The Legend of Edgar

Računarske igre, emulacija igračkih konzola i sve vezano za igranje na Linuksu.

Moderator: Urednik

Post Reply

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
offline
User avatar

Posts: 1053
Joined: 18 Feb 2012, 15:14
Location: Despotovac
Contact:

Post Napisano: 09 Sep 2013, 20:54


Кратак опис игре

Укратко, ради се о дечаку, Едгару, који креће у потрегу за својим оцем који се није вратио кући једне олујне ноћи. Едгар сумња да га је отео зли чаробњак који живи у замку у забрањеној мочвари.
У питању је 2D платформска игра са визуелно лепо урађеним нивоима. Прича је занимљива и састоји се из низа задатака чијим решавањем напредујете ка главном задатку, а то је проналажење оца.

Игра подсећа на старе игре уз које смо одрасли. Једноставна визуелно, али која захтева далеко више труда и живаца за прелажење од многих популарних наслова. Једном речју, игра има душу.


Инсталација

Е ово је ,,тежи'' део. Игра није постављена на slackbuilds.org сајту. Дакле, мора се преузети извор, задовољити зависности и онда инсталирати игра. Било би лепо кад би неко написао скрипте за изградњу игре. Пошто мени не иде са писањем скрипти, креирао сам пакет ,,непрописно'' и инсталирао га. Пробао сам и играо игру и све ради без проблема.

Преузимање извора:
http://sourceforge.net/projects/legendo ... source=dlp

Списак зависности можете видети у фајлу doc/readme распаковане фасцикле. Ја сам имао све зависности, тако да сам одмах приступио изградњи пакета. Мислим, нисам сигуран, да све потребне зависности долазе са пуном инсталацијом Слаквера. Ипак, ваља проверити.

У распакованој фасцикли отворите терминал и:

Code: Select all

$ make
$ make DESTDIR=$PWD/install install
$ cd install
$ fakeroot /sbin/makepkg ../edgar-ВЕРЗИЈА-АРХИТЕКТУРА-ТАГ.txz
Не могу да се сетим, али мислим да је требало линковати пар текстуалних фајлова из /usr/include/SDL/ у /usr/local/include/SDL/. У сваком случају, избациће вам грешку при изградњи пакета. Онда линкујте потребне фајлове командом:

Code: Select all

# ln -s /usr/include/SDL/ФАЈЛ /usr/local/include/SDL/ФАЈЛ
Ово поновите колико је пута потребно, за сваки фајл за који избаци грешку.

На крају следи инсталација изграђеног пакета:

Code: Select all

# installpkg edgar-ВЕРЗИЈА-АРХИТЕКТУРА-ТАГ.txz
Игру ћете наћи у одговарајућем подменију главног изборника.

Матична страна игре:
http://www.parallelrealities.co.uk/p/le ... edgar.html

Слике
315361.jpg
315359.jpg
315357.jpg
Видео



Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests