Xfce 4.10

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 02 Apr 2012, 20:56


Juče je izašlo prvo predizdanje Xfce-a 4.10. Xfce 4.10 donosi i veće promene u samoj arhitekturi okruženja. U budućnosti će Xfdesktop biti integrisan Thunar, xfwm i xfce-session su videli neka poboljšanja, a xfce-util je integrisan u neke od drugih paketa. Više o tome u tekstu (na engleskom) sa zvanične prezentacije:
This release incorporates major changes to the core of the Xfce desktop environment and hopefully succeeds in fulfilling a number of long time requests. Among the most notable updates is the new application finder that merges the functionality of the old appfinder and xfrun4. The Panel also has a new vertical mode [aka Deskbar] for better space usage on wide-screen monitors and a new actions plugin. On the settings side the settings helper is integrated in xfsettingsd, saving 1 running process. There is also a reworked settings dialog with categories and pluggable dialogs enabled by default. Basic Synaptics and Wacom settings in the Mouse settings and a new MIME-Type editor. Thunar gained a more polished layout to reduce space usage and more responsive interaction with the thumbnail generator. Because we have not decided on how to merge the desktop functionality into Thunar yet, Xfdesktop has instead received various improvements, including single-click support, desktop icon thumbnails and better pasting of files. The Session Manager has improved power management code, tips have been removed and cleanup sessions from the interface. Last but not least, the Window Manager now has support for tiling windows and arrow key navigation in the task switcher.
Izvor: http://www.xfce.org/about/news/?post=1333238400" onclick="window.open(this.href);return false;



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 03 Apr 2012, 02:02


Prvi pogled na Xfce 4.10pre1:
xfce410_slack_bocke.jpg



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 03 Apr 2012, 06:02


Novi app finder:
new_app_finder_bobzilla.png
Mouse and touchpad settings:
mouse_and_touchpad_bobzilla.png
Novi mimetype editor:
mimetype_editor_bobzilla.png
Kompaktniji Thunar layout:
new_thunar_layout_bobzilla.png
Action buttons:
panel_actions_plugin_bobzilla.png
panel_actions_plugin_buttons2_bobzilla.png
panel_actions_plugin_buttons2_bobzilla.png (2.79 KiB) Viewed 6162 times
panel_actions_plugin_buttons_bobzilla.png
Transparentnost panela:
panel_composite_bobzilla.png
Deskbar:
panel_deskbar_bobzilla.png
Xfdesktop podrška za single click i prikazivanje umanjenih slika (thumbnails):
xfdesktop_thumbnails_and_singleclick_bobzilla.png



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 03 Apr 2012, 14:04


Ovako vizuelno (još na LQ sam video tvoj post :) ) mi se najviše sviđa sređen app meni. :beer:



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 178
Joined: 29 Jan 2012, 18:39
Location: Novi Sad (Beočin)

Post Napisano: 09 Apr 2012, 01:08


moze uputstvo kako ga nabaciti? :)
Open your source open your mind



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Apr 2012, 04:07


Na Arch ili Slack? :P

Morao bih prvo da povadim zavisnosti i ispišem. SlackBuild-ovi su gotovi, samo im fali malo testiranja. Mislim da postoji samo jedan problem, ali znam u čemu je stvar pa će biti rešeno. Nije problem da ja to postavim kad još malo detaljnije pogledam.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 09 Apr 2012, 12:29


Zavisnosti: gnome-keyring, gconf, gvfs, gnome-mount. Ako ne instaliraš na Slacku trebaće ti još par stvari. Ako koristiš Slack instaliraj sve (ili veći deo) stvari iz /l. Ima i ovde spisak: http://docs.xfce.org/xfce/building" onclick="window.open(this.href);return false;, ali nije sto posto tačan. Recimo nigde se ne pominje gvfs. A bez gvfs nećeš imati trash (problem koji sam i ja imao :)).

Što se tiče skriptova okačiću uskoro.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 13 May 2012, 06:47


Ne zvanični paketi.

XFCE 4.10

Code: Select all

http://ftp.paudni.kemdikbud.go.id/serbi/walecha/wls/xfce/
Prvo pročitajte ReadMe.txt fajl!

Izvor:

Code: Select all

http://www.walecha.net/content/wlsbuild-xfce-410#axzz1uimukdfo



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 05 Jun 2012, 05:29


Na slici se vide i dve stvari koje ranije nisu radile: thumbnails i automatsko montiranje skladišnih uređaja.
Meni to radi i na Xfce 4.6.2, doduse thumbnails ne radi na radnoj povrsini ali u folderu radi, takodje i prikaz automontiranih patrticija radi, sa tim da sam ih iskljucio i napravio veze, nerviraju me one strlice na folderima, ovako mi lepse izgleda :)
1.jpg
Bez obzira ako nista drugo Xfce 10 je svakako lepsi od Xfce-a 4.6.2, verujem da je i brzi.
Da li sada dolazi sa terminalom, mousepadom i sl..?
I jos nesto, da li su plugin-ovi kompatibilni ili je sve ide posebno?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 05 Jun 2012, 07:33


Broker wrote:Meni to radi i na Xfce 4.6.2, doduse thumbnails ne radi na radnoj povrsini ali u folderu radi, takodje i prikaz automontiranih patrticija radi, sa tim da sam ih iskljucio i napravio veze, nerviraju me one strlice na folderima, ovako mi lepse izgleda :)
Mislio sam konkretno na ovaj SlackBuild. :) Prethodna verzija SlackBuilda je imala ta 2 problema.
Broker wrote:Bez obzira ako nista drugo Xfce 10 je svakako lepsi od Xfce-a 4.6.2, verujem da je i brzi.
Memorijski je malo zahtevniji. Ali ništa strašno. Kod mene na laptopu sa 512 mb rama (-64 mb integrisana grafika) prosto leti. :)
Broker wrote:Da li sada dolazi sa terminalom, mousepadom i sl..?
Verujem da će, kad i zvanično uđe u Slack, doći u punom paketu. :) Ovo je minimalni SlackBuild koji uključuje samo najosnovnije stvari.
Broker wrote:I jos nesto, da li su plugin-ovi kompatibilni ili je sve ide posebno?
Pluginovi su kompatibilni. Potrebno je dodati 2-3 starije biblioteke da bi se kompajlirali neki od starijih pluginova (pre svega libxfce4gui i libxfce4util), ali ono što je ažurirano u poslednjih nekoliko godina radi i bez toga.

Elem, možda su neka od ovih pitanja prikladnija u generalnoj Xfce 4.10 temi. :)

Imam i SlackBuildove za neke od dodatnih aplikacija/pluginova (Terminal, Xfce4-mixer, xfce4-battery-plugin, thunar-archive-plugin, itd), ali to nije u SlackBuilds.org formatu (što znači da ne idu "u javnost").


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests