SimDock

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 92
Joined: 18 Mar 2012, 08:40
Location: Beograd

Post Napisano: 20 Mar 2012, 10:37


Pozdrav svima kratko pitanje.Kako da napravim na simdock radi na xfce? Skinuo sam ga odavde:

http://ftp.gwdg.de/linux/slackware/gsb/ ... es/extras/" onclick="window.open(this.href);return false;

instalirao i nista,Imaka na spisku programa ali nece da se pokrene.Kada ga pokrenem iz terminala kaze fali libgconf-2.so.4.Kasnije sam video da je to versija za gsb.Da li mogu nekako da sredim ili moram da skinem sorce i kompajliram. Jer nemogu da nadem verziju za Xfce.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 20 Mar 2012, 11:08


Program se "buni" jer nema instalirane dodatne biblioteke koje predstavljaju neophodne zavisnosti u ovom slučaju. Pronašao si ga u repo-u koji je namenjen za instalaciju gsb (Gnome Slack Builds) 2.30 okruženja koje nije zvanično podržano na Slacku. Radi se o GConf i wxWidget bibliotekama koje možeš naći na http://www.slackbuilds.org lokaciji. Ipak, pošto si početnik u Slackware vodama i nisam siguran da li si se već upoznao sa instaliranjem programa pomoću SlackBuild skripti. Ako nisi, možda bi najjednostavnije rešenje (za početak) bilo da instaliraš paket sbopkg koji možeš preuzeti sa sledeće lokacije. Nakon preuzimanja i instaliranja programa komandom:

Code: Select all

# installpkg ime_paketa.ekstenzija
potrebno je prvo da kreiraš i osvežiš (update) lokalni repozitorijum (spisak dostupnih paketa) komandom:

Code: Select all

# sbopkg -r
Pakete koje želiš instalirati preuzimaš, kompajliraš i instaliraš komandom:

Code: Select all

# sbopkg -i ime_paketa
Više o dostupnim komandama i načinu rada sa ovim paketom imaš u ovoj temi ovde na forumu

Da se vratimo na konkretnu aplikaciju...da bi ona funkcionisala, kao što sam već napomenuo, potrebno je da preuzmeš i instaliraš pakete pomoću sbopkg sledećim redosledom:
  • ORBit2 (neophodna zavisnost za GConf)
  • GConf
  • wxPython (deo wxWidgets paketa koji je neophodan)
Nakon ovoga pokreni aplikaciju i vidi da li prijavljuje još neku grešku :)

Napomena: na listi postoji wxPython paket jer on u sebi sadrži i wxGTK. Bolje da imaš oba paketa instalirana na sistemu. Ako bi odvojeno instalirao wxGTK onda wxPython ne bi mogao instalirati (ako ti kasnije zatreba) jer dolazi do konflikta (jer wxPython već sadrži u sebi wxGTK).
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Mar 2012, 17:18


Da dopunim kolegu.

ORBit2 i GConf su već dostupni iz /extra. Možeš ih instalirati sa DVD-a ili pomoću slackpkg.

Što se tiče wxGtk, AlienBOB već ima gotov paket: http://connie.slackware.com/~alien/slackbuilds/wxGTK/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Ovaj paket ne uključuje wxPython. Ako ti to u ovom trenutku nije bitno, možeš ga preskočiti (wxPython). Ali ako kasnije odlučiš da ga instaliraš iz SBo, moraćeš da deinstaliraš wxGtk. Iz razloga koje je napomenuo kolega.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 92
Joined: 18 Mar 2012, 08:40
Location: Beograd

Post Napisano: 20 Mar 2012, 19:01


Proradilo je nakaradno ali napredujem, Instalirao sam rucno citajuci INSTALL pa sam u medju vremenu jutros dobio tvoj odgovor koji je potvrdio sve sto treba da se instalira dodatno.E sad upravusi prvi put cujem za sbopkg. I instalirao sam redosledom koji si naveo jer mi nije ni dao drugacije. Samo sam ja instalirao prvo Python pa nije radilo pa procitam kod tebe da treba wxPython. Pa ni onda nije proradilo i nakraju preko sbopkg wxGTK i sada se program pokrece iz terminala bez poruka.

Ali nucitava ikonice i pozadinu skroz je crn kao crni pravugaonik sa po nekom ikonicom koja je nedefinisana a izkace mi prozor za pozadinu i ikonice.
Sta dalje da radim?



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 20 Mar 2012, 19:03


Možeš li da "uslikaš" (postaviš screenshot) kako to sve izgleda i da nam daš izlaz komande kada je pokreneš u terminalu (ime programa). Naravno, pokreni ga kao običan korisnik.
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 92
Joined: 18 Mar 2012, 08:40
Location: Beograd

Post Napisano: 20 Mar 2012, 19:09


Evo to izgleda ovako
Attachments
Other Linux 2.6.x kernel-2012-03-20-19-07-42.png
Other Linux 2.6.x kernel-2012-03-20-19-07-17.png



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4591
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 20 Mar 2012, 20:40


To je ok. Sada samo moraš da ga podesiš. Nažalost, to će morati da ti pomogne neko drugi. Nisam se igrao sa simdock-om (generalno nisam ljubitelj dockova).



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 20 Mar 2012, 20:49


Moj predloj je AWN, nema mnogo zavisnosti a radi u svim okruženjima, u Xfce-u, KDE i Gnome-u i Fluxboxu sigurno.



Poznata ličnost
Poznata ličnost
offline
User avatar

Posts: 92
Joined: 18 Mar 2012, 08:40
Location: Beograd

Post Napisano: 20 Mar 2012, 22:10


pa probao sam i nega ali glavim i kod te instalacije.Nemogu sada da stavim sliku stavicu je sutra ujutru.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 20 Mar 2012, 22:31


Napisaću ti malo kasnije kako da ga središ, upravo to testiram. Za ujutru ćeš imati kompletno rešenje :)
nije važno samo raditi ono što voliš...važnije je voleti ono što radiš


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests