0 A.D.

Računarske igre, emulacija igračkih konzola i sve vezano za igranje na Linuksu.

Moderator: Urednik

Post Reply

Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 29 Jul 2016, 13:37


0 A.D. je istorijska 3D strategija u realnom vremenu koju razvija ekipa nezavisnih moddera koja sebe naziva Wildfire Games. Igra se odvija u periodu između 500 p.n.e do 500 n.e. i fokusira se na ekonomiju i ratovanje. 0 A.D. nudi nekoliko igrivih civilizacija čije karakteristike su bazirane na istorijskim civilzacijama.

Izvorni kod je licenciran pod GPL licencom, dok su medijske datoteke licencirane pod CC BY-SA licencom.
Roman Outpost.jpeg
mauryan-structures.jpg
water-specular.jpg
Pericles.jpeg
Sada kad sam završio sa prevodom opisa sa sajta, moj utisak od pre 2-3 godine Prvo, igra izgleda sjajno. Grafika je prilično moderna (recimo: ništa gore od Civ V). Igra je igriva. Možda najviše u multiplejer režimu. Kada sam je probao imala je samo nekoliko fakcija, vrste i namena građevina nije bila jasna bez bar nekog perioda igranja, a AI je bio previše jak. Nisam u međuvremenu čuo da su se stvari promenile tako da sam sklon da preporučim samo multiplejer režim, dok je za single plejer potrebno da još malo porade na balansiranju AI-a i razradi tutorijala koji bi bolje objasnili strategiju izgradnje i dostupne resurse.

Zvanična strana
https://play0ad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest