Linux Gaming

Računarske igre, emulacija igračkih konzola i sve vezano za igranje na Linuksu.

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 06 Mar 2006, 22:00


Igrate li neke igre u Linuxu?
Ja sam uspeo da instaliram Unreal Tournament 2004 koji prilicno dobro radi (u stvari nema nikakve razlike u odnosu na windows verziju) i preko cedege sam instalirao Heroes of Might and Magic 3 a planiram da nabavim jos koju "native" igru za linux. ;D



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 717
Joined: 23 Aug 2006, 22:09
Location: Šabac
Contact:

Post Napisano: 07 Mar 2006, 21:22


Igram, i moja omiljena je baš na Linuxu mada je prethodno bila u Wintendo izvedbi. Moja omiljena igra je Rune for Linux, a na lindži igram još i Descent3 i Soldier of Fortune. Iako nemam puno vremena za igru, s'vremena na vreme volim da odigram koju igru. Inače, ne praktikujem da se zezam sa Ce-de-gom. Ako nema native linux verzije neke igre, igram je na Windozi, uostalom, to mu je i jedina svrha postojanja na mom računaru.
E, i da ne otvaram novi topic, super vam je ova ćirilica  :)
Image



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 08 Mar 2006, 14:31


Hvala, nadjoh prevod na oficijelnom SMF ali nije imalo u latinici. Uskoro cu da konvertujem u latinicu tako da cete moci da birate a default ce naravno biti cirilica. Za portal nisam nasao pa sam poceo da prevodim tako da ce biti uskoro zavrseno posto nema mnogo.



offline

Post Napisano: 18 Mar 2006, 00:31


Ма ја се већ одавно не играм али сам скоро нашао неки мали програмчић Legacy који је DOOM верзија за linux. Све што вам треба је инсталација неке од игрица типа Doom, Heretic и сл за windows. Одатле ишчупате WAB фајл и игра може да крене. Чак раде перфектно као на Windows-у. Тако сам се присетио младалачких дана и старих добрих игрица.



offline

Post Napisano: 18 Mar 2006, 11:59


Ja sam instalirao Enemy Territory. Instalacija prođe okej, ali pri igranju na Net igra puca non-stop (čak je jednom i zablokirala računar) što sam ja prepisao neodgovarajućim drajverima za grafiku i sve poslao u /dev/null. A inače savetujem svima da probaju. Za tih 15 min koje mi dozvoljava da je igram na Internetu, hookability faktor je jako visok ;)



offline

Post Napisano: 19 Mar 2006, 10:45


american army



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline

Posts: 189
Joined: 24 Feb 2006, 22:11
Location: Arandjelovac
Contact:

Post Napisano: 19 Mar 2006, 10:53


kotnik wrote: Ja sam instalirao Enemy Territory. Instalacija prođe okej, ali pri igranju na Net igra puca non-stop (čak je jednom i zablokirala računar) što sam ja prepisao neodgovarajućim drajverima za grafiku i sve poslao u /dev/null. A inače savetujem svima da probaju. Za tih 15 min koje mi dozvoljava da je igram na Internetu, hookability faktor je jako visok ;)
Modem? Ako moze iole pristojno da radi na modemu sigurno cu da je probam...



offline

Post Napisano: 20 Mar 2006, 21:44


diablo_ wrote:
kotnik wrote: Ja sam instalirao Enemy Territory. Instalacija prođe okej, ali pri igranju na Net igra puca non-stop (čak je jednom i zablokirala računar) što sam ja prepisao neodgovarajućim drajverima za grafiku i sve poslao u /dev/null. A inače savetujem svima da probaju. Za tih 15 min koje mi dozvoljava da je igram na Internetu, hookability faktor je jako visok ;)
Modem? Ako moze iole pristojno da radi na modemu sigurno cu da je probam...
Probaj. Jedan drugar se kune da mu radi.



offline

Post Napisano: 23 Mar 2006, 17:08


Igre? U poslednje vreme pičim stare DOS igre pod dosboxom (Worms napr.). Ponekad i nešto na zsnes (super nintendo emulator), recimo Mortal Kombat ili Street Fighter. Od native Linux igara ponekad obrnem neki Njam (odličan OpenGL klon Pacmana) i Cube (3D pucačina).



offline

Post Napisano: 24 Mar 2006, 13:12


Ja sam se navukao na America's Army , i nema dana da ne odigram barem pola sata :-). Inače sam igrao i UT, Q3 , Woolfenstajn, Tuxracer, supertux, Lbreakout i jos po neku... naravno emulatore ne koristim, samo native igre.


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests