Gnome Slackbuild (GSB) 3.2

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 16 Jan 2012, 09:50


Treba ti novija verzija pygobject. Verzija koja dolazi uz Slack nema podršku za gobject-introspection. Moguće je da je kod tebe Slack verzija, a ne GSB verzija.

Probaj da instaliraš ova dva paketa:
http://ftp.osuosl.org/pub/gsb/gsb-3.2_s ... 6-2gsb.txz
http://ftp.osuosl.org/pub/gsb/gsb-3.2_s ... 6-1gsb.txz

Nisam siguran na koji od ova dva se odnosi greška, ali nije zgoreg instalirati oba.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 16 Jan 2012, 10:01


To je to majtore. :beer:

Usput, ipak se može raditi u Gnome 3.2.1, ne "arči" ni mnogo resursa kao na nekim drugim Linux ditribucijama
[attachment=1]

Nepunih 800 mb RAM-a.
Attachments
top zauzeće G3.jpg
Last edited by Brok on 16 Jan 2012, 10:23, edited 1 time in total.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 25 Jan 2012, 14:31


Ko koristi Gnom 3.2.1 kao grafičko okruženje evo korisnog linka do sajta sa ekstenzijama
https://extensions.gnome.org/

Instalacija shell ekstenzija je sasvim jednostavna. Kao što možete videti ima jako korisnih ekstenzija te možemo prilagoditi GUI našim potrebama a i navikama.
Odabrati željenu ekstenziju, kao primer će poslužiti Monitor Status Indicator ekstenzija
[attachment=1]
Po kliku odmah će se otvoriti pop-up te ga instalirati
[attachment=2]

Ako vam ekstenzija nije potreba, izađe bolja, pretrpano van je, uvek je možete isključiti u Advanced Settings
[attachment=3]

Napomena,
Sve Shell ekstenzije imaju Alfa status, što znači da neke možda neće raditi kako treba.
Te sam sreće da mi u Slacku sve ekstenzije rade kako treba :014:, dok je u Ubuntuu i Mintu bilo i ovako i onako.
Recimo koristim ekstenziju Frippery Bottom Panel koja mi uz još dve pruža gotovo iste mogućnosti kao u Gnome-u 2. Recimo baš ona mi nije radila kako terba, po principu nekad hoće - nekad neće, u novom Mintu 12, dok u Slackwareu radi besprekorno.
Neke od ovih ekstenzija će biti usvojene i dolaziće kao default u nekom narednom izdanju GNOME grafičkog okruženja.
Attachments
advanced settings.jpg
install shell extensions.jpg
pick shell extensions.jpg



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 31 Jan 2012, 20:38


Pogledao bih da nekako prebacimo diskusiju sa starog foruma. Ili bar da naznačimo da izgleda da je sad repo ok. Siniša je instalirao bez većih problema. Sve je proradilo ok nakon instalacije vlasničkih drajvera.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 31 Jan 2012, 22:16


U pravu si bocke sve radi kako treba, ali imam jos jedan problem.

Kad hocu da restartujem X krene ono "gasenje" iscitavanje i onda se pojave neki ne uobicajeni redovi sa nekim brojevima i kad stane pojavi se samo kursor i nista vise, niti se racunar restartuje niti mogu neku komandu da ukucam.
Sa XFCe-a se to ne desava.

Nesto slicno ovome na slici (sliku sam slucajno nasao na netu tako da ne predstavlja sliku mog racunara)

Image



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 31 Jan 2012, 22:58


segfault? Najbolje bi bilo da to uslikaš. Imaš li neki fotoaparat pri ruci? Da li rade Ctrl+Alt+Fx prečice sa tastature?



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 01 Feb 2012, 19:44


Ctrl+Alt+F2, F6 me prebaci na sinisa login: + trepcuci kursor kojim nece nista da se ispise.

F1 me vrati, naravno, na pocetni ekran!

U okruzenju sve radi OK nema nikakvih gasenja, izlogovanja etc. cim se pritisne restart krene gasenje servisa i kad zavrsi odmah me prebaci na onaj screen.

Evo slikao sam mobilnim ovo je najbolje sto sam mogao sorry! :embarrassed:

Da nije opet nesto do drajvera posto se na par mesta pojavljuje fglrx!?
Attachments
screen.jpg



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 01 Feb 2012, 20:05


Da li si u mogućnosti da skroluješ output u konzoli? Znači kad ti to izbaci pokušaj da vidiš početak poruke sa shift+page up (ili shift+page down za skrolovanje na dole).



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 441
Joined: 11 Jan 2012, 23:04
Location: Ratkovo, Srbija
Contact:

Post Napisano: 01 Feb 2012, 22:26


E sad prijatelju posle nekog prckanja, (pravio sam se pametan, pa reinstalirao mesa i xorg pakete pa ponovo uradio aticonfig --initial, ne znam zasto ali eto :embarrassed: e da kad sam uradio taj poslednji reboot sve je proslo OK tj bez one poruke kao na slici iz prethodnog odgovora) ne mogu da se ulogjuem ni na jedno okruzenje. Cak sta vise kad skucam startx pre crnog ekrana na mili sekund primetim neku poruku cinimi se da je neko upozorenje ali to tako kratko traje da ne uspevam da procitam ni jednu rec.



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 877
Joined: 25 May 2008, 10:44
Location: Valjevo, Srbija

Post Napisano: 01 Feb 2012, 22:42


Da li se zakoči računar posle kucanja komande startx ili možeš da se prebaciš na neki terminal (Alt+F2 recimo)?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests