Ubacivanje foldera u k-meni (sređeno)

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 26 Mar 2006, 14:34


Kako u startni meni KDE 3.4.2 ubaciti određeni folder, ali da se taj folder razgrana, tj. recimo ispod stavke "korisnički direktorijum", dodam stakvku "moj folder", a da ta stavka ima strelicu sa strane i da se otvori novi podmeni sa celokupnim sadržajem fajlova i direktorijuma koji se u njemu nalaze?
Last edited by Mladen Isaković on 28 Mar 2006, 14:10, edited 1 time in total.
Image



offline

Post Napisano: 26 Mar 2006, 14:38


MladenIsakovic wrote: Kako u startni meni KDE 3.4.2 ubaciti određeni folder, ali da se taj folder razgrana, tj. recimo ispod stavke "korisnički direktorijum", dodam stakvku "moj folder", a da ta stavka ima strelicu sa strane i da se otvori novi podmeni sa celokupnim sadržajem fajlova i direktorijuma koji se u njemu nalaze?
Htedoh da ti odgovorim odmah, ali trenutno samu Brljndowsu... Tako da bolje da proverim celu stvar, pa odgovaram.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 26 Mar 2006, 18:49


Ma nije problem 'turiti' folder u meni, tipa konqueror /putanja/folder  , ali meni to ne znači ništa, čak mi je brže da ga stavim u marker, pa direktno sa desktopa. Medjutim, meni treba ono grananje, sa sadržajem svega što ima.
Image



offline

Post Napisano: 26 Mar 2006, 21:04


Ma shvatio sam na šta misliš. Sad sam proverio: ne. Moraš da napraviš svaku stavku pojedinačno. KDEov meni funkcioniše drugačije od Win menija. U pitanju su virtuelni folderi, ne fizički folderi. Mada sam ja mislio da postoji neka opcija kojom se to ipak može odraditi, ali izgleda da ne postoji.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 26 Mar 2006, 21:45


bobzilla wrote: Ma shvatio sam na šta misliš. Sad sam proverio: ne. Moraš da napraviš svaku stavku pojedinačno. KDEov meni funkcioniše drugačije od Win menija. U pitanju su virtuelni folderi, ne fizički folderi. Mada sam ja mislio da postoji neka opcija kojom se to ipak može odraditi, ali izgleda da ne postoji.
Mislim da grešiš  :-\
Ja sam to ranije, ne sećam se da li u Vectoru ili nekom drugom, nekako bio uradio, ima produžetak koji se doda u kmenueditor, ali da me ubiješ ne mogu da se setim kako beše... :(
Image



offline

Post Napisano: 26 Mar 2006, 22:03


Na tako nešto sam i ja mislio, ali nisam našao kad sam tražio. ;)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 28 Mar 2006, 14:09


Pa ništa, pošto nisam pronašao način da postavim taj folder u startni meni a da bude razgranat, pronašao sam način da ga postavim u taskbar. Nije isto, ali je slično, možda još i brže, i odgovara mi. Ako nekom zatreba, evo kako sam uradio:
Desni taster na taskbar - add to panel - special button - quick browser, pa tu uneseš putanju do direktorijuma i izabereš ikonicu... 
Podfolderi se granaju, možeš da pristupiš svakom fajlu normalno...
Image


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 27 guests