:27


Imaš u SBo gvolwheel ili volumeicon.
Znam da ima više prelaznih rešenja. Ovo mi je prvo palo na pamet jer ništa ne mora da se instalira, već samo da se upiše komanda.
Inače, ovo je kod mene na virtuel mašini. Native instal mi je na stabilnom 14.0 i stabilnom MATE 1.6.1.
Ne dajem veliki značaj svemu ovome ali me zanima što kod mene nije 1.7?
I vala nemoj, imao sam sličnu situaciju kada su nagovestili izlazak 1.6.1 paketa, a 1.6.0 bio aktuelan, i posle preuzimanja te instalacije svih ažuriranja pisalo mi je i dalje 1.6.0 a ne 1.6.1. Taj broj ako se zainatim ima da promenim u MATE 20.0 odmah sada i šta sam time dobio. Ama baš ništa.
Kada sam komplet od nule podigao okruženje, onda je bila oznaka 1.6.1.
Tako da to, kako si već i konstatovao, ama baš ništa ne znači.

Ne bih se samo složio da ništa nije menjano na GIT hubu. Pogledaj samo sadašnju strukturu direktorijuma. Prilično je izmenjena. Što se tiče samih paketa, to je tačno, tu nema ništa epohalno novo, ali struktura okruženja se prilagođava Slackwareu 14.1 Beti.

Evo kako je to planirao Viliša
MATE Developers are now working towards MATE 1.8 after most of the leftover bugs were squashed. They have now released MATE 1.7.0 for some of the basic components of MATE, such as mate-common, mate-desktop, and libmatekbd. More components will be upgraded to 1.7.0 in the future.

Our MSB Git Repo has now been split into two branches, master and 1.6. Binary packages will still be built for Slackware 14.0 and it will be based on 1.6 branch, while master will follow upstream workflow and go with MATE 1.7. Please read our GIT_BRANCHES.TXT documentation for more information about this changes.
Posted by Willy Sudiarto Raharjo at Thursday, July 18, 2013
Izvor: http://slackblogs.blogspot.com/2013/07/ ... te-18.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pa, kako se priča, očekuje se da će izaći novi paketi i biti MATE 1.8 na finalnom 14.1. ali to su samo tračevi po društvenim mrežama. To niko nije potvrdio, ono tačno je da nije ni demantovao. :)
Dobro, to će se svakako dogoditi u nekom trenutku, ali neki kažu da će se te dve stvari poklopiti. Moje mišljenje da su to samo tračevi po mrežama, jer kada će MATE 1.8 biti stabilno okruženje možda se i sada zna, ali kada će Slekver 14.1 biti stabilan, jedino Bog zna.

Stereo, jesi kompajlirao testing disrektorijum. Čisto informativno, ima 4 paketa, i dobro je da je smanjeno na svega 4.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 01 Oct 2013, 00:11


Pomislio sam da onaj zip fajl što sam skinuo nije ok (otkud znam, možda), međutim uradio sam i git clone i dobio sam sve isto kao i u zipu. U testing direktorijumu ima 9 paketa i mislim da svega par komada nisam instalirao, sve ostalo jesam.

Srećom svi paketi imaju msb tag pa mi je lako da ih izbrišem sve :D
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 01 Oct 2013, 09:48


Neko od nas greši. :huh:
Jesam pogrešio, nije reč o 4 već o 3 paketa. (možda čak ni to nisam pogrešio jer su paketi menjani pre šest sati)
Tačno tako, pre sedam sati paket mate-bluetooth je prebačen u /extra direkotorijum.
01_10_2013_003.jpg
$ ls
mate-screensaver pam pam_unix2
01_10_2013_002.jpg
01_10_2013_001.jpg
Ostavljam i ja mogućnost da nisam preuzeo kako treba sa GIT repoa .zip arhivu, ali to mi se onda desilo i juče i preključe i sada, što je već manje verovatno.

Nemaju ti paketi uopšte ni mnogo veze čak i da ih ne instaliraš, pitam tek radoznalosti radi.
Samo mi je drago da ih je daleko manje nego ranije.
To što pominješ Stereo 9 paketa, jeste nekada bilo u testing direktorijumu. Sada ih ima tri.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 3451
Joined: 01 Apr 2012, 13:50
Location: Mlečni put

Post Napisano: 01 Oct 2013, 10:55


E pa vidiš u vreme kad sam ja pisao onaj post izmena nije bila. Imao sam otvoren drugi prozor i gledao sam, nisam pričao napamet. Brojao sam i na githubu i kod mene što sam radio git clone. Evo pre izmena, svih 9 paketa.
msb-testing2.png
msb-testing1.png
Eto još jednog dobrog razloga da se sačeka da se stanje u Mate stabilizuje.

Posle par dana igranja sa Mate vratio sam se na Xfce i osećaj je fantastičan, ta brzina i znanje da sve radi kao što si namestio (a nameštanja su brza i kratka) ne može da se nadoknadi ničime ;)
Use the source, Luke
SSZ irc kanal
Spread the Word, “CHOOSE SLACK! and Don’t look back.”


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests