Gnome Slackbuild (GSB) 3.2

Teme koje se tiču podešavanja i zanimljivosti u vezi desktop okruženja

Moderators: Sinisa, Urednik

Post Reply

offline

Posts: 9
Joined: 28 Apr 2012, 17:54

Post Napisano: 29 Apr 2012, 11:05


Cao. Evo me opet.

Probao sam da ponovo instaliram GSB.

Uklonio sam pakete po uputstvu sa GSB sajta, to je malo polomilo i slapt-get jer je i on bio odatle, vratio sam ga, instalirao originalne slackware pakete koji su bili zamenjeni, ponovio instalaciju GSB-a i opet isto...

Probao sam i da instaliram fglrx drajver za moju ati karticu, to je uspelo, radi bez problema, ali nije nikako uticalo na gnome.

:(



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 30 May 2012, 02:44


Zna li neko sta se ovde desava kod "navlacenja" GSB-a

Code: Select all

bash-4.1# lynx --source http://gnomeslackbuild.org/net-install/64 | bash
Downloading and installing slapt-get...

--2012-05-30 03:37:37--  http://mirrors.gnomeslackbuild.org/gsb/gsb64-_slackware64-/gsb64/ad/slapt-get-.txz
Resolving mirrors.gnomeslackbuild.org (mirrors.gnomeslackbuild.org)... 173.236.190.115
Connecting to mirrors.gnomeslackbuild.org (mirrors.gnomeslackbuild.org)|173.236.190.115|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 301 Moved Permanently
Location: http://ftp.osuosl.org/pub/gsb/gsb64-_slackware64-/gsb64/ad/slapt-get-.txz [following]
--2012-05-30 03:37:37--  http://ftp.osuosl.org/pub/gsb/gsb64-_slackware64-/gsb64/ad/slapt-get-.txz
Resolving ftp.osuosl.org (ftp.osuosl.org)... 64.50.236.52, 64.50.233.100
Connecting to ftp.osuosl.org (ftp.osuosl.org)|64.50.236.52|:80... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 404 Not Found
2012-05-30 03:37:37 ERROR 404: Not Found.

bash: line 84: [: d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e: unary operator expected

slapt-get download md5's don't match! Exiting.
Jel' ovo opet puca server ili je nesto do mene.

Pokusao sam u gslapt u source da ubacim glavni repo za GSB ali nece
http://www.slackware.org.uk/gsb/gsb64-3 ... 37/gsb/ad/" onclick="window.open(this.href);return false;
kako ni neki mirrori. Daje mi da je izvor nedostupan.



offline

Posts: 9
Joined: 28 Apr 2012, 17:54

Post Napisano: 30 May 2012, 13:02


To se i meni desava, treba instalirati slapt-get posebno i ici uputstvom sa sajta, izbegavati net-install dok ga ne poprave.

Ja sam juce uradio fresh instalaciju Slackware 13.37 bas da bih probao da instaliram GSB.

Evo sta su iskustva, treba instalirati nove verzije paketa iz spiska.

Takodje, tamo gde pise da se dodaju SOURCE repozitorijumi koji ukljucuju i Slackware-ov glavni repo, to treba izbaciti jer ubaci novu verziju Seamonkey-a koja napravi segfault u gnome-shell-u.

Onda instalirati preko:
slapt-get --install gsb-desktop

(ako ne uspe da skine neki paket, ponavljati komandu nekoliko puta dok ne skine sve pakete)

Takodje, ako dobijete pravougaonike umesto slova, treba, osim instalacije novog pango i pangomm paketa napraviti podesavanja:
treba uraditi:
pango-querymodules > '/etc/pango/i486-slackware-linux/pango.modules'
default lokacije /etc/pango/pango.modules kod mene ne radi.

E, sad dobijam novu gresku u gnome-shell-u

(Kad pokrenem X sa vesa drajverom pokrene se klasicni gnome (gnome 2 izgled za koji je zaduzen metacity))
sto je ok, tek kad aktiviram drajver za graficku on prepozna DRI i pokrene gnome-shell koji ima problem i zato mi se samo pojavi gnomova pozadina i kurzor misa i nista vise.

Trenutno nisam u Slackware-u, kad vidim tacno koja greska se javlja, javicu sta je u pitanju i ako nadjem resenje, koje je ...

Pozdrav, Marko



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 30 May 2012, 14:04


SambucusELF wrote:To se i meni desava, treba instalirati slapt-get posebno i ici uputstvom sa sajta, izbegavati net-install dok ga ne poprave.
Bas isto si dobijao ovaj izlaz kao i kod mene?
SambucusELF wrote: Ja sam juce uradio fresh instalaciju Slackware 13.37 bas da bih probao da instaliram GSB.

Evo sta su iskustva, treba instalirati nove verzije paketa iz spiska.

Takodje, tamo gde pise da se dodaju SOURCE repozitorijumi koji ukljucuju i Slackware-ov glavni repo, to treba izbaciti jer ubaci novu verziju Seamonkey-a koja napravi segfault u gnome-shell-u.
Jel' ti nije tesko da postavis tacno repo koji si ubacio a koji obrisao.
Kako meni na drugoj masini radi sve bez problema, bas po upustvu i to onom najjednostavnijem, u terminal

Code: Select all

lynx --source http://gnomeslackbuild.org/net-install/64 | bash
te potom

Code: Select all

slapt-get --install gsb-desktop
Ovo za kockice u Xfce-u i za pango znam, to mi se desilo.
Mada sada mi je veci problem sto ne mogu da stignem do tog dela. :)

Meni vise treba GSB zbog Gnome paketa i nautilusa :) , nego zbog samog Gnome okruzenja, mada kada je vec tu koristim i Gnome, narucito Gnome 3 Fallback Mode iliti Gnome Classic.
Nego u Xfceu izmenjam sve programe koji su po defaultu sa Gnome-ovim i ubacim nautilus servis u startup, i maltene imam nesto izmedju Xfce-a i Gnome-a.
I to je po meni dobitna kombinacija za Slek. Xfce je nesto malo brze okruzenje od Gnome-a, a u Xfceu imam sve sto i u Gnomeu. Po meni sjajsna stvar. :grlj: Probaj, ako ti se i ne svidi uvek ga mozes vratiti na staro. ;)

Btw, koji Slek koristis, 32 ili 64bit?



offline

Posts: 9
Joined: 28 Apr 2012, 17:54

Post Napisano: 30 May 2012, 17:08


Cao.
Koristim 32 bitni Slackware.
evo, poslacu ti svoj slapt-getrc, u njemu imas koje sam repozitorijume selektovao ...
fajl /var/slapt-get/slaptget-rc

Code: Select all

WORKINGDIR=/var/slapt-get
        
EXCLUDE=^kernel-.*,^alsa-.*,^glibc.*,.*-[0-9]+dl$,^devs$,^udev$,aaa_elflibs
        
SOURCE=http://mirrors.gnomeslackbuild.org/gsb/gsb-3.2_slackware-13.37
Takodje, mozes da stavis sve ovo:

Code: Select all

WORKINGDIR=/var/slapt-get
EXCLUDE=^kernel-.*,^alsa-.*,^glibc.*,.*-[0-9]+dl$,^devs$,^udev$,aaa_elflibs
SOURCE=ftp://ftp.slackware.com/pub/slackware/slackware-13.37/:OFFICIAL
SOURCE=http://mirrors.gnomeslackbuild.org/gsb/gsb-3.2_slackware-13.37
ali onda u gslapt-u iskljucis ovaj prvi repozitorijum.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 31 May 2012, 12:22


Sve sam to i uradio, i ne znam iz kog puta sam uradio upgrade Gnome paketa, mislim da ih ima oko 127, ali ne vredi, nece Gnome da radi. Ucitam samo pozadinu i tu "zakuca". Ne znam ali mislim da je to do servera, on krene da skida pakete, stigne do pola i dobijem "404 not found error". Pa onda jovo nanovo, sve dok valjda (ovo valda je velikim slovima :) ) nisam skinuo i instalirao sve pakete.
Moram da pogledam malo dokumentaciju GSB-a. I planiram da im posaljem pismo jer izgleda da nemam samo ja tih problema.

Inace kod mene na ovom laptopu postoji jedna nezgodna stvar, koja je zapravo dobra kada se podesi. nVIDIA Optimus tehnologija.
Znaci postoje dve graficke karte, jednu Intel u CPU koja koristi sistemsku memoriju (mislim do 3.3 gb) i zasebu graficku sa svojih 1 GB memorije. Kod zahtevnijih aplikacija ona prelazi na rad nVIDIA graficke karte, a inace radi na Intelovoj. To je zbog ustede baterije, i generalno je to odlicna stvar, samo je problem sto nVIDIA nije nista radila po tom pitanju za Linux. :-/
Imao sam problema i kod Ubuntua dok nisam namestio Gnome 3 sa Bumblebee aplikacijom.



offline

Posts: 9
Joined: 28 Apr 2012, 17:54

Post Napisano: 31 May 2012, 19:13


Gnome-shell definitivno ima gresku. Imam puno obaveza ovih dana, kad stignem ispisacu sta ga buni.

Ako pokrenes iz runlevela 3 gdm ili startx mozes videti koja je greska vracanjem na 1. terminal.

Pozdrav, Marko



offline

Posts: 9
Joined: 28 Apr 2012, 17:54

Post Napisano: 01 Jun 2012, 00:19


Evo resenja.

Problem je bio u paketu seamonkey-solibs.
Imas vise informacija na ovom linku

http://groups.google.com/group/gsb-user ... b97f76888d" onclick="window.open(this.href);return false;

Prilikom update-a sistem je presao na seamonkey solibs 2.9, a alternativa je bila preinstalirani 2.1b
U stvari ti treba 2.5 verzija

Paket sam nasao ovde:
http://mirror.iprimus.com.au/slackware/ ... k13.37.txz" onclick="window.open(this.href);return false;

Nadam se da ces uspeti da namestis :)

Pozdrav, Marko



offline
User avatar

Posts: 5
Joined: 18 Aug 2012, 10:11

Post Napisano: 18 Aug 2012, 10:31


Pozdrav.
Instalirao sam gsb-desktop paket uz pomoc slapt-get. Nakon toga sam rucno instalirao sve iz /extra i rhythmbox iz testing, a potom nadogradio seamonkey na 2.11 preko slackpkg.

Problem je slijedeci:
Kad god sam instalirao GSB uvijek mi nesto ne radi. Prvo sam imao onaj famozni "Oh no, something went wrong!" error i ponudjena mi je bila opcija logout bez ikakvih naznaka do cega je doslo do rusenja. Sad s novim seamonkey-jem mi se to vise ne javlja, ali sada samo stoji pozadina i kursor, nista se drugo pojavljuje. Probao sam gsettings set org.gnome.desktop.session session-name gnome-fallback i radilo je. Onda rekoh da vratim opet i sve ovo isto kucam samo umjesto gnome-fallback stavim samo gnome. Opet isto. Slika i kursor, medjutim sad kad sam vratio na gnome-fallback i kod njega ista sad situacija. Niti on vise ne radi. Ima li neko ideju? Graficka mi je integrisana ATI HD3000, i koristim ati driver (ne fglrx). S drugim distrama (Fedora) Gnome radi. Jednom sam uspio, ne sjecam se tacno sta sam radio, ali s 3.0 i sjecam se samo da je treperio ekran kao lud.

EDIT: Evo fallback je proradio.
EDIT2: Problem sam rijesio pomocu gornjeg posta. Seamonkey 2.11 sam "upgrade" na 2.5 i sad radi normalno. Nema nikakvih treperenja i slicno.


Jedino sto ne radi je sound mixer applet. Kada kliknem na onu ikonu zvucnika prvi put se nista ne desi, kad jos jednom kliknem crasha skroz i moram se opet ulogovati. Imam na tastaturi komande, pa i nije veliki nedostatak.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 2168
Joined: 08 Jun 2010, 13:28
Location: Centralna Srbija Kraljevo
Contact:

Post Napisano: 18 Aug 2012, 16:23


To ni meni nije radilo u početku pa sam tu u sys tray-u izveo prečicu koja otvara alsamixer ili možeš uraditi prečicu xfce4-mixer.
Kako je to na kraju proradilo, stvarno ti ne mogu reći kako, jer sam u međuvremenu kompajlirao svašta... baš sve i svašta...
Prečice izvedi u fallback mode-u tako što ćeš kliknuti na tipku Alt (mislim da mora levi) pa desni klik mišem na panel.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests