Igre pod WINE-om

Računarske igre, emulacija igračkih konzola i sve vezano za igranje na Linuksu.

Moderator: Urednik


Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 22 Aug 2014, 16:29


Painkiller Single Player demo

FPS na fazon Serious Sam-a. Demo verzija.
slika_0x3a00008_2.jpg
slika_0x3a00008_4.jpg
slika_0x3a00008_5.jpg
slika_0x3a00008_6.jpg
slika_0x3a00008_12.jpg
slika_0x3a00008_14.jpg
slika_0x3a00008_15.jpg
slika_0x3a00008_18.jpg
Arhiva zvanične strane
http://web.archive.org/web/200404011232 ... index.html

Preuzimanje
https://archive.org/details/PainkillerDemo (netestirano)



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 22 Aug 2014, 17:09


Spisak nekih igara koje sam imao prilike da probam pod WINE-om. Sve igre su originali. Većina radi sasvim ok nakon što se instaliraju zavisnosti. Ima čak i igara koje rade out of the box.


Baldur's Gate (GOG)
Baldrur's Gate 2 (GOG)
Bioshock (Steam) - radi, ali sporo
Bioshock 2 (Steam) - radi, ali sporo
Blackwell Serijal (Steam)
Beyond Good and Evil (GOG) - Problemi sa zvukom, ali igra radi
Deus Ex (GOG)
Disciples 2 (GOG)
Fallout 3 (Steam + xliveless)
Flatout (GOG)
Flatout 2 (GOG)
Hitman (GOG)
Hitman 2 (GOG)
Max Payne (Steam)
Max Payne 2 (Steam)
Memoria (GOG)
Oddworld Abe's Oddysee (GOG)
Oddworld Abe's Exodus (Steam)
Oddworld Munch's Oddysee (Steam)
Oddworld Stranger's Wrath (Steam)
Prince of Persia SOT (GOG)
Prince of Persia [2008] (GamersGate + nocd patch)
Rayman Origins (GOG)
Red Faction (GOG)
Risen (Steam)
Stronghold HD (GOG)
Secret Files - Tunguska (GamersGate)
Star Wars The Knights of the Old Republic (Steam) - ruši se nakon dvadesetak min igre. Nisam stigao da ponovo probam.
Tomb Raider (Steam)
Witcher (GOG) - manji vizuelni problemi, ali inače radi ok. Stabilniji u režimu prozora nego u režimu punog ekrana.



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 23 Aug 2014, 15:09


Ја бих додао TES V: Skyrim (Steam).



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 23 Aug 2014, 17:15


Stoji na spisku za isprobavanje, ali nikako da uhvatim vremena. Ti si probao? :)



Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 23 Aug 2014, 21:34


Код женчета на лаптоп. И ја је имам, али никако да ухватим време да играм. Ипак за такве игре треба време. :)



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 46
Joined: 30 Jun 2014, 19:04

Post Napisano: 24 Aug 2014, 08:11


Evo da napravim i ja mali screencast za ljubitelje MMORPG (zeznuo sam rezoluciju u ffmpeg, ali vidi se sve sto treba da se vidi):

Where there is a shell, there is a way.~UNIX



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 24 Aug 2014, 12:25


anonorion wrote:Evo da napravim i ja mali screencast za ljubitelje MMORPG (zeznuo sam rezoluciju u ffmpeg, ali vidi se sve sto treba da se vidi):
Da kompajliraš kernel u pozadini? :D

Šalu na stranu, sećam se da je LOL nekad bio problematičan. Nisam ga lično probao jer ne volim MMORPG-ove (imam problem sa "MMO", ne sa RPG :)). Ali se dosta pisalo o njemu. Pratio si neku uputstvo ili si se sam snašao?

Inače, kod Steam-a postoji štos sa datotekom installscript.vdf. Ona se nalazi u folderu u kojem je i igra (C:\Program Files\Steam\SteamApps\Common\igra). Ovo je "skripta" koja se pokreće pri prvom pokretanju igre. Recimo ako imate problema da se instalacija DirectX-a pokreće pri svakom pokretanju igre, dovoljno je ukloniti odgovarajući unos iz ove datoteke. Ja obično obrišem sve "run" opcije zatim zavisnosti instaliram ručno (ili winetricks, ali sve ređe). Nije neobično da automatska instalacija bude neuspešna. Ručnom instalacijom zavisnosti se lako može koristiti i noviji ili stariji instaler za zavisnosti koji bi mogao bolje da radi pod Wine-om.

Inače, Wine-ov Appdb zna biti prilično koristan: https://appdb.winehq.org/" onclick="window.open(this.href);return false;. Obično bar jedan od unosa sadrži i neki saveti ili ideju.



Stalni član
Stalni član
offline

Posts: 46
Joined: 30 Jun 2014, 19:04

Post Napisano: 24 Aug 2014, 13:36


Nisam imao sta da se snalazim, ovo je bila no install varijanta, samo skinuo sa torrent-a, bacio u .wine folder i to je to. :D Nikakva frka. Jedino je problem sto neki tvrde da uz wine komandu treba da se doda -opengl argument, ali meni tako crash-uje, tako da... A ovako, igrica mi radi potpuno isto kao i u Windows-u.
Where there is a shell, there is a way.~UNIX



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 24 Oct 2014, 11:43


Beware Planet Earth!

"Beware Planet Earth!" je simpatična Tower Defense igra. Odbranite krave od napada marsovaca različitim šašavim mašinama. Igra je shareware, i može se probati u demo verziji koja je dostupna kao direktni download na Desuri s ovog linka (ne zahteva Desura klijent). Nisam probao demo nivo pa nisam siguran koliko je dugačak. Na slikama je puna verzija.

Opis
Heed the warning from the red planet, Earthlings! The Martians are about to strike our beloved planet to take our single most valuable resource: cows! Protect Barney's "ladies" in this colorful and whimsical tower defense game! - Full Story Mode (46 levels over 4 seasons), plus 18 bonus challenges! - two game modes: Veteran mode for experienced players, and normal mode for beginners to the tower defence genre. - Intense action! Grab your Zapper to attack the Martians and overpower your machines! - 20 wacky machines, from the classic defense tower to the Helicowpter! - Over 20 quirky Martians, from the Metalhead to the Mad Scientist to the Ninja! - 25 Achievements! - Cows! <3 - Talking outhouse! (wait, what?!)
Galerija
slika0.png
slika1.png
slika2.png
slika3.png
slika4.png
Steam
http://store.steampowered.com/app/267340/

Zvanična strana
http://lightmare-studio.com/



Administrator
Administrator
offline
User avatar

Posts: 4590
Joined: 04 Feb 2011, 20:32
Location: Beograd
Contact:

Post Napisano: 27 Oct 2014, 12:55


Abe's Exodus (Demo)

Opis

Abe's Exodus je druga igra iz Oddworld serijala. Oddworld je serijal platformskih igara koje veže isti univerzum. Ovo je druga igra iz serijala i, kao i u prvoj, glavni lik u njoj je Ejb (Abe) zeleno stvorenje vrste "Madokon" koji pokušava da spasi ostale Madokonovce i pobegne od zlih Glukonovaca. Prema Wikipediji, ovaj nastavak fanovi obično posmatraju odvojeno, a ne kao deo originalne pentologije. Ovo je na neki način produžetak prve igre.

Galerija
abesexodus1.jpg
abesexodus2.jpg
abesexodus3.jpg
abesexodus4.jpg
Dostupnost
Windows verzija je dostupna na Steamu u Steamplay verziji i GOG.com u DRM Free verziji. Obe verzije bi trebalo da rade pod WINE-om. Verzija na GamersGate sadrži SecureROM zaštitu i velika je šansa da neće raditi pod WINE-om.

Preuzimanje (demo)
https://archive.org/details/Exoddemo

Zvanična strana
http://www.oddworld.com/oddworldgames/abes-exoddus/


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests